Büyük Firmalar Bağdat Caddesinde!

Büyük Firmalar Bağdat Caddesinde!
Editör: Melih SANCAK Şirket Haberleri 16 Aralık 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Bağdat Caddesi’ndeki dönüşüm cazibesine büyük firmalar da katılımını gerçekleştirdi. Tahincioğlu İnşaat’dan sonra, Ağaoğlu’da bölgeye giriş sağladı. Bağdat Caddesi’nde apartman inşalarına başlandı. Ağaoğlu tam 5 apartman projesi yaparken Tahincioğlu 12 apartman projesi gerçekleştirmekte.

Bağdat Caddesi’nde başlamış olan kentsel dönüşüm, büyük inşaat firmalarını bölgeye akın ettirdi. Tahincioğlu ve Ağaoğlu gibi büyük firmalar Bağdat Caddesi bölgesinde birçok sokak içerisinde projeyi yapmaya başladı. Diğer projelerden farklı projeler yapan firmalar 20-30 dairesi bulunan apartmanlar yapmakta ve asıl isimleriyle projede bulunmamaktalar. Alt isimlerle yapılan bu binalarda Tahincioğlu’nun alt ismi Nidapark AŞ. Ağaoğlunun ise Cadde İnşaat ismiyle yerini almış vaziyette.

Ağaoğlunun Cadde üzerindeki projelerini eski hayat arkadaşı Ayten Alpar yönetiyor. Ayten Alpar’ın proje üzerinde %40’lık hakkı varken Ali Ağaoğlunun ise %60’lık ortaklık payı bulunuyor. Ağaoğlu Cadde İnşaat şuanda bölgede, Caddebostan’da 22 dairesi bulunmakta olan Hakkıbey Apartmanı, Şaşkınbakkal’da 41 dairesi bulunmakta olan Ata Apartmanı, Erenköy’de 86 dairesi bulunmakta olan Kaptan Apartmanı, Fenerbahçe’de 35 dairesi bulunmakta olan Derya Apartmanı, Feneryolu’nda 24 dairesi bulunmakta olan Burç Apartmanı olarak 5 proje içerisinde total 208 ünitesi bulunan konut yapıyor.

Cadde üzerindeki projeleri hakkında konuşarak bilgi veren Ali Ağaoğlu, “Ayten Hanım Cadde’de butik projeler yapmakta olup kabası bitmiş projeler var. Teslimlere mart ayında başlayacağız.” dedi. Bölgede yeni projeler için görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Ağaoğlu, “Karlı bulursak bölge üzerinde projelere aralıksız devam edeceğiz.” dedi.

TAHİNCİOĞLU GELECEK YIL TESLİMLERE BAŞLIYOR

Tahincioğlu, Bağdat caddesi’nde 12 kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmiş bulunmakta. Firma bölgede ilk teslimi yapmış bulunuyorken, projenin çok önemlisi kısımlarını gelecek yıl teslim edecek. Ağaoğlu’da ilk teslimlerine 2017 yılında başlayacak. Cadde’de iş yapmakta olan inşaat firmalarıysa Cadde’yi ve büyük inşaat firmalarının gelişini şu şekilde değerlendi. 

Boyrazoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boyraz, bölgeye büyük firmaların giriş yapmasıyla bölgenin çok değere bindiğini ve bu firmaların son 2 yıldır sürekli olarak bölgede 20-30 dairelik binalar yaptığını söyledi.Büyüklerin bu bölgeye her şeyden önce prestij için geldiklerini söyleyen boyraz, “Büyükler caddeden pek memnun kalmadı.” dedi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com