Boğaz'ın Güzelliğini Engelleyen Yapılar Cumhurbaşkanı Talimatıyla Yıkılacak!

truck

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaz'ın dış görünüşünü ve güzelliğini bozan yapılarla ilgili bir takım açıklamalar yaptı. Erdoğan, bu tip yapılara hiçbir şart ve koşulda izin çıkarılamayacağını, acınmayacağını, görüntüyü bozan her şeyin derhal yıkım işlerinin başlayacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaz'ın kendine has olan görünümü, dış mekanla uyumuna engel olan tüm her şeyin ortadan kaldırılması yönünde kesin talimatını verdi. Erdoğan, bu tip yapılar için izin verilmeyeceğini ve kesinlikle acınmayacağını büyük bir kararlılıkla söylerken, yıkılması için derhal yıkılsın diye talimat verdi.

Yıllardır tartışma konusu halinde olan fakat asla önlem alınmayan Boğaz'da var olan imara aykırı bir şekilde inşa edilmiş olan yapılara yönelik bir talimat veren Erdoğan, bu tip yapıların asla izin alamayacağını, mevcutların ise derhal yıkımına başlanacağını vurguladı.

Birkaç gün önce düzenlenen Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda gündem konuları arasında yer alan imarla ilgili konuşma gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar uygulamalarıyla alakalı ellerinden gelen her şeyi yapmakta olduklarını, İstanbul ve Boğaz'ın görüntüsüne engel olan, imara aykırı yapıları direkt olarak yıkmaya başladıklarını belirtti. Özhaseki, Reina ve Galatasaray Adası'nın da bir bölümünün yıkım işlerinin yapılmasını da örnek olarak işaret etti.

İmar konularına yaklaşım ne olduğunu herkes tarafından büyük bir netlikle bilindiğini aktaran Erdoğan, kendisinin bu konuyla ilgili, ilk gündeme geldiğinden beri görüşünün net olduğunu vurguladı. Özhaseki'nin bir zaman önce imar uygulamalarıyla ilgili gerçekleştirdiği açıklamalara da dikkat çeken Erdoğan'ın, İmar uygulamalarından şikayet ettiklerini fakat kendilerinin de sorumluluklarının olduğunu, Bakanlık olarak gerekeni yapmaları gerektiğine değindi.

Özhaseki, İstanbul'un, en güzel yeri olan Boğazı'nın görüntüsünü ve manzarasını engelleyen; imara aykırı bir şekilde hayata geçirilmiş bazı alanları yıkmak için kollarını sıvadıklarını dile getirdi ve Erdoğan'da karşılık vererek, Bildiğini ve bu işi çok yakından takip ettiğini vurgularken, bu tip yapılara ne olursa olsun hiçbir şekilde izin verilmeyecek olduğunu, acınmayacağını ve imara aykırıysa direkt olarak hemen yıkılacağını belirtti.

"Boğaz'ın Güzelliğini Engelleyen Yapılar Cumhurbaşkanı Talimatıyla Yıkılacak!" Yorumlar

"Boğaz'ın Güzelliğini Engelleyen Yapılar Cumhurbaşkanı Talimatıyla Yıkılacak!" Benzer Haberler


Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

Çanakkale Boğaz Köprüsü Müşavirlik İhalesi Mart Ayında Yapılıyor!

Dünyanın en uzun asma köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü'nü Yap – İşlet - Devret Modeli İle Yapılması, İşletilmesi ve Devri Projesinin Yapım Dönemi Müşavirlik Hizmeti ihalesinin önümüzdeki aylarda yapılması planlandı. İhaleye katılacak olanların dosya bedelini Karayolları Genel Müdürlüğü Muhasebe, Kesin Hesap ve Raporlama Şubesi Müdürlüğü’ne yatırmaları gerekirken diğer detaylar.... Boğaz'ın Güzelliğini Engelleyen Yapılar Cumhurbaşkanı Talimatıyla Yıkılacak!

Boğaz'da Yer Alan Arsaların Değeri 670.000.000.000 TL!

Boğaz'da Yer Alan Arsaların Değeri 670.000.000.000 TL!

114.453.000 metrekare arazinin kendini gösterdiği Boğaz'da, arsaların değeri güncel olarak belirlenen rakamlarla birlikte 670.000.000.000 TL olarak açıklanırken, En değerli bölge Beşiktaş olarak vurgulandı.

Kanal İstanbul İle Orta ve Alt Sınıfın Boğaz'da Konut Sahibi Olabilmesinin Önü Açılıyor!

Kanal İstanbul İle Orta ve Alt Sınıfın Boğaz'da Konut Sahibi Olabilmesinin Önü Açılıyor!

Boğaz'ın Güzelliğini Engelleyen Yapılar Cumhurbaşkanı Talimatıyla Yıkılacak!. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 15 Milyar $ yatırım değeri bulunan Kanal İstanbul projesinde 5 güzergah üzerinde nihai aşamaya gelindiğini iletti. İstanbul'un 6 mega projesi de yine aynı şekilde açıklamalar arasında yer alırken, Kanal İstanbul ile orta ve alt sınıf mensuplarının Boğaz'da konut sahibi olabileceği de belirtildi.

Boğaz'ın Güzelliğini Engelleyen Yapılar Cumhurbaşkanı Talimatıyla Yıkılacak!

Boğaz'ın Güzelliğini Engelleyen Yapılar Cumhurbaşkanı Talimatıyla Yıkılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaz'ın dış görünüşünü ve güzelliğini bozan yapılarla ilgili bir takım açıklamalar yaptı. Erdoğan, bu tip yapılara hiçbir şart ve koşulda izin çıkarılamayacağını, acınmayacağını, görüntüyü bozan her şeyin derhal yıkım işlerinin başlayacağını vurguladı.. Boğaz'ın Güzelliğini Engelleyen Yapılar Cumhurbaşkanı Talimatıyla Yıkılacak!

Kanal İstanbul Sayesinde Boğaz Trafiği Nefes Alır!

Kanal İstanbul Sayesinde Boğaz Trafiği Nefes Alır!

Ünlü Türk tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Boğaz'da söz konusu olan ve insanların sinir, stres seviyesini artıran trafiğin rahat bir nefes alabilmesi için, Kanal İstanbul projesinin zorunlu olarak ön plana çıktığının altını çizerek, İstanbul Boğazı üzerinden bu kadar şilep geçmeyeceğine yönelik sitem yaptı.