Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!

truck

2016 yılında bugün meydana gelen FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından ekonomide herhangi bir durgunluk, gerileme veya düşüş meydana gelmedi. Türkiye'nin ekonomi konusunda geleceğine güvenci tam olan yatırımcılar, projelerini hız kesmeden devam ettirdiler.

3 yabancı yatırımcı darbe girişiminin bugün tam 1 yıl olmasıyla enerji, e-ticaret ve sağlık yatırımı yapmak için kollarını sıvadı. Yatırımcılar hain darbe girişimine rağmen hala Türkiye ekonomisine çok büyük ölçüde güveniyorlar.

Türkiye'de faaliyetlerine devam eden Emaar Properties'n Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Alabbar'ın da ana hissedarı olarak ön plana çıktığı Middle East Venture Partners, Türkiye'de e-ticaret sektörüne yatırım yaptı. Modacruz'a 2.000.000 $ değerinde yatırımla beirlikte Mohammed Alabbar, Türkiye perakende sektörüne ikinci kez yatırımını gerçekleştirmiş oldu.

60.000.000 $'lık yatırımında hissedarlarıa rasında yer alan MEVP'in ortağı ve Yatırım Direktörü Walid Mansour, konuyla ilgili olarak Türkiye'nin e-ticaret potansiyeline güvençlerinin tam olduğunu ifade etti.

Japonya merkezli Sojitz Corp, inşaat ve işletme de dahil olmak üzere Türkiye üzerinde yatırım için kollarını sıvadı. 1.800.000.000 $değerindeki proje için yavaş yavaş harekete geçen söz konusu firma, Rönesans Sağlık Yatırım'la birlikte kurduğu ortak girişim şirketinde %30 pay sahibi olacağının altını çizdi. Marmaray'da finansman sağlayan Japon Uluslararası İşbirliği Bankası'nında 720.000.000 $ değerinde katılımla bu yatırıma ortak olacağını sözlerine ekledi. 

"Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!" Yorumlar

"Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!" Benzer Haberler


Başkomutan emir verdi: İnin meydana! Sahip çıkın bayrağa! 15 Temmuz Darbe Marşı

Başkomutan emir verdi: İnin meydana! Sahip çıkın bayrağa! 15 Temmuz Darbe Marşı

15 Temmuz gecesi Aziz Millet'in kahramanca direnişini anlatan Demokrasi Marşı . Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!

Darbe Atlatıldı Temmuzda Düşen Satışlar Tekrar Canlandı!

Darbe Atlatıldı Temmuzda Düşen Satışlar Tekrar Canlandı!

Konut satışları, yılın 9 ayında, 2015'in aynı dönemine göre yatay bir seyir izlerken, FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle temmuzda düşen satışlar, ağustos ve eylül aylarında ise arttı

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Mega Projelere Engel Olamadı!

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Mega Projelere Engel Olamadı!

Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, inşa edilen projelere yönelik birtakım açıklamalar yaptı. Arslan, darbe girişiminin hiçbir mega projeye etki yaratmadığını, aksine yatırımların bu süreçte hız kazandığını iletti.

Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!

Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!

2016 yılında bugün meydana gelen FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından ekonomide herhangi bir durgunluk, gerileme veya düşüş meydana gelmedi. Türkiye'nin ekonomi konusunda geleceğine güvenci tam olan yatırımcılar, projelerini hız kesmeden devam ettirdiler.. Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!

Emlak Sektörü Darbe Girişiminin Ardından Çok Çabuk Toparlandı!

Emlak Sektörü Darbe Girişiminin Ardından Çok Çabuk Toparlandı!

Darbe girişiminin ülkeye yansıttığı etkiden sonra en çabuk toparlanan sektör gayrimenkul sektörü olarak ön plana çıktı. Kampanyalar, düzenlemeler ve faiz indirimleriyle birlikte yeni bir rekor kırıldı. Sektör temsilcileri bu durumdan çok memnun olduğunu iletiyor.