Dikey Orman Projesi Çin ve İstanbul'un Ardından Hollanda'da

truck

Şehir hayatına çok daha fazla yeşillik kazandırarak, oksijen miktarını artırmak amacıyla meydana çıkan dikey orman konsepti artık Hollanda'da da boy gösteriyor. İsviçre, Paris, Arnavutluk ve Şangay'da da dikey ormanlar uygulama olmasa da planlama aşamasında.

Şehir hayatına daha fazla yeşillik kazandırmak amacıyla meydana getirilen dikey orman konsepti, Çin ve İstanbul'un ardından Hollanda'da kendini gösterecek. Yeni yaşam bölgesi projesinin ihale işlemlerini Mimar Stefano Boeri kazandı. Boeri, Hollanda'da yer alan ilk dikey orman olma özelliği taşıyan konut projesinin altına imza atacak. Bu söz konusu projenin inşa edilme alanı ise Utrecht şehri olarak planlandı.

Doğayla iç içe, oksijeni bol bir ortamda yaşam sürdürme düşüncesini yeşil binalar oluşturarak korumakta olan proje, Çin'e bağlı Nanjing şehrinde bir binada, İstanbul'un 4. Levent bölgesinde bir binada boy gösteriyor.

Hollanda'da hayata geçirilecek olan projede, toplam olarak 2 adet dikey orman binası inşa edilecek. Binalardan birisi Boeri imzasıyla hayata geçirilirken, diğer ise Hollandalı bir mimari ofisi olan MVSA tarafından oluşturulacak.

Toplam olarak 90 metre uzunluğu bulunacak olan projenin ismi de belli oldu. The Hawthorne Tower ismini alan projenin üzerinde 30'dan fazla ağaç türünde toplam yer alan ağaç sayısı 360 ve 9.640 yeşillik bulunacak. Projenin 2 yıl sonra 2019 yılında start alıp, 2022 yılında tamamlanması ve anahtarların teslim edilmesi öngörülüyor.

Söz konusu proje, faaliyetlerine başladığında toplam olarak 5.4 ton yükünde karbondioksiti havadan temizlemeyi amaç ediniyor. Binada dairelerin dışında aynı zamanda ofisler, fitness ve yoga stüdyoları, bisiklet park alanı ve herkese açık bir yeşil dinlenme merkezi yer alıyor. 

"Dikey Orman Projesi Çin ve İstanbul'un Ardından Hollanda'da" Yorumlar

"Dikey Orman Projesi Çin ve İstanbul'un Ardından Hollanda'da" Benzer Haberler


Greenox Residence, Türkiye'nin İlk ve Tek Dikey Ormanı!

Greenox Residence, Türkiye'nin İlk ve Tek Dikey Ormanı!

İstanbul 4.Levent'te yapılacak olan ve adını Green ve Oxygen kelimelerinin birleşiminden oluşturmuş olan Greenox Residence projesi, Türkiye'nin ilk ve tek dikey ormanı olma özelliğini taşımaktadır. Benzeri daha önce İtalyan Mimar Stefano Boeri tarafından 2010 yılı içerisinde Milano'da yapılan dikey ortman konseptli proje sizler için çok ayrıcalıklı bir yaşam vaat ediyor.. Dikey Orman Projesi Çin ve İstanbul'un Ardından Hollanda'da

Başkent'in İlk Dikey Mahallesi Veb Tower İncek

Başkent'in İlk Dikey Mahallesi Veb Tower İncek

TED Ankara Kolejinin hemen yanı başında yer olacak olan Veb Tower İncek, her geçen gün artan değere sahip bölgenin önemli yatırım merkezlerinden biri olmaya aday gibi görünüyor. Yaklaşık 23 bin 950 metrekarelik bir inşaat alanı üzerinde yapılması planlanan projede, bu görkemli kulenin inşası için 7800 metrekarelik alan ayrıldı. İşte diğer ayrıntılar...

Dikey Orman Projesi Çin ve İstanbul'un Ardından Hollanda'da

Dikey Orman Projesi Çin ve İstanbul'un Ardından Hollanda'da

Dikey Orman Projesi Çin ve İstanbul'un Ardından Hollanda'da. Şehir hayatına çok daha fazla yeşillik kazandırarak, oksijen miktarını artırmak amacıyla meydana çıkan dikey orman konsepti artık Hollanda'da da boy gösteriyor. İsviçre, Paris, Arnavutluk ve Şangay'da da dikey ormanlar uygulama olmasa da planlama aşamasında.