Ege - Koop Manisa ve İzmir'e 2 Yeni Proje İnşa Ediyor!

Ege - Koop Manisa ve İzmir'e 2 Yeni Proje İnşa Ediyor!

Ege - Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Manisa ve İzmir üzerinde yeni proje yükseltecek olduklarının bilgisini aktardı. Toplam yatırım bedelinin 60.000.000 TL olduğunu ileten Aslan, Hedef kitleyi, orta ve alt gelir grubunun oluşturduğunu vurguladı.

Ege-Koop (S.S. Egekent Konut Üretim Yapı Kooperatifleri Birliği), İzmir'in Çiğli ve Manisa'nın Turgutlu ilçe sınırlarında yeni projeler altına imza atacak. Çiğli'de yer alan projenin yapımına gelecek günlerde start verileceğinin altını çizen Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, 9.810 metrekare alana sahip arsa üzerinde 129 adet daire inşa edileceğini vurguladı.

Aslan, konut projeleriyle ilgili olarak Çiğli üzerinde 145 ve 168 metrekare arasındaki 3 oda 1 salon daireler, 121 metrekare olarak ön plana çıkan 2 oda 1 salon dairelerin maliyetlerinin 267.000 TL ila 360.000 TL arasında değiştiğini iletti. Manisa Turgutlu üzerindeyse 6.582 metrekare parsel alanında 3 oda 1 salon ve 2  oda 1 salon toplam olarak 150 daireden meydana gelen konutların fiyatlarının 260.000 TL'den başlayacağını, 420.000 TL'nin ise son fiyat olacağını dile getirdi.

Hüseyin Aslan, İzmir'in çeşitli bölgelerinde arsa arayışlarının büyük ölçüde devam ettiğini vurgularken, İzmir'in nüfusuyla beraber konut ihtiyacının da arttığına değindi. Arsa fiyatlarının konut maliyet içerisinde payı en büyük maliyet olması sebebiyle yurttaşların konut sahibi olmakta problem yaşadığının altını çizdi. Kentsel dönüşümün yeteri miktarda uygulanmadığı İzmir üzerinde, kaçak yapılaşmanın azalmak yerine her geçen gün arttığını vurgulayan Arslan, Ege Koop olarak hedef kitlelerini, orta ve alt gelir grubunun oluşturduğunu ve kendilerinin arsa arayışlarını bu hedef kitleye yönelik devam ettirdiklerini belirtti.

Arslan, Üretimini yaptıkları 30.000'i geçkin konutla İzmir'de site anlayışını çok uzun yıllar önce hayata geçirdiklerini kaydetti. İzmir'in planlı bir şekilde gelişmesine katkı sunarak, Türkiye üzerinde kooperatifçilik modeliyle nelerin yapılabileceğin kanıtladıkalrının da altını çizdi.

Hüseyin Aslan, ekonomide belirsizlik, siyasette var olan dağınıklık, döviz fiyatlarında meydana gelen yükseliş ve Avrupa ile olan ilişkiler sebebiyle sektörün belirsizliğe sürüklendiğine değindi.

 

Etiketler : Şirket Haberleri