Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!

Darbe Girişiminin 1.Yılında Yatırım Rüzgarı!
Editör: Zeynep Kaya Gündem 15 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

3 yabancı yatırımcı darbe girişiminin bugün tam 1 yıl olmasıyla enerji, e-ticaret ve sağlık yatırımı yapmak için kollarını sıvadı. Yatırımcılar hain darbe girişimine rağmen hala Türkiye ekonomisine çok büyük ölçüde güveniyorlar.

Türkiye’de faaliyetlerine devam eden Emaar Properties’n Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Alabbar’ın da ana hissedarı olarak ön plana çıktığı Middle East Venture Partners, Türkiye’de e-ticaret sektörüne yatırım yaptı. Modacruz’a 2.000.000 $ değerinde yatırımla beirlikte Mohammed Alabbar, Türkiye perakende sektörüne ikinci kez yatırımını gerçekleştirmiş oldu.

60.000.000 $’lık yatırımında hissedarlarıa rasında yer alan MEVP’in ortağı ve Yatırım Direktörü Walid Mansour, konuyla ilgili olarak Türkiye’nin e-ticaret potansiyeline güvençlerinin tam olduğunu ifade etti.

Japonya merkezli Sojitz Corp, inşaat ve işletme de dahil olmak üzere Türkiye üzerinde yatırım için kollarını sıvadı. 1.800.000.000 $değerindeki proje için yavaş yavaş harekete geçen söz konusu firma, Rönesans Sağlık Yatırım’la birlikte kurduğu ortak girişim şirketinde %30 pay sahibi olacağının altını çizdi. Marmaray’da finansman sağlayan Japon Uluslararası İşbirliği Bankası’nında 720.000.000 $ değerinde katılımla bu yatırıma ortak olacağını sözlerine ekledi. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com