Daire Başına 1 Otopark Zorunluluğu Geliyor! | Emlakta Haber

Daire Başına 1 Otopark Zorunluluğu Geliyor!

truck

Türkiye'de yaşanan trafik sorunuyla ilgili otopark yönetmeliğinde de yenilik yapılmasının önü açılıyor. Yeni sistem ile kentlerde otopark sorunlarının çözülmesi için otoparklara da iki katlı sistem gelirken, her daireye de 1 otopark yapılıyor olacak. Bakanlığın bodrum katlara otopark yapılması için teşviki neleri kapsıyor? İşte detayları...

Anadolu Ajansına verdiği röportajda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki önemli açıklamalarda bulundu. Yeni otopark yönetmeliğiyle ile ilgili yapılması düşünülen değişiklikler neler? Otopark yapımıyla ilgili getirilecek düzenleme neleri kapsıyor? Başbakanlığa gönderilmesi kararlaştırılan kararların merak edilen detayları…

Otoparkta yeni dönemin başlıyor. Eskiden bir bina yapılırken, üç tane daireye bir tane otopark gösterme zorunluluğu olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, şimdi daire başına bir otopark gösterme zorunluluğunun geleceğini açıkladı. Yani eski yönetmeliğe göre 12 daire yapan bir kişi belediyeye gittiğinde 4 tane yer göstermek zorundayken şimdi daire başı bir tane gösteriyor olacak. Şartları sağlayamayanlara ise bina yapmak için izin verilmeyecek. Ayrıca eskiden otopark yerinin sıkıntılı olması nedeniyle müteahhitlerin parasını verip, durumu paraya çevirme olarak göstermesinin de önüne geçiliyor.

Yeni gelecek yönetmeliğe göre; emsalden sayılmamak şartıyla, bodrumda gözükmemek üzere kaç kat istenirse, otopark yapılabilecek. Bina bazlı dönüşümü doğru bir dönüşüm olarak görmeyen Bakan, riskli alanlarla ilgili yapılması planlan yenilemenin ada bazlı olarak yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca yeni düzenlemeyle ilgili hazırlanan çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıklanırken kendi içlerinde hazırladıkları bazı prensip kararları da 10-15 gün içerisinde Başbakanlığa iletip, yayımlanmasını sağlayacaklarını açıkladı.

"Daire Başına 1 Otopark Zorunluluğu Geliyor!" Yorumlar

"Daire Başına 1 Otopark Zorunluluğu Geliyor!" Benzer Haberler


New Nişantepe'de 330 Bin Liraya Satılık Daire

New Nişantepe'de 330 Bin Liraya Satılık Daire

İstanbul Çekmeköy’de, 3.köprü gişelerinin yanı başında hayata geçirilen New Nişantepe Çekmeköy’de daireler, 330 bir liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Proje “az kat geniş alan” konsepti ile yükseliyor.. Daire Başına 1 Otopark Zorunluluğu Geliyor!

Colorist Şile'de 189.000 TL'ye Son 10 Daire Kaldı!

Colorist Şile'de 189.000 TL'ye Son 10 Daire Kaldı!

CFR Yapı, Şile'de inşa etmekte oldukları Colorist Şile'de satılmayı bekleyen son 10 dairenin fiyatını 189.000 TL'den başlayan fiyatlara indirdi. Ayrıca Colorist Şile, 50 ay boyunca %0 faiz alarak müşterisine çok büyük destek olmaktadır.

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Daire Başına 1 Otopark Zorunluluğu Geliyor!. Konut proje sayılarının çok hızlı bir şekilde artışa geçmiş olduğu zamanlarda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler haricinde diğer illerde de ciddi bir şekilde konut projeleri yapılmaya başladı. Bursa, Yalova, Çanakkale, Kocaeli, Antalya, Muğla gibi yerlerde de emlak piyasası çok fazla hareketlenme yaşıyor. Buralarda yatırım yapan kişilerin 5-10 yıl sonrasında ciddi kazançlar sağlayabileceğini söyleyebiliriz.

Modakent Sancaktepe Konutları daire fiyatları

Modakent Sancaktepe Konutları daire fiyatları

Yeni projelerin ilk durağı olan Sancaktepe, Modakent Konutları ile yine büyük bir yaşam merkezine ev sahipliği yapıyor.. Daire Başına 1 Otopark Zorunluluğu Geliyor!

New Nişantepe 2+1 Daire Fiyatları 378.000 TL'den Başlıyor!

New Nişantepe 2+1 Daire Fiyatları 378.000 TL'den Başlıyor!

Mintek Yapı imzası bulundurmakta olan New Nişantepe projesinde 1+1 dairelerin satışlarında sona gelinirken, bitmek üzere olan 2+1 tiplemesindeki dairelerin fiyatları 378.000 TL'den başlıyor.

Kriya Time Tuzla’da 175 Bin Liraya Satılık Daire

Kriya Time Tuzla’da 175 Bin Liraya Satılık Daire

İstanbul Tuzla’da Satya Yapı tarafından hayata geçirilen Kriya Time Tuzla projesinde daireler, 175 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Projede 188 konut bulunuyor.. Daire Başına 1 Otopark Zorunluluğu Geliyor!

İva Flats Kağıthane daire fiyatları belli oldu!

İva Flats Kağıthane daire fiyatları belli oldu!

Bir marka haline gelen ve Türkiye'nin her yerinde konut ve ofis inşa eden İva Flats'in son durağı İstanbul Kağıthane oldu.

Ayışığı Butik Beylikdüzü daire fiyatları ne kadar?

Ayışığı Butik Beylikdüzü daire fiyatları ne kadar?

Yeni projelerin de merkezi olmaya devam eden ve bir çok kişinin genel tercihleri arasında yer alan Beylikdüzü, düzenli ve güzel bir yaşamın da merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul'un kalabalığından sıkılanlar için Beylikdüzü'nde yer alan Ayışığı Butik muhteşem fırsatlar sunuyor.