Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adnan Oktar’a Yüklendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adnan Oktar’a Yüklendi!
Editör: Hasan Aker Kategorisiz 15 Ekim 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de gerçekleştirilen İl Müftüleri Toplantısı’nda direkt olarak isim vermeden Adnan Oktar’a yönelik “soytarı” ithamında bulundu. Tamamıyla “Sazlı danslı program yapan soytarı” cümlesini kurdu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de yapılan İl Müftüleri toplantısında birtakım değerlendirmeler yaptı. Konuşmasında sık sık Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik gerçekleştirilen mücadeleye yönelik değinen Erdoğan, FETÖ ile gerçek mücadelenin kendi zamanlarında yapıldığını fakat geç kalındığını, bedelinin ödendiğini belirtti.

İsim vermeden cümlelerini Adnan Oktar’a dokunduran Erdoğan, Türk hocaların instiyatif almadığı zaman hurafeci cahillere, televizyonda sazlı sözlü dans programları yapan soytarılara kaldığının da altını çizdi.

“Milletin Evine Hoşgeldiniz”

81 şehirde görev yapan İl müftülerine seslenen Erdoğan, “Milletin evine hoşgeldiniz” dedi. Bu toplantının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sürdürülen 1993 yılından beri her yıl yapılan bir toplantı olduğunu dile getiren Erdoğan, bu toplantıda müftülerin ve milletin dini meseleler hakkında görüşüp, tartışıp alışveriş yapma amacıyla gerçekleştirildiğini de anlattı.

Sütçü İmam Benzetmesi

Darbe gecesi her biri Sütçü İmam’a dönüşen tüm din adamlarına teşekkürlerini ileten Recep Tayyip Erdoğan, Türk milletinin kalbindeki iman ve okunan selalardan güç aldığını bu kapsamda da 15 Temmuz destanını yazdığını vurguladı.

Ne kadar 15 Temmuz destanıyla gururlandıklarını aktarsa da, bir daha böyle bir destan yazılmak zorunda kalınmamasını da Allah’tan dileyen Erdoğan, tarihin ibret almayanlar için tekrar edecek olduğunun altını çizdi.

Soytarı İthamı

FETÖ ile gerçek mücadelenin kendi dönemlerinde yapılmış olduğuna dikkat çeken Erdoğan, kendilerinin de bu mücadele hususunda geç kaldıklarını, bu geç kalışın bedelini de çok büyük bir şekilde ödediklerini aktardı. 17 – 25 Aralık girişiminin ardından yapmış oldukları mücadele olmasaydı, 15 Temmuz’un sonuçlarının çok büyük olabileceğini de belirtti. FETÖ’ye diyet borcu olan şahısların 15 Temmuz’u kabullenmediklerini ve görmediklerini de sözlerine ekledi.

Türk hocaların inisiyatif almadığında, meydanın FETÖ gibi şarlatanlara, hurafeci cahillere, televizyonlarda çıkıp sazlı sözlü, danslı program yapıp din dersi verdiğini sanan soytarılara kaldığını da sert dille söyleyen Erdoğan, din ile, diyanet ile, milletin asgari ahlak seviyesiyle alakası olmayan şahısların ortalıkla İslam dini adına ahkam kestiğini de sözlerine ekleyerek cümlelerini noktaladı.Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Tugba ozkan :

  18 Nisan 2018-16:25

  Oyumuz size su ve elektirik abonelerine lutfen yardici olun

 • Esra doğan :

  18 Nisan 2018-16:59

  Allah’ın izniyle yine “BİR” olacağız.

 • Gelincik :

  18 Nisan 2018-17:52

  Oyumuz akp helal hos olsun ama benimde bi ricam var pirimi dolan ssk kisinin lutfen yas kaldirilsin

Tema Tasarım | Osgaka.com