Çocukların Mutlu Olduğu Evler Yapmak Bizim Sorumluluğumuz

Çocukların Mutlu Olduğu Evler Yapmak Bizim Sorumluluğumuz

Son yıllarda çevremizdeki değişimleri dikkatli incelediğimizde insanların geleneksel, alışılagelmiş ve bir o kadar da unutulmaya yüz tutmuş olan şeyleri geri çağırdığını görmemiz mümkün. Bizim toplumumuzda “eskiden ne güzelmiş” lafı hergün çıkar ağızlardan

DEĞİŞİMİN ÖNCÜSÜ OLMAYA HAZIRIZ


Son yıllarda çevremizdeki değişimleri dikkatli incelediğimizde insanların geleneksel, alışılagelmiş ve bir o kadar da unutulmaya yüz tutmuş olan şeyleri geri çağırdığını görmemiz mümkün. Bizim toplumumuzda “eskiden ne güzelmiş” lafı hergün çıkar ağızlardan. Bu yüzdendir ki, artık evlerden kaynayan çiğ süt kokuları yeniden gelmeye başladı. Anneler, babalar bilinçlendi. Çocukları için neyin iyi neyin kötü olduğunu kulaktan dolma bilgilerle değil, teknoloji ve bilgi çağının nimetlerinden faydalanıp, araştırarak veriyorlar. 

Bugün toplumunhangi kesiminden olursa olsun, bir anneyle söyleşi yapsanız; akıllı telefon ve tabletlerin çocuğunun beyin gelişimine olumsuz etkilerinin olduğunu ve çocuklarda konsantrasyon sorunlarına yol açtığını söylediğini duyabilirsiniz. Aileler çocuğunun sokak ortamında arkadaşlarıyla doya doya koşup oynamasından yana. Fakat hangisi gönül rahatlığıyla çocuğunu sokağa gönderebilir diye sorarsanız, cevap hiçbiri olacaktır. Durum böyle olunca bir şeylerin değişmesinin gerektiği aşikar.

Herkesin payına düşen bir takım sorumluluklar var. Firmaların da toplumun bu hassasiyetine ayak uydurması gerekiyor. İstanbul’un Kağıthane ilçesinde faaliyet gösteren Paryap İnşaat’ın Genel Müdürü Şahin Paralı, büyüdüğü semte bu değişimi borçlu olduğunu anlatıyor. “Ben ve kardeşlerim 20 yıl önce bu sokaklarda mutlu ve huzurlu çocukluklar geçirdik, her çocuk evinin önünde saatlerce özgür ve güvenli şekilde oynamayı hakeder. Firma olarak bunu geleceğimizi temsil eden çocuklarımıza borçlu olduğumuzu düşünüyoruz. Bu yüzden yaptığımız projelerde önceliğimiz çocukların sosyalleşebileceği ortamlardır.” diye belirten Şahin Paralı sözlerine şöyle devam ediyor: “Babamız Musa Paralı bize işimizin her şeyden önce insan olduğunu öğretti, biz insanlara yuva yapıyoruz, içinde yaşayacakları huzurlu bir hayat hayalleri kurdukları evler inşa ediyoruz. Bu insanların evlerine dair en büyük hayallerinin çocuklarının etrafında kurulu olduğunun farkındayız. Güzel mutfaklar, geniş odalar yapmak bir inşaat firmasının zaten yapması gereken şeyler; ancak yaşama değer katmak da hedeflenmeli. Değerler kalıcıdır, değerler geleceği şekillendirir. Tıpkı çocuklarımız gibi.” 


Bu sözlerin bütün firmalara örnek teşkil etmesi hepimizin arzusu; çünkü insan olarak bizler kurumsal dev firmaların karşısında kendimizi karınca kadar hissetmek değil, bizi dinleyen, anlayan ve bizim gibi düşünen insanlar görmek istiyoruz.

İnternet Sitemiz : paryap.com.tr

Adres : Talatpaşa Mahallesi Aslangazi Caddesi No:5 Kağıthane/İSTANBUL

Telefon : 0(212) 222 22 11

E-mail : [email protected]

Çocukların Mutlu Olduğu Evler Yapmak Bizim Sorumluluğumuz

 

Etiketler : Şirket Haberleri