Bursa Yıldırım'daki Kentsel Dönüşümde Toplam Olarak 723 Adet Bina Yenilenecek!

truck

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan mahalleleri üzerinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte bölge üzerinde yer alan plansız yapılaşma yerini planlı ve güvenli konutlara bırakacak.

Kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte ilçeyi modern ve ideal bir şehir haline getirme hedefi taşımakta olan Yıldırım Belediyesi, ilçe üzerinde yaklaşık olarak %33'lük bir bölümü kapsamı dahiline almakta olan kentsel dönüşüm hamlelerinden birisini de Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan mahalleleri üzerinde yapacak. Söz konusu uygulama imar plan taslakları ve avan proje çalışmaları tamamlanan proje çerçevesi dahilinde, plansız bir şekilde inşası yapılmış olan tüm yapıların yerine yeni modern, refah ve güvenli konutlar gelecek. 216.200 metrekare alan üzerinde yapılacak olan uygulama beraberinde bölge üzerinde yer alan mevcut 723 adet binanın yerini depreme dayanıklı, güvenli konutlar alacak.

Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan mahalleleri üzerinde hayata geçirilmesi hedeflenen kentsel dönüşüm projesine yönelik bilgi aktarımında bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İlçe üzerinde yürütülen tüm kentsel dönüşüm projelerinde olduğu gibi bu bölge üzerinde de modern şehirleşme uygulamalarını ve planlama yöntemlerini göz önünde bulundurduklarının altını çizdi.

Projeyi 216.200 metrekarelik alan üzerinde uygulayarak şu anda o kısımda yaşamsal faaliyetlerini devam ettirmekte olan 9.368 insanın modern ve güvenli konutlar içerisinde hayatını sürdürmesini sağlayarak refah seviyelerini yükseltme konusunda büyük bir gelişim yaşanacak. Aynı zamanda bölge üzerinde yer alan plansız inşalaşmanın meydana getirmiş olduğu kötü ve eski görüntüye son verilecek.

Kentsel Dönüşüm Projesinin sonuna gelindiğinde Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan mahalleleri üzerinde ideal yaşam alanlarını ortaya çıkaracak olduklarının altını çizen  Edebali, Bu 3 mahallesinin çevresini tamamen değiştirecek olan proje aracılığıyla burada yer alan yapıların yerini planlı ve güvneli binaların yer alacağını aktardı.

Bölge üzerinde fiziki dönüşümün yanında aynı zamanda sosyal dönüşümünde tamamlanmasıyla beraber, mahalle kültürü canlı tutularak ilçenin kalkınmasına art değer katılacaktır. Vatandaşların tüm beklentilerine söz konusu kentsel dönüşüm projesinin cevap verecek olduğunun altı defalarca çizilip vurgulanıyor. 

"Bursa Yıldırım'daki Kentsel Dönüşümde Toplam Olarak 723 Adet Bina Yenilenecek!" Yorumlar

"Bursa Yıldırım'daki Kentsel Dönüşümde Toplam Olarak 723 Adet Bina Yenilenecek!" Benzer Haberler


Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Uzunca süreden bu yana faaliyetlerini devam ettiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, geçmişten günümüze kadar süre gelen konut projelerindeki üstün başarıları ile ve inşa etmiş olduğu sosyal konut, toplu konut ve tarım köy cinsi konutlar ile on binlerce ev sahibi olma hayali ile yaşayan vatandaşımızı bu hayaline kavuşturarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.. Bursa Yıldırım'daki Kentsel Dönüşümde Toplam Olarak 723 Adet Bina Yenilenecek!

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bursa Çakırlı’da hayata geçirilmesi planlanan toplu konut projesine dair bir takım bilgiler geliyor. Söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulan daireler için başvurular 26 Ocak- 26 Mart 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Söz konusu konut projesine dair ve satışa sunulan konutlara dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

Bursa Yıldırım'daki Kentsel Dönüşümde Toplam Olarak 723 Adet Bina Yenilenecek!. Bursa'da sanayi yatırımlarının yanında inşaat yatırımlarının da önü arkası kesilmiyor. Bursa'nın Balat ve Nilüfer semtleri gayrimenkul yatırımları içerisinde öne çıkmış olan semtler olarak belirmekte.

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa'nın en merkezi konumlarından olan İstanbul Caddesi üzerinde yer alan Bursa Tuana Evleri, yeni yatırımcılarını bekliyor.. Bursa Yıldırım'daki Kentsel Dönüşümde Toplam Olarak 723 Adet Bina Yenilenecek!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Osmangazi'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını aktaran Belediye Başkanı Dündar, Soğanlı'dan yabancıların bile konut aldığını dile getirdi.

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

BUSİAD, şehir ekonomisinin yanında sektörel değerlendirmelerde de bulundu. Bursa'nın Türkiye genelinde kentsel dönüşüme en çok ihtiyacı olan şehirlerin başında geldiğini betimlemekte olan raporda, kentin tekrardan planlanması gerektiği alanların %70'in üzerinde olduğunu açıkladı.. Bursa Yıldırım'daki Kentsel Dönüşümde Toplam Olarak 723 Adet Bina Yenilenecek!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa’da eskimiş yapıların ortadan kaldırılması için neredeyse her gün 1 bina yıkılıp yerine sportif faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla araçlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm düşüncesinde ektiği tohumları biçmeye başladı.

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Orange City projesi Bursa Nilüfer'de hayata geçirilen en güzel projelerden biri olurken, özellikleri ise ev almak isteyenleri cezbedici olarak ön plana çıkıyor. Alanı 15 bin metrekare olan Orange City projesi 9 blok halinde Bursa Nilüfer'de yükseliyor. Toplam 116 adet daireden meydana gelen daireler herkese hitap ediyor.