Bu Yılın Ocak - Haziran Döneminde 654.000 Kişi Konut Sahibi Oldu!

truck

Türkiye genelinde, Ocak - Haziran döneminde 2016 yılının aynı dönemine kıyasla %3,74 oranında artış yaşanarak 654.363 konut satışı meydana geldi. Ocak - Haziran döneminde 2016 yılının aynı dönemine göre 16 şehir üzerinde satışlarda gerileme söz konusu olurken, bu dönemde konut satışları İstanbul'da %2,46 oranında düşüş gösterdi.

AA Muhabirinin TÜİK tarafından aldığı verilerden, çıkardığı bilgilere göre toplam olarak 630.799 adet konut satışının yapıldığı geçen yılın ilk 6 ayına kıyasla, bu yılın aynı dönemi içerisinde konut satışında meydana gelen artış oranı %3,74 olarak belirlendi. Türkiye genelinde 2017 yılının Ocak - Haziran döneminde 654.363 konut satıldı.

2017 yılının ilk 6 aylık döneminde konut satışları açısından Türkiye'de yer alan en kapsamlı şehir İstanbul ve Başkent Ankara, diğer büyük şehirleri rakam olarak ezdi geçti. Söz konusu dönem dahilinde İstanbul'da toplam satışı yapılan konut 114.356 olarak ön plana çıkarken, Ankara'da bu rakam 73.119 olarak kendini gösterdi. Türkiye'de yer alan 3.büyük şehir İzmir'de ise bu dönem içerisinde toplam 40.339 konut satışı gerçekleştirildi. Antalya, Bursa ve Kocaeli şehirlerinin toplamında 74.692 konut satıldı ve İstanbul'a 3 şehrin toplamı bile ulaşamadı.

Bu dönem içerisinde konut satışlarında en az rakamlarla gündeme gelen şehirler ise Hakkari, Ardahan ve Şırnak olarka göze çarpıyor. 3 şehride toplam satışı yapılan konut sayısı 339 olarak belirlendi. Aynı zamanda Bayburt, Tunceli, Gümüşhane, Iğdır ve Bitlis toplamında da satışı yapılan konut sayısı 2.213 olarak belirlendi.

Verilere göre, Ocak - Haziran döneminde 2016 yılının aynı dönemine kıyasla toplam 16 şehirde satışlar düşüş gösterdi. Van, Hakkari, Karabük,  Kilis, Batman, Nevşehir, Trabzon, Tunceli, Antalya, Erzincan, Edirne, Tekirdağ, Sakarya, Zonguldak, İstanbul ve Ağrı'nın dışında kalan tüm şehirlerde konut satışlarında artış söz konusu oldu. 

"Bu Yılın Ocak - Haziran Döneminde 654.000 Kişi Konut Sahibi Oldu!" Yorumlar

"Bu Yılın Ocak - Haziran Döneminde 654.000 Kişi Konut Sahibi Oldu!" Benzer Haberler


İstoç Yapı Kooperatifi YT Blok İhalesi 9 Ocak'ta Yapılıyor

İstoç Yapı Kooperatifi YT Blok İhalesi 9 Ocak'ta Yapılıyor

İstoç Yapı Kooperatif’ine ait olan ve önemli özellikleri sahip, 2141 ada 8 parselde bulunan YT Blok’un kaba inşaatı için kapalı zarf usulü ile ihale yapılıyor olacak. Ulaşım ve konumu itibariyle iyi bir noktada bulunan 28 bin metrekarelik alanın ihalesi için tekliflerin en geç 9 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 17:00'a kadar iletilmesi gerekiyor.. Bu Yılın Ocak - Haziran Döneminde 654.000 Kişi Konut Sahibi Oldu!

Özkartallar Bumerang Kartal Projesi Ocak'ta Satışa Çıkıyor

Özkartallar Bumerang Kartal Projesi Ocak'ta Satışa Çıkıyor

Özkartallar A.Ş. grubunun yatırımı ile inşa edilen ve Anadolu Adalet Sarayı'nın tam karşısında yer alan Bumerang Kartal projesi E-5 yolu üzerinde ve metro durağına yürüme mesafesinde konumlandırılıyor. Tasarımı AE Mimarlık tarafından yapılan Bumerang Kartal, eski İshakoğlu Boya Fabrikası'nın arsası üzerinde bir dönüşüm projesi olarak hayata geçiriliyor

Ocak 2018 Tefe Tüfe Oranları Açıklandı!

