Bursa Yıldırım İnşaatta Altın Çağını Yaşıyor!

Bursa Yıldırım İnşaatta Altın Çağını Yaşıyor!

Bursa Yıldırım Belediyesi aracılığıyla hayata geçmekte olan projeler, ilçenin var olan değerine değer katıyor. Yapılan konut projeleri ve kentsel dönüşüm projesi kapsamında meydana gelmekte olan yenileme çalışmalarıyla birlikte Bursa Yıldırım, inşaat üzerinde altın çağını resmen gözle görülür bir şekilde yaşıyor.

3.200 hektar olan Bursa Yıldırım'ın toplam olarak 1.125 hektarlık kısmı kentsel dönüşüm ve plan - uygulama alanı ilan ederek ilçenin geleceğini kurtaracak olan çalışmaları büyük bir hızla devam ettirmekte olan Yıldırım Belediyesi, modern dönüşümde sosyal donatı alanlarıyla vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik tesisleri Yıldırım'a büyük bir hızla kazandırıyor.

İlçenin görünümü, değerini, çehresini tamamen değiştirecek olan kentsel dönüşüm hamlesini sosyal donatı alanlarıyla birlikte desteklemekte olan Yıldırım Belediyesi, kapsamında muhtarlık ofisleri, sağlık birimleri, YIL - MEK kurs ve okul öncesi eğitim sınıflarıyla toplantı salonları bulunmakta olan çok fonksiyonlu mahalle konaklarını Davutkadı, Anadolu ve Maltepe mahalleleri üzerinde hizmete resmen açtı.

İlçenin yeşil hüveniyetini tekrardan elde etmesini sağlayacak olan Vatan Mahallesi Sevgi Parkı, Yiğitler Mahallesi Kartopu Parkı, Samanlı Mahallesi Şehit Piyade Uzman Çavuş Ferhat Demir Parkı ile İsabey Mahallesi Ebe Müzeyyen Özcanoğlu Çocuk Oyun ve Dinlenme Parkı'nın hizmete açılmasıyla birlikte oyun parkı ve yeşil alan sayısı bölge üzerinde 350 rakamına ulaşım sunarken, Mimar Sinan Bisiklet Evi'de sporun ve sağlıklı yaşamın merkezi olan Yıldırım'a kazandırıldı.

Şehir tarihinin en büyük bütçeli yatırımı olan ve ilçenin makus talihinde değişim yaşatacak Mevlana Ulus Kentsel Dönüşüm Projesi'nin inşaat çalışmalarına resmen start verilirken, okul öncesi eğitime atfedilen önem ışığında Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi kreş binasının temel atma işlemleri yapılarak, 100 Adımda İdeal Şehir Yıldırım vizyonunda yer almakta olan bir proje daha şekil almış oldu.

Yıldırım üzerinde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projelerinde sosyal donatı alanlarına ok büyük önem verdiklerinin altını çizen Edebali, şehri fiziki anlamda yenilirken, eş zamanlı olarak kültürek ve sosyal donatı alanlarını da genişlettiklerini belirtti. İnsanların ihtiyaç ve taleplerine tamamen yanıt verecek durumda uygulamaların öncelikli çalışmalar arasında bulunduğunun altını defalarca kez çizdi.

Mevlana Ulus Kentsel Dönüşüm projesinde de inşaat çalışmalarının başladığını aktaran Edebali, ilk etapta 850 konut inşa edilecek ve bu 850 konutun 2018 de hak sahiplerine teslim edilecek olduğunu kaydetti. 

Etiketler : Kentsel Dönüşüm   yıldırım kentsel dönüşüm nerelerde   yıldırım kentsel dönüşüm son durum