Bursa Atatürk Stadyumu'nda Yıkım İşlemleri Başladı!

truck

Bursa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla meydan halini alan birçok anının buluşma noktası olan Bursaspor'un tarihi stadyumu Bursa Atatürk Stadyumu'nda kapalı tribünün yıkım çalışmaları resmen başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla meydana dönüştürülen Bursaspor'un çok sayıda anıya ev sahipliği yapmış, taraftarların bir araya gelip duygu dolu anlar yaşadığı tarihi stadyumu Bursa Atatürk Stadyumu'nda kapalı tribünün yıkım işlemleri başladı..

A Milli Futbol Takımı'nın Almanya, Hollanda ve İrlanda gibi takımları mağlup ettiği, Bursaspor'un 2009 - 2010 sezonunda Süper Lig'de şampiyonluk kupasını getirdiği, 2010 - 2011 sezonunda ise UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarına ev sahipliği yapma niteliğini eksiksiz barındıran 26.000 kişiye kucak açan Bursa Atatürk Stadyumu, yıkılarak meydan halini almıştı.

Bursa halkı tarafından çok büyük beğeni toplayan, takdire şayan görülen bu yeni yapılan meydanda daha önceden miting, konser ve birtakım etkinlikler altına da imza atılırken, stadyumun son kalan tribünü olarak ön plana çıkan kapalı tribünün de yıkım çalışmaları anlık olarak start almış durumda.

Kapalı tribün projesinin onay kazanmasıyla birlikte yıkım çalışmaları resmen başlarken, çalışmaların temmuz ayında bitmesi beklentiler dahilinde yer alan bir diğer unsur olarak ön plana çıkıyor. Yeşil alanın etrafında ortalama olarak 16.000 kişinin oturacak olduğu amfi tiyato tiplemesindeki tribün bölümlerinin estetik ve daha güzel bir görüntüyle renklendirilmesi için de çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor.

Mevcut olarak yer alan güncel alanlarının düzeltilmesiyle birlikte 150.000 kişinin katılım gerçekleştirebilecek olduğu her türlü etkinlik, konser, mitinge ev sahipliği yapacak olan söz konusu Bursa Atatürk Stadyumu'nun yerini alan yeni meydanda, aynı zamanda bisikletler için özel pist ve atletizmle ilgili bir pist de kendisini gösterecek. Aydınlatma sistemi sayesinde geceleri de her türlü etkinliğe ev sahipliği yaparak gündüz havası yaşatacak olan bu alanda otopark düzenlemeleri de büyük bir hızla devam ediyor. 

"Bursa Atatürk Stadyumu'nda Yıkım İşlemleri Başladı!" Yorumlar

"Bursa Atatürk Stadyumu'nda Yıkım İşlemleri Başladı!" Benzer Haberler


Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Uzunca süreden bu yana faaliyetlerini devam ettiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, geçmişten günümüze kadar süre gelen konut projelerindeki üstün başarıları ile ve inşa etmiş olduğu sosyal konut, toplu konut ve tarım köy cinsi konutlar ile on binlerce ev sahibi olma hayali ile yaşayan vatandaşımızı bu hayaline kavuşturarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.. Bursa Atatürk Stadyumu'nda Yıkım İşlemleri Başladı!

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bursa Çakırlı’da hayata geçirilmesi planlanan toplu konut projesine dair bir takım bilgiler geliyor. Söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulan daireler için başvurular 26 Ocak- 26 Mart 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Söz konusu konut projesine dair ve satışa sunulan konutlara dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

Bursa Atatürk Stadyumu'nda Yıkım İşlemleri Başladı!. Bursa'da sanayi yatırımlarının yanında inşaat yatırımlarının da önü arkası kesilmiyor. Bursa'nın Balat ve Nilüfer semtleri gayrimenkul yatırımları içerisinde öne çıkmış olan semtler olarak belirmekte.

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa'nın en merkezi konumlarından olan İstanbul Caddesi üzerinde yer alan Bursa Tuana Evleri, yeni yatırımcılarını bekliyor.. Bursa Atatürk Stadyumu'nda Yıkım İşlemleri Başladı!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Osmangazi'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını aktaran Belediye Başkanı Dündar, Soğanlı'dan yabancıların bile konut aldığını dile getirdi.

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

BUSİAD, şehir ekonomisinin yanında sektörel değerlendirmelerde de bulundu. Bursa'nın Türkiye genelinde kentsel dönüşüme en çok ihtiyacı olan şehirlerin başında geldiğini betimlemekte olan raporda, kentin tekrardan planlanması gerektiği alanların %70'in üzerinde olduğunu açıkladı.. Bursa Atatürk Stadyumu'nda Yıkım İşlemleri Başladı!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa’da eskimiş yapıların ortadan kaldırılması için neredeyse her gün 1 bina yıkılıp yerine sportif faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla araçlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm düşüncesinde ektiği tohumları biçmeye başladı.

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Orange City projesi Bursa Nilüfer'de hayata geçirilen en güzel projelerden biri olurken, özellikleri ise ev almak isteyenleri cezbedici olarak ön plana çıkıyor. Alanı 15 bin metrekare olan Orange City projesi 9 blok halinde Bursa Nilüfer'de yükseliyor. Toplam 116 adet daireden meydana gelen daireler herkese hitap ediyor.