Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

truck

Dünyanın en uzun asma köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü'nü Yap – İşlet - Devret Modeli İle Yapılması, İşletilmesi ve Devri Projesinin Yapım Dönemi Müşavirlik Hizmeti ihalesinin önümüzdeki aylarda yapılması planlandı. İhaleye katılacak olanların dosya bedelini Karayolları Genel Müdürlüğü Muhasebe, Kesin Hesap ve Raporlama Şubesi Müdürlüğü’ne yatırmaları gerekirken diğer detaylar...

2023 yılında açılması planlanan Çanakkale Köprüsü’nün güzergahında bulunan bağlantı yollarıyla ilgili yapılacak olan çalışmanın yüklenicisi için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılıyor olacak. 2 bin 23 metre uzunluğu ile dünyanın en uzun asma köprüsü olacak işin ihalesine katılmak isteyenler ihale dosyasını 20 Şubat tarihi itibariyle görebilecekler.

Yeni yapılacak olan köprünün çalışmaları tamamlandığında İstanbul - İzmir Otoyolu, Kınalı-Tekirdağ, Çanakkale - Balıkesir Otoyolu gibi önemli noktaların bağlantıları tamamlanmış olacak. Belirtilen noktaların çalışmalarının bitirilmesi ile ring projesi olarak adlandırılan çalışma hayata geçirilmiş olacak. İstanbul-İzmir ve Kuzey Marmara otoyollarının yapım işi olarak devam eden çalışma Marmara Otoyol Ringi’nin iki ayağı olarak adlandırılıyor. Projenin üçüncü ayağındaki çalışmalar ise Kınalı - Tekirdağ ve Çanakkale - Balıkesir Otoyolu hattı üzerindeki inşa işlerini kapsıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 1915 Çanakkale Köprüsü’nün belirttiğimiz şekilde ikinci ve üçüncü ayağındaki hatların Yap – İşlet - Devret Modeli İle Yapılması, İşletilmesi ve Devri Projesinin Yapım Dönemi Müşavirlik Hizmeti ihalesi 27 Mart 2017 günü saat 14:30’da Ankara Yücetepe adresinde bulunan İşletmeler Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonunda, İhale Komisyonu huzurunda ve kapalı teklif alma usulüne göre gerçekleştiriliyor olacak.

İhaleye ilişkin ihale dosyasının satış bedeli KDV dahil 30.000 TL olarak belirlenmiştir. İhaleye katılacak olanların dosya bedelini Karayolları Genel Müdürlüğü Muhasebe, Kesin Hesap ve Raporlama Şubesi Müdürlüğü’ne yatırmaları ve makbuzları ile Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’na müracaat ederek ihale dosyasını alabilecekleri bildirilmiştir. Diğer yandan 20 Şubat tarihinden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’ndan ihale dosyası ücretsiz olarak görebiliyor olacak. Teklifte bulunacakların, en erken ihale tarihinin 7 gün öncesi başlamak üzere ihale saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığı’na elden veya posta ile teslim etmeleri zorunludur. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün, işletilme ve devri projesinin yapım dönemi müşavirlik hizmeti işlerini kapsayan ihalenin geçici teminat tutarı ise 5 milyon TL olarak belirlenmiştir.

"Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!" Yorumlar

"Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!" Benzer Haberler


1915 Çanakkale Köprüsü İhalesinin Kazananı Açıklandı!

1915 Çanakkale Köprüsü İhalesinin Kazananı Açıklandı!

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ihalesine toplam olarak 15 firmanın oluşturduğu 4 ortak girişim grubundan teklif geldi. İhalyeyi kazanan firma ise Türk Kore ortak girişimi olan, Kore firması Daelim ve SK ile Türkiye firması Yapı Merkezi ve Limak'tan oluşan ortak girişim grubu kazandı. . Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

Çanakkale'de Arazi ve Konut Fiyatları %10 Artış Gösterdi!

Çanakkale'de Arazi ve Konut Fiyatları %10 Artış Gösterdi!

1915 Çanakkale Köprüsü, hem bölgede hemde Tekirdağ'dan İzmir'e kadar bulunmakta olan yerlerde vasıfsız tarla, imarlı arazi ve konut fiyatlarını 2 katdan 10 kata kadar artırdı.

Çanakkale Eviş Kent Projesi Satışa Sunuluyor!

Çanakkale Eviş Kent Projesi Satışa Sunuluyor!

Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!. Çanakkale'de EVİŞ İnşaat yaptıkları modern konutlar sayesinde büyük bir başarıya ve itibara sahip olmuştur, bu firmanın yeni projesi, bölgede yapılan tüm konutların üst konumunda planlanıp, bölge lideri olmaya %100 aday bir yapı olarak müşterilere sunulacak.

Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

Dünyanın en uzun asma köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü'nü Yap – İşlet - Devret Modeli İle Yapılması, İşletilmesi ve Devri Projesinin Yapım Dönemi Müşavirlik Hizmeti ihalesinin önümüzdeki aylarda yapılması planlandı. İhaleye katılacak olanların dosya bedelini Karayolları Genel Müdürlüğü Muhasebe, Kesin Hesap ve Raporlama Şubesi Müdürlüğü’ne yatırmaları gerekirken diğer detaylar.... Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

1915 Çanakkale Köprüsü İhalesine 24 Firma Talip Oldu!

1915 Çanakkale Köprüsü İhalesine 24 Firma Talip Oldu!

1915 Çanakkale Köprüsü için 4 Japon, 3 Çinli, 2 Koreli, 1 İtalyan olmak üzere toplam olarak 24 firma ihale dosyası satın almış durumda.

Çanakkale Yer Seramik Modelleri

Çanakkale Yer Seramik Modelleri

Özgün ve yaratıcı modelleri ile kullanıldığı her mekana farklı bir hava katan Çanakkale Seramik modellerini evlerinizin mutfak ve banyoları dışında dış cephe alanlarınızda, balkonlarınızda ve bahçenizin kullanılabilir alanlarında da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Her zevke hitap eden doku ve tasarımlarıyla işte yer seramik modelleri.... Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

Çanakkale Köprüsü Güzergahı Nereden Geçiyor

Çanakkale Köprüsü Güzergahı Nereden Geçiyor

Ülkemiz çapında hızla gelişen inşaat sektörünün yanı sıra devletimizin hayata geçirmek için çalışmalar yürüttüğü dev projelerden biri olan Çanakkale 1915 Köprüsü projesi ile ilgili çalışmalar devam ederken Ocak 2017 döneminde projenin ihalesi gerçekleşerek 18 Mart 2017 tarihinde ise ilk kazma vurulacaktır.

Çanakkale'de Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı!

Çanakkale'de Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı!

Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde tekrardan yapılanması gereken İsmet Paşa Mahallesi Sosyal Konutların Kentsel Yenileme toplantısının ilki yapılmış durumda. Çataltepeliler Derneği'nde gerçekleşmiş olan toplantının ilkine konut sahiplerinin katımı çok yoğun bir şekilde gerçekleşti.