Bursa Yıldırım'daki Kentsel Dönüşümde Toplam Olarak 723 Adet Bina Yenilenecek!

Bursa Yıldırım'daki Kentsel Dönüşümde Toplam Olarak 723 Adet Bina Yenilenecek!

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan mahalleleri üzerinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte bölge üzerinde yer alan plansız yapılaşma yerini planlı ve güvenli konutlara bırakacak.

Kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte ilçeyi modern ve ideal bir şehir haline getirme hedefi taşımakta olan Yıldırım Belediyesi, ilçe üzerinde yaklaşık olarak %33'lük bir bölümü kapsamı dahiline almakta olan kentsel dönüşüm hamlelerinden birisini de Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan mahalleleri üzerinde yapacak. Söz konusu uygulama imar plan taslakları ve avan proje çalışmaları tamamlanan proje çerçevesi dahilinde, plansız bir şekilde inşası yapılmış olan tüm yapıların yerine yeni modern, refah ve güvenli konutlar gelecek. 216.200 metrekare alan üzerinde yapılacak olan uygulama beraberinde bölge üzerinde yer alan mevcut 723 adet binanın yerini depreme dayanıklı, güvenli konutlar alacak.

Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan mahalleleri üzerinde hayata geçirilmesi hedeflenen kentsel dönüşüm projesine yönelik bilgi aktarımında bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İlçe üzerinde yürütülen tüm kentsel dönüşüm projelerinde olduğu gibi bu bölge üzerinde de modern şehirleşme uygulamalarını ve planlama yöntemlerini göz önünde bulundurduklarının altını çizdi.

Projeyi 216.200 metrekarelik alan üzerinde uygulayarak şu anda o kısımda yaşamsal faaliyetlerini devam ettirmekte olan 9.368 insanın modern ve güvenli konutlar içerisinde hayatını sürdürmesini sağlayarak refah seviyelerini yükseltme konusunda büyük bir gelişim yaşanacak. Aynı zamanda bölge üzerinde yer alan plansız inşalaşmanın meydana getirmiş olduğu kötü ve eski görüntüye son verilecek.

Kentsel Dönüşüm Projesinin sonuna gelindiğinde Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan mahalleleri üzerinde ideal yaşam alanlarını ortaya çıkaracak olduklarının altını çizen  Edebali, Bu 3 mahallesinin çevresini tamamen değiştirecek olan proje aracılığıyla burada yer alan yapıların yerini planlı ve güvneli binaların yer alacağını aktardı.

Bölge üzerinde fiziki dönüşümün yanında aynı zamanda sosyal dönüşümünde tamamlanmasıyla beraber, mahalle kültürü canlı tutularak ilçenin kalkınmasına art değer katılacaktır. Vatandaşların tüm beklentilerine söz konusu kentsel dönüşüm projesinin cevap verecek olduğunun altı defalarca çizilip vurgulanıyor. 

Etiketler : Kentsel Dönüşüm   yıldırım kentsel dönüşüm nerelerde   yıldırım kentsel dönüşüm son durum