Ocak 2018 Tefe Tüfe Oranları Açıklandı!

Bu Yılın Ocak - Haziran Döneminde 654.000 Kişi Konut Sahibi Oldu!. Türkiye üzerinde yaşamakta olan bütün vatandaşlarda büyük merak uyandırmış olan enflasyon ve TEFE TÜFE oranlarının Ocak ayı kapsamında hangi oranlarda olduğu diğer bir deyişle Ocak ayına yönelik TEFE TÜFE oranları açıklandı. Bizi kapsamakta olan konuysa 2017 dönemine yönelik olan Kira Artış Oranı; bu oranlar adına olan değerler açıklandı. Söz konusu olan kira zam durumu TEFE TÜFE'ye göre değil ÜFE oranlarına göre hesaplanmaktadır.

TOKİ Ocak 2018'de 2 bin 198 Konutu Kura İle Satıyor!

TOKİ Ocak 2018'de 2 bin 198 Konutu Kura İle Satıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) yapılan duyuruya göre Ocak ayında 2 bin 198 adet konutun kura ile sahiplerini bulacağı öğrenildi. Aksaray, Diyarbakır, Karaman, Kırşehir, Trabzon ve Şanlıurfa'da bulunan TOKİ’ye ait konutlar kura ile satılacak. Ocak ayı içerisinde kura çekimi yapılacak illerdeki konut sayıları ve diğer detaylar.... Bu Yılın Ocak - Haziran Döneminde 654.000 Kişi Konut Sahibi Oldu!

Adana Seyhan TOKİ Başvurusu 30 Ocak’ta

Adana Seyhan TOKİ Başvurusu 30 Ocak’ta

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Adana Seyhan ilçesinde yer alan Barış Mahallesi mevkiinde inşa etmiş olduğu 1. Etap toplu konut projesi kapsamında yer alan 1 adet daireyi herhangi bir ön koşul olmadan ve kurasız olarak açık satış yöntemi ile satışa sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu konut projesi kapsamında satışa sunulan 3+1 şeklindeki dairelerin satış fiyatı 235 bin 539 TL olarak belirlendi. Ayrıntılar haberimizde…

Vergi Borcu Yapılandırma 2. Taksit ödemelerinde Son Gün 31 Ocak

Vergi Borcu Yapılandırma 2. Taksit ödemelerinde Son Gün 31 Ocak

Uzunca bir süreden beri milyonlarca vatandaşın beklediği vergi borcu yapılandırmasının 2. Taksit ödemeleri henüz devam etmektedir. Vergi borcu yapılandırmasını nasıl yapabileceğiniz, ne gibi hususlara dikkat etmeniz gerektiği, yapılandırmanın ardından nasıl ödeme yapacağınız gibi önemli bilgiler haberimizde yer almaktadır.. Bu Yılın Ocak - Haziran Döneminde 654.000 Kişi Konut Sahibi Oldu!

Gümüş Park Avenue'da Ocak Ayına Özel Kampanyalarla Satışlar Devam Ediyor!

Gümüş Park Avenue'da Ocak Ayına Özel Kampanyalarla Satışlar Devam Ediyor!

İzmir’in cazibe merkezlerinin orta noktasında bir konumda yer alacak olan Gümüş Park Avenue projesi 2070 metrekarelik bir arazi üzerinde yükseliyor. Ocak ayına özel kampanyalar ile satışa sunulan dairelerin özellikleri, ayrıcalıkları ve ödeme koşullarıyla ilgili detaylar...

Albatros Parkı'nın İhalesi 31 Ocak'ta Yapılacak!

Albatros Parkı'nın İhalesi 31 Ocak'ta Yapılacak!

Büyükçekmece Belediyesi en son 10 Ocak tarihinde ihale ilanı yayınladığı Albatros Parkı için ihaleyi 31 Ocak 2017 Salı günü yapmak üzere erteleme kararı aldı. İlgili kanunla imar değişikliği yapılarak turizm, ticaret ve konut alanına çevrilen Albatros Parkı ihalesinin önemli detayları...