Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal İstanbul Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal İstanbul Açıklaması!
Editör: Nezaket DURU Gündem 28 Kasım 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Çılgın projeler arasında yerini alan yapım aşamaları meraklan beklenen “Kanal İstanbul” ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Proje aşamasının bitme noktasına geldiği öğrenilen Kanal İstanbul’la ilgili merak edilenleri Cumhurbaşkanı Erdoğan cevapladı. İşte merak edilen habere ait son gelişmeler…

“Çılgın Proje” olarak nitelendirilen ve çevre dokusu, konut, ticaret, kamuya terk edilecek alanlar ve diğer ihtiyaçlarla ilgili tüm teknik çalışmaları tamamlanan projenin ilk adımlarının atılması için az bir zaman kaldı. Konuyla ilgili beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelirken, hangi ilçe sınırları içerisinde yapılacağı henüz açıklanmayan Kanal İstanbul’un artık ihale aşamasında olduğu öğrenildi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da gerçekleştirilen “Ankara’nın En’leri Ödül Töreni”nde yaptığı konuşmada, Kanal İstanbul Projesi’nde ihale aşamasına geçildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz ile Marmara arasında yaklaşık 43 kilometre uzunluğundaki stratejik projeyle ilgili merakları giderdi. Turizm projelerine de ilişkin düşünceleri ifade eden Erdoğan, turizmde dev projelerin ayağa kalkmaya devam ettiğini ve sağlıkla ilgili olanlarından Bilkent’teki şehir hastanesinin şubat sonuna kadar biteceğinin müjdesini verdi. Küresel ölçekteki değerimizi katlayacak olan Marmaray ve Avrasya projelerinin yanında Kanal İstanbul’unda, firmaların sevkiyat ve dağıtım maliyetlerini de düşürmesi öngörülürken, uzun vadede Türkiye’ye doğrudan yatırımı da arttıracağı beklentiler arasında.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com