Bilkent Şehir Hastanesi Aralık Ayında Hizmet Vermeye Başlıyor!

Bilkent Şehir Hastanesi Aralık Ayında Hizmet Vermeye Başlıyor!
Editör: Hasan Aker Gündem 8 Kasım 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gülhane Külliyesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılışına katılımlarını gerçekleştirdi. Birtakım açıklamalar altına imza atan Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarına Bilkent Şehir Hastanesi’nin de ne zaman açılacak olduğunu ekledi. Bilkent Şehir Hastanesi için Aralık ayında açılacağı bilgisi verildi.

Anadolu Ajansı’nda bulunan bir habere göre Bilkent’te yer alan söz konusu Bilkent Şehir Hastanesi’nin Aralık ayı içerisinde açılacak olduğunun altını çizen Erdoğan, Şehir hastaneleri beraberinde sağlık turizminde büyük bir gelişme ve ilerleme kaydedileceğini dile getirdi. Türkiye’nin sağlık sektörü üzerinde tamamen milli ve yelli bir rol üstleneceğini de sözlerine ekledi.

Toplam olarak 1.200.000.000 €’luk yatırımla projelendirilen Bilkent Şehir Hastanesi, dünya üzerinde yer alan en büyük 3.sağlık kurumu olarak hizmet verecek. Bilkent Şehir Hastanesi’nin toplam yatak kapasitesi ise 3.704 olarak belirlendi.

Bilkent Şehir Hastanesi Mersin, Yozgat, Isparta, Adana, Kayseri ve Elazığ’ın ardından hizmet vermeye başlayacak 7. şehir hastanesi olarak yerini alacak. Hastanenin yaklaşık olarak günde 40.000 hastaya hizmet vermesi bekleniyor.

Bilkent Şehir Hastanesi’nde 131 adet ameliyathane, 706 yataklı yoğun bakım ünitesi, 38 yataklı diyaliz merkezi bulunuyor. Kampüs içerisinde ise ambulans helikopterler için 2 ayrı iniş pisti de yer alacak. Bilkent Şehir Hastanesinin gelecek ay hizmet vermeye başlayacağını ileten Erdoğan, sağlıkta millileşme konusunun savunma sanayi kadar önemli olduğunun altını çizdi.

Erdoğan, artık tomografinin, ultrasonografinin, MR’ın Türkiye’de üretilmesini istediğini, bunları Türkiye’nin yapabileceğini, bu beyin gücünün var olduğunu belirtti.

Sağlığın, kendilerinin 16 yıl boyunca sürekli üzerinde hassas bir şekilde durdukları bir konu olduğunu anlatan Erdoğan, en çok yatırım yapılan ve karşılığında da meyvelerinin toplandığı bir sektör olduğunu vurguladı. Parası olanın sağlık sigorta bedelini kendisinin ödediğini, olmayana da devlet tarafından ödeme yapıldığını belirten Erdoğan, özel hastaneler için fark ücretlerinin olduğuun, ama bu rakamın da faiş olmadığını, verilen hizmete göre uygun olduğunu söyledi.

Şehir hastaneleriyle birlikte sağlık turizminde müthiş bir ilerleme kaydedeceklerini anlatan Erdoğan, Türkiye’nin sağlık alanında büyük bir hızla millileşme ve yerlileşmesi gerektiğini belirtti.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com