Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

Dünyanın en uzun asma köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü'nü Yap – İşlet - Devret Modeli İle Yapılması, İşletilmesi ve Devri Projesinin Yapım Dönemi Müşavirlik Hizmeti ihalesinin önümüzdeki aylarda yapılması planlandı. İhaleye katılacak olanların dosya bedelini Karayolları Genel Müdürlüğü Muhasebe, Kesin Hesap ve Raporlama Şubesi Müdürlüğü’ne yatırmaları gerekirken diğer detaylar...

2023 yılında açılması planlanan Çanakkale Köprüsü’nün güzergahında bulunan bağlantı yollarıyla ilgili yapılacak olan çalışmanın yüklenicisi için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılıyor olacak. 2 bin 23 metre uzunluğu ile dünyanın en uzun asma köprüsü olacak işin ihalesine katılmak isteyenler ihale dosyasını 20 Şubat tarihi itibariyle görebilecekler.

Yeni yapılacak olan köprünün çalışmaları tamamlandığında İstanbul - İzmir Otoyolu, Kınalı-Tekirdağ, Çanakkale - Balıkesir Otoyolu gibi önemli noktaların bağlantıları tamamlanmış olacak. Belirtilen noktaların çalışmalarının bitirilmesi ile ring projesi olarak adlandırılan çalışma hayata geçirilmiş olacak. İstanbul-İzmir ve Kuzey Marmara otoyollarının yapım işi olarak devam eden çalışma Marmara Otoyol Ringi’nin iki ayağı olarak adlandırılıyor. Projenin üçüncü ayağındaki çalışmalar ise Kınalı - Tekirdağ ve Çanakkale - Balıkesir Otoyolu hattı üzerindeki inşa işlerini kapsıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 1915 Çanakkale Köprüsü’nün belirttiğimiz şekilde ikinci ve üçüncü ayağındaki hatların Yap – İşlet - Devret Modeli İle Yapılması, İşletilmesi ve Devri Projesinin Yapım Dönemi Müşavirlik Hizmeti ihalesi 27 Mart 2017 günü saat 14:30’da Ankara Yücetepe adresinde bulunan İşletmeler Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonunda, İhale Komisyonu huzurunda ve kapalı teklif alma usulüne göre gerçekleştiriliyor olacak.

İhaleye ilişkin ihale dosyasının satış bedeli KDV dahil 30.000 TL olarak belirlenmiştir. İhaleye katılacak olanların dosya bedelini Karayolları Genel Müdürlüğü Muhasebe, Kesin Hesap ve Raporlama Şubesi Müdürlüğü’ne yatırmaları ve makbuzları ile Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’na müracaat ederek ihale dosyasını alabilecekleri bildirilmiştir. Diğer yandan 20 Şubat tarihinden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanlığı’ndan ihale dosyası ücretsiz olarak görebiliyor olacak. Teklifte bulunacakların, en erken ihale tarihinin 7 gün öncesi başlamak üzere ihale saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığı’na elden veya posta ile teslim etmeleri zorunludur. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün, işletilme ve devri projesinin yapım dönemi müşavirlik hizmeti işlerini kapsayan ihalenin geçici teminat tutarı ise 5 milyon TL olarak belirlenmiştir.

Etiketler : İhale