Emeklilere Özel Konut Projesi! İşte Detaylar!

truck

Son dönemler içerisinde konut satış oranlarının büyük bir düşüş yaşaması ile birlikte mevcut konut stokları giderek artış gösterdi. Konut satışlarındaki durgunluk ile birlikte ülke ekonomisi de bu durumdan olumsuz yönde etkilendi. Yeni gelen konut kampanyası ile konut satışlarının artması öngörülüyor.

Ülkemizin son iki haftadır gündemini meşgul eden konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi ile birlikte konut satışlarında bir hareketlenme beklenirken bu uygulamanın yanı sıra konut satış işleminde uygulanan tapu harcı uygulamasında tahsil oranında indirim uygulanırken konut satışlarında uygulanan KDV oranında da bir indirim geldi. Bu kadar avantajlı girişimlerin gerçekleştiği şu günlerde bir de TÜED yani Türkiye Emekliler Derneğinden sevindirici bir haber geliyor.

Türkiye Emekliler Derneği TÜED emekli vatandaşların konut ihtiyaçlarını oldukça uygun bir şekilde karşılayabilmek için hayata geçirdiği projenin ilk etabını Ankara’da inşa edecek. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, AA muhabiri ile gerçekleştirdiği konuşmada yüz binlerce emekli vatandaşın giderek ilerlemekte olan yaşlarına karşın halen maddi yetersizlikler sebebi ile ev sahibi olamadığına değindi.

Bu gibi emekli vatandaşların kendilerine bu soruna bir çözüm bulunması adına müracaatta bulunduğunu söyleyen Başkan Ergün, bu durum karşısında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafınca sürdürülen proje çalışmalarının yanı sıra kendilerinin de dernek bünyesinde bazı çalışmalara adım attıklarını iletti.

Başkan Ergün, emekli vatandaşların zor imkanlar ile konut sahibi olmalarını sağlamak amacı ile bankalar ile birlikte önemli bazı planlamalar yürüttüklerini ifade etti. Elekli vatandaşların kendi evlerine sahip olurken sadece kira öder gibi bu evlerin taksitlerinin ödenmesine imkan sağlayan bazı modeller de dahil olmak üzere sınır olmayan ödeme seçenekleri üzerinde de gerekli çalışmaları yürütmekte olan ekibimiz, ülkemizde faaliyet göstermekte olan büyük bankalar ile inşaat alanında sözü geçen firmalar ile önemli bazı projeler üzerine görüşüyoruz.

Bankalar ile inşaat alanının icat şeklinde nitelendirdiği bu konut projesi sayesinde emekli vatandaşlar ile birincil derecede olan yakınlarının nerdeyse yarı fiyatına kadar özel konumlarda yer alan ve 20 yıla kadar uzayan vade imkanları ile kendi evlerinin sahibi olabilecekler. Söz konusu olan projenin tümü banka güvencesinde olup en geç 18 aylık süreç sonunda anahtar teslim işleminin garantisi ile inşa edilecektir şeklinde açıklamalarını noktaladı.

İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Mersin Etapları

Başkan Ergün hayata geçirilecek olan bu dev proje kapsamında İncek bölgesinde yer alan konutlar için başvuru aşamasının sona erdiğini, Yukarıyurtçu bölgesinde inşa edilecek olan konutlar için ise 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren başvuru döneminin başlayacağını belirtti.

Banka garantisi ile birlikte tüm projeler ilgili dernek ve Emekkent’in titiz denetimi eşliğinde inşa edilecektir. Söz konusu olan projelerden faydalanmak için hiçbir özel koşul yer almamaktadır. Evi olan emekli vatandaşlarda bu projelerden yararlanabilecektir. Bu duruma ek olarak kiralayamamak ve satamamak gibi sınırlayıcı unsurlar da proje kapsamında yer almamaktadır. Kalite noktasında üstün, fiyat olarak ucuz, uygun vade ve ödeme seçenekleri ile emekli vatandaşların ev sahibi olabilmesini amaç edinen bu dev proje Ankara’da hayata geçmesinin ardından İstanbul, İzmir, Antalya ve Mersin ellerinde de hayata geçecektir.

