Bursa'da Gündemde Kentsel Dönüşüm Var!

truck

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır ile aynı makam üzerinde konuştu ve bu kapsamda Bursa'da bulunan dönüşüm projeleriyle ilgili istişare yaptı.

Başkan Altepe, Bursa'da herkesin bu konuyla yakından ilgilenmesi gerektiğini ve bu kapsamda duyarlı bir şekilde hareket edilmesi gerektiğini aktardı. Aynı zamanda bu konu üzeriinde herkesin bilgi sahibi olması gerektiğinin de çok büyük önem arz ettiğini aktardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası üzerinde yer alan makamında istişare yaptı.

Bursa'nın kentsel dönüşüm projesi kapsamında meydana gelen çalışmalar üzerinde atmış olduğu adımların ne denli önem arz ettiğinin farkındalığına varılması gerektiğini belirten Altepe, dönüşüm işlemleriyle şehrin kalitesinin ve değerinin çok büyük ölçüde yükseliş gösterdiğini belirtti.

Kentsel dönüşüm projelerine yönelik, Şehir genelinde herkesin üstüne düşen görevi hakkıyla yerine getirmesi gerektiğini aktaran Altepe, konuya yönelik vatandaşlara yapılan bilgi aktarımının daha fazlası olması yönünde yapılacak çalışmaların arz ettiği önemi de belirtti.

İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır ise İMSİAD olarak 19 ila 23 Nisan tarihleri içerisinde bir fuar yapacaklarını ve bu fuarın "İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı" ismiyle yapılacak olduğunu aktardı.

Fuar yapılmadan önce kentsel dönüşüm konusu üzerinde daha çok dikkat toplamak adına, 18 Nisan tarihinde belediyelerin, akademik odaların, sektör temsilcilerinin, site yöneticilerinin, muhtarların ve vatandaşların kendini gösterceek olduğu ve tüm gün devam edecek bir organizasyon düzenlemeyi planladıklarını belirten Gökçadır, kentsel dönüşüm konusu üzerinde farkındalık yaratmak adına gerçekleştirilecek olan organizasyonla ortak akıl yolunu tercih etmeyi amaç edindiklerine değindi. 

"Bursa'da Gündemde Kentsel Dönüşüm Var!" Yorumlar

"Bursa'da Gündemde Kentsel Dönüşüm Var!" Benzer Haberler


Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Uzunca süreden bu yana faaliyetlerini devam ettiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, geçmişten günümüze kadar süre gelen konut projelerindeki üstün başarıları ile ve inşa etmiş olduğu sosyal konut, toplu konut ve tarım köy cinsi konutlar ile on binlerce ev sahibi olma hayali ile yaşayan vatandaşımızı bu hayaline kavuşturarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.. Bursa'da Gündemde Kentsel Dönüşüm Var!

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bursa Çakırlı’da hayata geçirilmesi planlanan toplu konut projesine dair bir takım bilgiler geliyor. Söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulan daireler için başvurular 26 Ocak- 26 Mart 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Söz konusu konut projesine dair ve satışa sunulan konutlara dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

Bursa'da Gündemde Kentsel Dönüşüm Var!. Bursa'da sanayi yatırımlarının yanında inşaat yatırımlarının da önü arkası kesilmiyor. Bursa'nın Balat ve Nilüfer semtleri gayrimenkul yatırımları içerisinde öne çıkmış olan semtler olarak belirmekte.

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa'nın en merkezi konumlarından olan İstanbul Caddesi üzerinde yer alan Bursa Tuana Evleri, yeni yatırımcılarını bekliyor.. Bursa'da Gündemde Kentsel Dönüşüm Var!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Osmangazi'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını aktaran Belediye Başkanı Dündar, Soğanlı'dan yabancıların bile konut aldığını dile getirdi.

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

BUSİAD, şehir ekonomisinin yanında sektörel değerlendirmelerde de bulundu. Bursa'nın Türkiye genelinde kentsel dönüşüme en çok ihtiyacı olan şehirlerin başında geldiğini betimlemekte olan raporda, kentin tekrardan planlanması gerektiği alanların %70'in üzerinde olduğunu açıkladı.. Bursa'da Gündemde Kentsel Dönüşüm Var!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa’da eskimiş yapıların ortadan kaldırılması için neredeyse her gün 1 bina yıkılıp yerine sportif faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla araçlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm düşüncesinde ektiği tohumları biçmeye başladı.

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Orange City projesi Bursa Nilüfer'de hayata geçirilen en güzel projelerden biri olurken, özellikleri ise ev almak isteyenleri cezbedici olarak ön plana çıkıyor. Alanı 15 bin metrekare olan Orange City projesi 9 blok halinde Bursa Nilüfer'de yükseliyor. Toplam 116 adet daireden meydana gelen daireler herkese hitap ediyor.