BİM ZTE A 506 Cep Telefonu İncelemesi

BİM ZTE A 506 Cep Telefonu İncelemesi

14 Eylül 2018

Fazla ismini duymadığımız hatta birçoğumuzun ilk kez duyduğu 14 Eylül tarihli BİM Aktüel kataloğunda yer alan ZTE markalı A 506 modelindeki cep telefonunun incelemesini yapacağız. Çok uygun fiyatı ve fiyatına göre yüksek özellikleri insanları şaşırtıyor. Siyah gövde tasarımı ve beyaz çerçeve ayrıntılarıyla birlikte güzel bir görünüme sahip olan bu telefon 720 x 1080 p çözünürlükte ekrana sahip.

Ekran boyutu 5.2 inç olan bu cihazın 16 GB dahili depolama alanı var. İsterseniz bu alanı 32 GB’lık hafıza kartı takarak 48 GB’a kadar yükseltebiliyorsunuz. Bu sayede de daha fazla oyun, görsel, video v.s. yükleyebiliyorsunuz. Ürün Antutu’dan 23.800 Puan almış. Yani fiyatına göre çok güzel bir puan diyebiliriz.

282 PPI Piksel yoğunluğu bulunuyor. Çok net bir ekran sağlamıyor. Fakat yine de tatmin edici bir ekran kalitesinin var olduğunu söylememde sakınca yok sanırsam. IPS LCD ekran teknolojisinin yer aldığı ürünün dokunmatik türü: Kapasitif Ekran olarak belirlendi.

Arka kamerası 8 MP çözünürlükte üretilen ZTE A 506, ön kamerada ise 5 MP çözünürlükle birlikte kendini öne çıkarıyor. LED ışıkla Flaş sisteminin bulunduğu telefon haricinde bu fiyattaki tüm telefonlarda LED flaş sistemi var. Normal Flaş’a göre çok daha göz alıcı fakat yapacak bir şey yok.

Ürünün 1 GB RAM’i bulunuyor. Fiyatına göre ne iyi ne kötü standart diyebiliriz. İsterseniz ürünün 2 GB’lık versiyonu da var fakat bu versiyon BİM’de satılmayacak.

İşletim sistemi olarak Android 6.0 Marshmallow sistemiyle birlikte gelen ürün çoğu yeni uygulama ve oyunu Google Play’de görmeyecektir. Çünkü 8.1 anlık olarak çıkmış durumda.

BİM ZTE A 506 Cep Telefonu İncelemesi

Üründe suya dayanıklılık, toza dayanıklılık, 3G Görüntülü arama, parmak izi okuyucu bulunmuyor. Görüntülü konuşabiliyorsunuz (uygulamalar sayesinde), LED bildirim ışığına da sahipsiniz. 2016 yılında çıkarılan bu telefon fazla tutulmadı fakat alanlar genel olarak memnun diyebiliriz. BİM’de ürünün satış fiyatı; 525.00 TL olarak belirlendi. 2 yılda garantisi var.

Etiketler : Aktüel