"Emeklilere Özel Konut Projesi! İşte Detaylar!" Yorumlar

6 YORUM
 1. Fatma percin 22 Mayıs 2018 13:11

  Konyada yokmu emekçilere ben konyanın ereğli ilçesinde oturan bir emekliyim

 2. Mehmet 18 Mayıs 2018 16:47

  İstanbul projesi ne zaman başlayacak, nereye ve nasıl müracaat etmeliyim

 3. Nazlı karakaş 16 Mayıs 2018 16:40

  Her şehire konut çıkıyor bartın a da çıksa artık bizimde yüzümüz gülse...

 4. Tevfik er 15 Mayıs 2018 13:40

  Bende Antalyada yapılacak olan konutlara katılmak istiyorum.

 5. Nesrin 15 Mayıs 2018 12:13

  Merba annem emekli evi yok nereye başvurmalıyız izmirde

 6. Sevgi Durmuş 15 Mayıs 2018 10:37

  Samsun da ne zaman konut yapmayı düşünüyorsunuz

"Emeklilere Özel Konut Projesi! İşte Detaylar!" Benzer Haberler


2018 Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek?

2018 Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek?

11.000.000 emekliyi yakından ilgilendiren promosyonla alakalı son dakika gelişmeleri bulunmakta. 20 Ocak Cuma tarihi itibariyle milyonlarca emekli promosyon ücretlerinin detaylarını araştırmakta. Emeklileri fazlasıyla bekleten bu sorular kapsamında Emeklilere promosyon ücretinde 3 aydır yaşanan bütün gelişmeler haberimizde... Emeklilere Özel Konut Projesi! İşte Detaylar!

Türkiye Emekliler Derneği ile Denizbank'tan Emeklilere Uygun Ev Müjdesi

Türkiye Emekliler Derneği ile Denizbank'tan Emeklilere Uygun Ev Müjdesi

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün konut sorununun çözümü için kendilerine gelen çok sayıda talebe istinaden, sorumluluk almaya karar verdiklerini belirtti. Denizbank ile imzaladıkları anlaşma ile öncelikle talebin en yoğun illerden başlayarak emeklilere özel konut projeleri inşa edilecek.

Emeklilere Ucuz Ev Müjdesi

Emeklilere Ucuz Ev Müjdesi

Emeklilere Özel Konut Projesi! İşte Detaylar!. Ülkemizde bulunan 11 milyon civarında ki emekli sınıfına mensup vatandaşları ev sahibi yapma amacı ile yeni projeler hayata geçiyor. Bu projeler kapsamında 2+1 ve 3+1 dubleks seçeneklerine sahip olan daireler 139 bin TL’den başlayan fiyatlar ve 300 aya varan vade seçenekleri ile emeklilere umut ışığı oluyor.

TOKİ'den Emeklilere Çok Büyük Fırsat!

TOKİ'den Emeklilere Çok Büyük Fırsat!

TOKİ tarafından 2017 yılında inşa edilecek olan konutlarda emekliler için çok büyük fırsatlar kendini gösteriyor. TOKİ, 2017 yılı içerisinde toplam olarak 65.000 adet sosyal konut inşa ediyor. Projelerden konut sahibi olmak için hiçbir emekli derneğine üye olmak v.b tarzında şart ve koşul bulunmuyor.. Emeklilere Özel Konut Projesi! İşte Detaylar!

TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!

TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!

TOKİ Konutları için 1.5 yıl önce müracaat da bulunmuş olan emeklilerin, umutlu bakışları güler yüze dönüşüyor. Tüm işçi Emeklilileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, Malatya üzerinde yer alan 3 farklı bölge üzerinde konut yapılacak olduğunun müjdesini vererek umutlu bekleyişi devam eden ailelere güler yüz kaynağı oldu.

TOKİ Emeklilere 20.000 Konut Veriyor!

TOKİ Emeklilere 20.000 Konut Veriyor!

2017 yılının Haziran ayına kadar geçen sürecinde toplam olarak 35.172 konut üretimi yapan TOKİ, 2017 yılında 20.000 emekli bireyi konut sahibi yapıyor.. Emeklilere Özel Konut Projesi! İşte Detaylar!

Emeklilere Özel Konut Projesi! İşte Detaylar!

Emeklilere Özel Konut Projesi! İşte Detaylar!

Son dönemler içerisinde konut satış oranlarının büyük bir düşüş yaşaması ile birlikte mevcut konut stokları giderek artış gösterdi. Konut satışlarındaki durgunluk ile birlikte ülke ekonomisi de bu durumdan olumsuz yönde etkilendi. Yeni gelen konut kampanyası ile konut satışlarının artması öngörülüyor.