Bu İlçelerde Evi Olanlar Dikkat! Eviniz 10 Kat Değerlenecek! | Emlakta Haber

Bu İlçelerde Evi Olanlar Dikkat! Eviniz 10 Kat Değerlenecek!

truck

7.000.000 riskli konutun tekrardan güvenli bir şekilde inşa edilmesi hedefi çerçevesinde start verilen kentsel dönüşüm çalışması İstanbul'da ağırlıklı olarak riskli değilde, şehrin en değerli bölgelerinde kendini gösteriyor. İşte ev sahibi olanların yaşadığı ve 10 kata yakın değer kazanacak olan söz konusu bölgeler...

7 Milyon adet risk taşıyan yapının tekrardan inşa edilmesi hedefi çerçevesinde start verilen kentsel dönüşüm projesi İstanbul'da ağırlıklı olarak daha çok riskli bölgelerde değil de, değerli bölgelerde kendini gösteriyor. Bu bölgede başlayan çalışmalar, hem söz konusu bölgenin hem de o evlerde yaşayan vatandaşların kaderlerini etkiliyor. 

Hürriyet Gazetesi'nden Gülistan Alagöz tarafından yayınlanan habere göre, evi dönüşüm kapsamına alınan vatandaşların doğru ve güvenilir firmalarla anlaşma altına imza attığı takdirde, eski evini 10 kat fazla değerlenmiş bir şekilde yeni eve dönüştürüyor.

Hak sahiplerinin en yüksek pay sahibi olduğu bölgelere bakıldığında, Kadıköy'e bağlı olan Fikirtepe ön plana çıkıyor. Kentsel dönüşümün bundan 5 yıl önce 2013 yılında başladığı Fikirtepe'de çok uzun zamanlar boyunca imar planlarından ve işin uzmanı olmayan amatör firmalardan kaynaklanan birçok problem meydana geldi. Bölgede müteahhitlerin bir bölümü evleri sorunsuz bir şekilde teslim ederken, bir kısmı ise bölgede iflas etti. Bundan dolayı ise vatandaşların çoğu mağduriyet yaşadılar.

Yola temkinli bir şekilde çıkan ve güvenilir firma arayışı sonrasında, emin adımlarla anlaşma altına imza atan vatandaşlar ise bölgede var olan kentsel dönüşüm çalışmalarından karlı bir şekilde çıkış yakaladı. Bu söz konusu bölgede 100 metrekare arsa payı olan biri yeni proje tamamlandığında 2.000.000 TL değerindeki mülküne sahip olacak. 

Ataşehir'e komşu olan Yenisahra bölgesinde ise aynı büyüklükte bir arsaya sahip olan birey, 1-1.500.000 TL'lik mülke, Bomonti bölgesinde 1.000.000 TL'lik mülke, Piyalepaşa'da ise 1.600.000 TL'lik mülke sahip olacak.

Gecekondu ile gökdelenin komşu olarak yer aldığı dönüşüm sürecinde öne çıkan bölgeler şu şekilde sıralanıyor:

 1. Fikirtepe
 2. Maltepe
 3. Kartal
 4. Kadıköy
 5. Basın Ekspres
 6. Esenler
 7. Gaziosmanpaşa
 8. Bakırköy
 9. Sancaktepe
 10. Bomonti

"Bu İlçelerde Evi Olanlar Dikkat! Eviniz 10 Kat Değerlenecek!" Yorumlar

1 YORUM
 1. Makbule akın 31 Mart 2018 01:16

  Zeytinburnu ile ilgili gelişme yokmu

"Bu İlçelerde Evi Olanlar Dikkat! Eviniz 10 Kat Değerlenecek!" Benzer Haberler


2018 Yılında Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

2018 Yılında Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konut sahibi olmak herkesin hayalleri arasında yer almaktadır. Günümüz şartlarında ise konut sahibi olmak düşük ve orta gelir grubuna mensup olan bireyler adına biraz zordur. Zor olduğundan dolayı seçimi iyi yapmak, zor alınan bir şeyin ileriye dönük sıkıntı çıkartma olasılığını düşürmektedir. Bundan dolayı sizler için 15 adımda ev alırken dikkat etmeniz gerekecek hususları yazdık. 2017 yılının Şubat ayının 2.haftasını bitirecek olduğumuz şu günlerde ev alacaksınız ve nelere dikkat edeceğinizi merak ediyorsunuz. Detaylar Haberimizde.... Bu İlçelerde Evi Olanlar Dikkat! Eviniz 10 Kat Değerlenecek!

İstanbul'da Yaşayanlar Dikkat! Hafta İçi Yağışlı Geçecek

İstanbul'da Yaşayanlar Dikkat! Hafta İçi Yağışlı Geçecek

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmelere göre; yeni haftanın ilk gününde ülke genelinde çok bulutlu hava hakim olacak. Marmara Bölgesi’nin doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz Bölgesi’nin kıyı kesimleri ve doğudaki bölgelerin ise doğuda kalan ilçelerinde havanın yağışlı geçeceği yapılan tahminler arasında.

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

Bu İlçelerde Evi Olanlar Dikkat! Eviniz 10 Kat Değerlenecek!. Meteorolojiden alınan bilgilere göre 19 Aralık Pazartesi günü az bulutlu havanın hakim olacağı Ankara’da, en düşük sıcaklık -9 derece olurken, en yüksek sıcaklığın 1 derece olması öngörülmekte. Hafta sonunu kapalı ve soğuk havanın etkisinde geçiren Ankara’da, bu gece için en düşük sıcaklık -6 derece olacak

Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Perde alırken düşünmemiz gerekenler arasında hangi odaya, kaç metre, renk, model ve tarzınıza , evinizin ruhuna uygun modellere karar vermeniz gerekmektedir.. Bu İlçelerde Evi Olanlar Dikkat! Eviniz 10 Kat Değerlenecek!

Müstakil Ev Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Müstakil Ev Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev almak ya da konut projesinde daire almak istemeyip kendi evini yapmak isteyenlerin evlerinin inşası süresince gerçekleşecek bazı hususları ve dikkat etmeleri gereken noktaları birer birer sıraladık. Haberimizde yer alan hususları dikkate alarak evinizi yaptırırsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Duvar Kağıdı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Kızınızın ya da oğlunuzun odasında sevdiği karakterleri sadece bir duvarda kullanarak daha havalı ve tarz bir oda oluşturabilirsiniz. Kendi odanızda da aynı işlem yapılabilir . Bu İlçelerde Evi Olanlar Dikkat! Eviniz 10 Kat Değerlenecek!

Konut Kredisi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konut Kredisi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konut kredisi kullanırken bankaların ilk dikkat ettiği husus müşterinin kredi notudur. Yüksek bir kredi notuna sahip olmanız bankanın daha uygun faizlerle kredi vermesine imkan sağlar. Ancak faiz oranının düşük olması sizleri yanıltmasın. Neden mi?

Yeni Projelerden Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yeni Projelerden Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yeni projelerden konut satın alırken çok iyi düşünülmesi gereklidir. Özellikle maket üzerinden konut alınırken ortada somut bir proje olmaması nedeni ile yatırımcılar tedirgin olabilmektedir. Peki, yeni projelerden ev alırken nelere dikkat etmeli?