Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Mağduriyetlerinin Giderilmesini Bekliyor!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Mağduriyetlerinin Giderilmesini Bekliyor!
Editör: Hasan Aker Gündem 16 Aralık 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Erken emeklilikten yaşa takılmaları sebebiyle faydalanamayanların mağduriyetleri devam etmekte. EYT mağdurları sorunlarının çözülmesi için çözüm önerileri aramaya devam ediyorlar. EYT son durum detayları; Prim gün sayısı dolmuş ve diğer tüm aranan şartlar emekli olmak için uygunsa fakat yaş uygun değilse emekli olamıyorsanız, mağduriyetiniz devam ediyor demektir ve çözüm arayışı içerisine girmişsinizdir.

Emeklilikte yaşda takılan vatandaşların bu probleme çözüm arıyor ve emeklilikten yararlanabilmek için tüm çabaları devam ediyor. EYT mağdurları emekli olmak arzusu içerisindeler ve emeklilikte yaşa takılan şahıslar emekli olmak için çözüm bulma sürecinde olmasına tekabül, yaşanan gelişmelerin bu yönde asla olmadığı görülüyor.

Yetkililer yapmış oldukları açıklamalarda emeklilikte yaşa takılan vatandaşların emekli olmasının ekonomik açıdan devlete zarar verebileceğini aktarmışlardı. EYT mağdurları bu açıklamaların sonrasında çözüm arayışına hala devam etmekteler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, EYT ile ilgili yapmış olduğu açıklamada günümüze ait istekleri karşılamaya var güçleriyle çalıştığını, sistemi gelecek zamanlardaki ihtiyaçlar için yetersiz seviyede durduracak hamleler yapmamak gerektini ifade etti. Ardından EYT mağdurlarının emekli edilmesi durumunda. Anlık devlet kasasından çıkacak olan para miktarının 400.000.000.000 olduğunu söyledi.

Yapılan açıklamar ve çalışma süreçleri sonunda görülen şu ki EYT mağdurlarının emekli edilmek konusunda beklemiş olduğu sevindirecek haber gelmeyecek gibi. EYT mağdurları tüm bu açıklamalar ve sonuçlar ifade edilmesine rağmen çaba sarf etmeye devam ediyor. Ve bu yolda emin adımlarla ilerliyorlar.

 Yorumlar (5 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • çiğdem :

  1 Ocak 2017-17:07

  25 yılı ve pirimini doldurmuş 2000 den önce sgk başlangıcı olan kişiyi isterse maaşından yüzde on kesinti yapmak şartıyla emekli olsun

 • tarık :

  1 Ocak 2017-17:09

  25 yılı ve pirimini doldurmuş 2000 den önce sgk başlangıcı olan kişiyi isterse maaşından yüzde on kesinti yapmak şartıyla emeklilik hakkını ver

 • yılmaz :

  7 Şubat 2017-20:08

  30yıl sskvr 8873 gun olmus beklıyorm yıldık yalan haberden sızlere guvenmek ıstıyoruz emeklı olsam kendı ısımı kurucam..

 • Kuzeyin.oglu :

  3 Mayıs 2018-14:07

  25 yilini.ve gereken.pirimini dolluran sadece yas bekleyenler icin.calismaz ise sagliktan.yararlanmasi icin yasa cikarlilmasi gerekli

 • Kuzeyinoglu :

  4 Mayıs 2018-10:08

  Yaş. Kademeli olarak 100/10 olarak eksik maasa herkes onay verir

Tema Tasarım | Osgaka.com