Belediyeler Hafta Sonu Açık mı?

truck

Yaşadığımız yer ile ilgili bir çok sorunları ve ihtiyaçları belediyeler vasıtasıyla hallederiz. Bir şehrin veya ilçenin temizlik, aydınlatma, su ve elektrik gibi ortak ihtiyaçlarını belediyeler görüyor.

Türkiye’ de 30 büyükşehir belediyesi, 51 il belediyesi, 519 büyükşehir ilçe belediyesi, 400 ilçe belediyesi ve 397 belde-kasaba belediyesi olmak üzere 1397 belediye bulunmaktadır. Günlük hayatımızda arsa, işyeri, ev vb. şeylerle alakalı birçok konuda belediyelerle iletişime geçilir. Ev ve iş yeri gibi taşınmaz mallarla ilgili ödenmesi gereken emlak ve çevre temizlik vergisi de tahsilat veznelerinde halledilebilir.  

Belediyede işi olan ve ilgili işi hemen bitirmek isteyen kişiler belediyelerin çalışma saatleri doğrultusunda hareket eder. Belediyeler de diğer devlet kurumları gibi belli mesai saatleri içerisinde vatandaşların işlemlerini gerçekleştirir. Belediyeler ülkemizdeki en kalabalık kurum olduğundan, işlemlerimizi belediyelerin açılış ve kapanış saatlerine göre halledersek sıra beklememiş oluruz.

Belediye Çalışma Saatleri

Belediyeler hafta içi her gün 

Sabah açılış 09:00

Öğle arası tatili 12:00 – 13:00

Öğleden sonra 13:00 – 17:00

Bu saatler arasında faaliyettedir.  Belediyeler öğle arası tatilinde hizmet vermez.

Belediyeler Hafta sonu Açık mı?

Ülkemizdeki belediyelerin hepsi hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri faaliyet göstermemektedir yani kapalıdır. İşlemlerinizi sadece hafta içi mesai saatlerinde halledebilirsiniz.

Belediyeler Bayramda Açık mı?

Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 15 Temmuz, 30 Ağustos gibi resmi tatillerde kapalıdır.

Ancak bazı vergi ödeme durumları olduğu zaman çalışma saatleri uzayabiliyor. Belediyeler hafta sonu da çalışabiliyorlar.

"Belediyeler Hafta Sonu Açık mı?" Yorumlar

1 YORUM
  1. Anan 9 Ağustos 2019 16:03

    Bu belediye hafta sonu niye açık değil amünüyüm

"Belediyeler Hafta Sonu Açık mı?" Benzer Haberler


İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!

İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!

Eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar kanunları üzerinde gerçekleştirilecek olan düzenlemeler ve değişikliklerle birlikte imar planlarından haksız kazanç sahibi olan belediyelerin tamamının cezai işlemle karşı karşıya kalacak olduklarını ve her türlü cezai sorumluluğun getirileceğini vurguladı.. Belediyeler Hafta Sonu Açık mı?

Belediyeler saat kaçta kapanıyor?

Belediyeler saat kaçta kapanıyor?

Gayrimenkuller için bir çok vergi ödenmesi gerekiyor bu vergilerin içerisinde emlak ve çevre temizlik vergisi bulunmaktadır. Bu bahsedilen vergiler Türkiye'deki bütün illerde ve İlçelerde ödenmesi zorunlu.

Belediyeler Hafta Sonu Açık mı?

Belediyeler Hafta Sonu Açık mı?

Belediyeler Hafta Sonu Açık mı?. Yaşadığımız yer ile ilgili bir çok sorunları ve ihtiyaçları belediyeler vasıtasıyla hallederiz. Bir şehrin veya ilçenin temizlik, aydınlatma, su ve elektrik gibi ortak ihtiyaçlarını belediyeler görüyor.