Dönüşüm Yapan Belediyelere Faizsiz Kredi Desteği Geliyor!

Dönüşüm Yapan Belediyelere Faizsiz Kredi Desteği Geliyor!
Editör: Melih SANCAK Gündem 24 Aralık 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen’in yaptığı açıklamalara göre belediyelere faizsiz kredi imkanı sunulmaya başlanacak. Kentsel dönüşümle kredi faiz desteğinde çeşitleri düzenlemelerin de yürürlüğe gireceği ve Kanun Hükmünde Kararname’de yer alacak olan karar, bireysel kredilerden tutunda belediyelerin yanı sıra kurumsal kredilere de destek verilmesini kapsayacak. Önümüzdeki günlerde yürürlüğe girmesi planlanan düzenlemeyle ilgili gelişmelerin detayları…

Türkiye genelindeki kentsel dönüşümleri destekleyen hükümetten faiz desteğiyle ilgili önemli bir adım daha geliyor. Açıklamalara göre bölgeler bazında farklı katsayılarda uygulanması planlanan faiz desteğinde ayrıca acil olan ama nakit dönüşümü olamayacak yerlere de faizsiz destek verilmesi gündemde. Yürüttüğü projesi esnasında paraya ihtiyacı olan belediyeler parayı ister bakanlıktan isterlerse de İller Bankası’ndan talep edebilecekler. Ayrıca düzenleme ile sadece hak sahiplerine değil müteahhitlere de faiz desteği geliyor.

Kentsel dönüşümdeki bazı handikaplarında atlanmadığı kredi desteğinde; kıymetli yerlerde bulunan arsalara verilen destek ile para etmeyen yerlerdeki arsalara verilen destek için farklı uygulamalarla faiz desteği sağlanacak. Bir diğer düzenleme de İller Bankasından geliyor. Buna göre; İller Bankasının kaynakları da dönüşüme aktarılıyor olacak. Öte yandan Dünya Bankası ve İslam Kalkınma Bankası gibi dış kaynak destekli bankalarında kaynak kabiliyetlerine göre dönüşüme destek vermeleri sağlanacak.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com