Bursa’da Gündemde Kentsel Dönüşüm Var!

Bursa’da Gündemde Kentsel Dönüşüm Var!
Editör: Nezaket DURU Kentsel Dönüşüm 11 Mart 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Başkan Altepe, Bursa’da herkesin bu konuyla yakından ilgilenmesi gerektiğini ve bu kapsamda duyarlı bir şekilde hareket edilmesi gerektiğini aktardı. Aynı zamanda bu konu üzeriinde herkesin bilgi sahibi olması gerektiğinin de çok büyük önem arz ettiğini aktardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası üzerinde yer alan makamında istişare yaptı.

Bursa’nın kentsel dönüşüm projesi kapsamında meydana gelen çalışmalar üzerinde atmış olduğu adımların ne denli önem arz ettiğinin farkındalığına varılması gerektiğini belirten Altepe, dönüşüm işlemleriyle şehrin kalitesinin ve değerinin çok büyük ölçüde yükseliş gösterdiğini belirtti.

Kentsel dönüşüm projelerine yönelik, Şehir genelinde herkesin üstüne düşen görevi hakkıyla yerine getirmesi gerektiğini aktaran Altepe, konuya yönelik vatandaşlara yapılan bilgi aktarımının daha fazlası olması yönünde yapılacak çalışmaların arz ettiği önemi de belirtti.

İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır ise İMSİAD olarak 19 ila 23 Nisan tarihleri içerisinde bir fuar yapacaklarını ve bu fuarın “İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı” ismiyle yapılacak olduğunu aktardı.

Fuar yapılmadan önce kentsel dönüşüm konusu üzerinde daha çok dikkat toplamak adına, 18 Nisan tarihinde belediyelerin, akademik odaların, sektör temsilcilerinin, site yöneticilerinin, muhtarların ve vatandaşların kendini gösterceek olduğu ve tüm gün devam edecek bir organizasyon düzenlemeyi planladıklarını belirten Gökçadır, kentsel dönüşüm konusu üzerinde farkındalık yaratmak adına gerçekleştirilecek olan organizasyonla ortak akıl yolunu tercih etmeyi amaç edindiklerine değindi. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com