Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı.

truck

Türkiye 24 Haziran'da erken seçime gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim çağrısı yapan MHP Lideri Bahçeli'yi Beştepe'de kabul etti. 30 dakika süren görüşme sonrası Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan, "Ülkemizin karşı karşıya olduğu fotoğraftan hareketle bu teklife olumlu yaklaşma konusunda görüş birliğine vardık. Bahçeli ile istişareler neticesinde seçimlerin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılmasına karar verdik" dedi..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısı sonrasında kritik bir görüşme gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli Beştepe'de bir araya geldi. Planlandığı gibi saat 13.30'da başlayan görüşme 30 dakika sürdü.

ERDOĞAN'DAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmeyle ilgili saat 15.53'te kameraların karşısına geçti.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bugün MHP Genel Başkanı Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bahçeli ile daha önce de çeşitli defalar bir araya gelerek ülkemizle ilgili iç ve dış gelişmeler üzerinde görüş alışverişinde bulunmuştuk. Bugün de oldukça geniş yelpazede istişare ettik. Bahçeli'nin teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk.

ESKİ SİSTEMİN HASTALIKLARI KARŞIMIZA ÇIKIYOR
15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması siyasette de yeni bir dönemin miladıdır. Darbe gecesi gösterilen kahramanlık asla unutulmayacaktır. 7 Ağustos 2016'da Yenikapı'daki büyük miting ise milletin siyasetçilere verdiği mesajı net bir şekilde ortaya koymuştur. 16 Nisan halkoylamasına giden süreçte bu yol da ortaya çıkmıştır. Yönetim sistemi değişikliğini Bahçeli'nin ön açmasıyla hayata geçirme imkanı bulduk. Anayasa değişikliği ilk seçimlerden sonra yürürlüğe girecektir. Ciddi bir sorun yaşanmıyor gibi görünse de eski sistemin haslatıkları atılan her adımda karşımıza çıkıyor.

YENİ YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇİŞ ACİLİYET KAZANDI
Bizim tercihimiz 2019 Kasım'ındaki seçimlere kadar dişimizi sıkmaktan yana olmuştur. Suriye'de yürütülen sınırötesi operasyonlar ve bölgede yaşanan tarihi önemdeki hadilseler belirsizleri aşmayı zorunlu hale getirmiştir. Kararların daha güçlü şekilde uygulamabilmesi için yeni yönetim sistemine geçiş aciliyet olmuştur.

SEÇİMLERİN 24 HAZİRAN 2018 TARİHİNDE YAPILMASINA KARAR VERDİK
Ülkemizin karşı karşıya olduğu fotoğraftan hareketle bu teklife olumlu yaklaşma konusunda görüş birliğine vardık. Seçim konusunu ülke gündeminden bir an önce çıkarmamız şarttır. Bahçeli ile istişareler neticesinde seçimlerin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılmasına karar verdik. YSK da seçim hazırlıklarına başlayacak.

Kaynak : AHaber

.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı." Yorumlar

3 YORUM
  1. Gelincik 18 Nisan 2018 17:52

    Oyumuz akp helal hos olsun ama benimde bi ricam var pirimi dolan ssk kisinin lutfen yas kaldirilsin

  2. Esra doğan 18 Nisan 2018 16:59

    Allah'ın izniyle yine "BİR" olacağız.

  3. Tugba ozkan 18 Nisan 2018 16:25

    Oyumuz size su ve elektirik abonelerine lutfen yardici olun

"Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı." Benzer Haberler


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul Açıklaması!

Fikri 16'ncı yüzyıla dayanan ve detayları henüz çok fazla bilinmeyen Kanal İstanbul projesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan merakları giderdi. ATO'Da düzenlenen ödül töreninde Türkiye'de hayata geçirilmeye devam eden projelerle ilgili konuşan Erdoğan, Türkiye'nin çılgın projesi olarak nitelendirilen Kanal İstanbul'un ihale aşamasının yakında başlayacağının sinyallerini verdi. İşte detaylar.... Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sektöre Mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sektöre Mesaj

Uniq İstanbul’da düzenlenen 16. Gayrimenkul zirvesi başladı. Türkiye Gayrimenkul Sektörünün DNA’sı Mercek Altında teması ile düzenlenen zirve henüz yeni başlamışken Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gayrimenkul sektörüne mesajlar geldi. Konunun tüm detayları haberimizde…

Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı.. Türkiye 24 Haziran'da erken seçime gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim çağrısı yapan MHP Lideri Bahçeli'yi Beştepe'de kabul etti. 30 dakika süren görüşme sonrası Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan, "Ülkemizin karşı karşıya olduğu fotoğraftan hareketle bu teklife olumlu yaklaşma konusunda görüş birliğine vardık. Bahçeli ile istişareler neticesinde seçimlerin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılmasına karar verdik" dedi..

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu!

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu!

Son dönemin en çok merak edilen konusu genel seçimler işçin CHP'nin çıkaracağı aday oluyor. İşte CHP'nin Aday İsmi.... Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı.