BİM VOLTA Elektrikli Bisiklet İncelemesi

BİM VOLTA Elektrikli Bisiklet İncelemesi

29 Haziran 2018

BİM, aktüel ürünler kataloğunda artık işi ilerletip elektrikli bisiklete kadar gitmiş durumda. Elektrikli Bisiklet 29 Haziran'dan itibaren tüm BİM mağazalarında alıcılarıyla buluşacak. Ehliyet ve yaş sınırı olmayan elektrikli bisikletler çoğunlukla yaşlı ve 18 yaş altı kesim tarafından tercih ediliyor.

Bir motosiklet sürücü olarak sizlere elektrikli bisikletin tanıtımını tüm detaylarıyla yapacağım. İsterseniz incelemeye geçelim:

Tasarım

İlk olarak tasarımdan başlayalım. Gençlerin pek hoşuna gitmeyecek tasarımı bulunan elektrikli bisikletin sürücü selesi bisiklet koltuğunu andırıyor. Artçı selesi ise düz şekle sahip. Aynı zamanda sırt dayamak için birde dayangaç bulunuyor. Klasik elektrikli bisiklet tekerlekleri bulunan Volta'nın VSC modelinin şuan piyasada bulabileceğiniz 0 ürünleri 2000 TL'nin üstünde fakat BİM, 1.499 TL 'ye satışını yapıyor. 

Akü

48V 14 Ah aküsü bulunan elektrikli bisiklet, çok az şarj maliyetiyle çok uzun yollar kat edebilmektedir. Bundan dolayı da sık tercih ediliyor. Elektrikli, şarjı çok uzun sürer fazla elektrik tüketir diye bir durum yok. Benzinden çok çok tasarruflu diyebilirim.

Motor ve Tırmanma Gücü

235 W'lık motor gücüne sahip olan VOLTA markalıbu elektrikli bisikletimizin tırmanma oranı %17, gücüne ve fiyatına göre çok da kötü olmayan tırmanma düzeyi yine de olması gereken den az diyebiliriz.

Aydınlatma

Elektrikli bisiklette aydınlatma ürünü olarak LED ürünler tercih edilmiş. Bunun sebebi ise akü kullanımını minimum düzeye düşürmektir. Çünkü bilindiği üzere LED ürünler, normal ürünlerden çok daha az miktarda enerji tüketmektedir.

Maksimum Hız

Hızı 25 km/h olan Volta marka elektrikli bisiklet, bahsettiğim gibi pek de genç işi değil. Çünkü bilindiği üzere gençlerin kanı dik akar ve hızlı gitmesini ister. Fakat çocuğunun hızlı sürmesini istemeyen aileler için ideal bir ürün olabilir.

Frenler

Fren sistemi kampanadan oluşuyor ve disk bulunmuyor. Diske göre daha kullanışsız olan kampanalar çok da sağlam diyemem.

Ön Sepet

Önünde büyük bir sepeti var ve bu sepette istediğiniz her şeyi rahatlıkla taşıyabileceğinizi söyleyebilirim. 

Pedallar

Şarjınız bittiği takdirde Elektrikli bisiklette yer alan pedallar devreye giriyor. Normal bisiklet sürer gibi sürebiliyorsunuz ve ağırlığının fazla olması bu hususta size sorun yaratmıyor.

BİM VOLTA Elektrikli Bisiklet İncelemesi

Şarj Süresi

6 ila 8 saat arasında full şarj görebiliyorsunuz. 

 

Etiketler : Aktüel