Dairelerin Metrekareleri Büyümekte!

Hafele Concept Project'i geliştiren Hafele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, Dairelerin metrekarelerini büyüterek, satışları çok ciddi oranda artırdıklarını aktardı. Uytun, Türkiye üzerinde ya fabrika kuracak olduklarını, ya da bir üretici satın alacak olduklarını vurguladı.

16 Yıldır Türkiye'de tedarikçilerle faaliyet göstermekte olan Alman Hafele Grubu, hedeflerini büyüttü. Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, Türkiye'de üretim yapmak adına çok iştahlı olduklarını, bu kapsamd aya fabrika kuracaklarını ya da bir üreticiyi satın alacak olduklarını belritti.

16 yıldır Türkiye üzerinde mobilya ve kapı aksesuar ve donanımları alanında faaliyetlerini devam etmekte olan Alman Hafele Grubu, inavasyon ve AR-GE gücüyle inşaat sektörünün rotasını ve güzergahını tamamen değiştirmek için kolları sıvadı. Dünyada konut sektörünü değiştirme iddiasıyla geliştirdikleri Hafele Concept Project'le dairelerin metrekarelerinde büyütme yaşatarak, satışlarda çok ciddi oranda artış gözlemlediklerini belirten Hafele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Uytun, talep patlamasıyla karşı karşıya kaldıklarına değindi.

Şirket, Hafele Kalite Noktaları iş modeli beraberinde, üreticileri Hafele kalite standartları altında bir araya getiren bir yapı oluşturduğunu belirtti. Hilmi Uytun, bu çerçeve dahilinde Türkiye üzerinde 100'e yakın kalite noktasına ulaşım sağladıklarını vurguladı. Hafele Türkiye olarak üretime de sıcak baktıklarını belirten Uytun, Hafele'nin dünya üzerinde yer alan fabrika sayısının 7 olduğuna değindi. Türkiye'de sadece kendilerine üretim yapmakta olan tedarikçilerle çalışma yürüttüklerinin altını çizdi.

Hafele Türkiye yönetimi olarak kendinin Türkiye'de üretim yapmaları gerektiğine çok büyük bir inanç beslediğini ve bu konuda iştahlı olduklarını aktardı. İki tane yeni üretici adaylarının olduğunu, ya yeni, sıfırdan bir fabrika yatırımı yapacaklar ya da bir üreticiyi satın alacaklar. 

Küçük metrekareler için çözüm ürettikelrini belirten Uytun, 40 metrekarelik bir eve 80 metrekare algısı verebildiklerini belirtti. Projeyi 1.5 yıl içerisinde 140.000 konutta uygulama hedefi gütmekte olduklarını ileten UYTUN, Konutun artık eski konut olmadığını, son tüketiciye cazip seçeneklerin verildiğini ve yaşam deneyimi baştan aşağıya değiştirdiklerini kaydetti.

Etiketler : Şirket Haberleri