Dursun Özbek Riva İhalesine Yönelik Bizzat Açıklama Yaptı!

truck

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özbek, Türkiye'nin sektörde temsilci firmalarının böyle büyük ve güzel bir ihalede kendilerini göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu olayın onların Türk ekonomisine ve Galatasaray gibi büyük bir camianın marka değerine duydukları güvenin göstergesi olduğunu dile getirdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray'ın İstanbul Riva üzerinde yer alan büyük arsası için meydana gelen ihaleye 9 şirketten teklif gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özbek, Galatasaray'ın resmi internet sitesi üzerinden paylaştığı açıklamasında, Galatasaray Kulübü ve Emlak Konut GYO iş ortaklığıyla "Florya ve Riva arazilerinin ortak gelir dağıtımı usulüyle" değerlendirilmesi amacı çerçevesinde imza atılan protokolun dahilinde, Riva arazisine ilişkin meydana gelen ihalenin ilk etabınının bittiğini anımsatarak, Türkiye'nin ileri gelen sektör temsilcilerinin bu büyük ihalede yer almasının duyduğu memnuniyeti paylaştı. Bunun onların Türk ekonomisine ve Galatasaray gibi büyük bir camianın marka değerine olan güveninin göstergesi olduğuna dikkat çekti.

İlk ihale etabında meydana gelen tekliflerin, yalnızca ihalenin açık artırma safhasına katılma yeterlilik durumuna mazhar olmak amacıyla iletilen bir teklif olduğunun altını çizen Özbek;

İhalenin aslolan değerinin 15 Haziran tarihinde kamuoyunun önünde şeffaf bir şekilde yapılacak olan açık artırma aracılığıyla ortaya çıkacağını vurgularken, Galatasaray gibi büyük bir camiayla, Emlak Konut gibi bir sektör liderinin sahip olacağı nihai gelirin ise satışlar tamama erdikçe tamamen netlik kazanacak olduğuna değindi.

Şahsı ve kulübü adına tekliflerini ileten tüm sektör temsilcilerine başarılar dilediğini söyleyen Özbek, teşekkürlerini sunduğunu vurguladı. Emlak Konut yetkililerine de yürüttükleri bu şeffaf ihale sürecinden dolayı ayrı bir şekilde teşekkürlerini tekrardan aktardı.

İhalede meydana gelen en yüksek telifin, arsa satışı karşılığı toplam gelirinin 1.000.000.000 TL olduğunu, arsa satışı şirket payı toplam gelirinin ise 100.000.000 TL, arsa satışı karşılığında şirket payı gelir payının %10 ile Eltes İnşaat Tesisas San. ve Tic. A.Ş. adına verildiğini aktardı. 

"Dursun Özbek Riva İhalesine Yönelik Bizzat Açıklama Yaptı!" Yorumlar

"Dursun Özbek Riva İhalesine Yönelik Bizzat Açıklama Yaptı!" Benzer Haberler


Dursun Özbek Riva İhalesine Yönelik Bizzat Açıklama Yaptı!

Dursun Özbek Riva İhalesine Yönelik Bizzat Açıklama Yaptı!

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özbek, Türkiye'nin sektörde temsilci firmalarının böyle büyük ve güzel bir ihalede kendilerini göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu olayın onların Türk ekonomisine ve Galatasaray gibi büyük bir camianın marka değerine duydukları güvenin göstergesi olduğunu dile getirdi.. Dursun Özbek Riva İhalesine Yönelik Bizzat Açıklama Yaptı!