kalorifer suluğu ne işe yarar ile İlişkili Haberler


Kış geldi ve kalorifer kullanımı arttı. Kalorifer kullanımının artması ile birlikte kaloriferin havayı kurutmasından dolayı havadaki nem de azalmaya başladı. Havadaki nem azalınca var olan hastalıklar da kuru havadan dolayı kronikleşmeye başlıyor. Kaloriferin havayı kurutması en çok gelişim çağında olan çocukları etkiliyor. Uzmanlar, Kuru havanın çucuklar üzerinde ciddi rahatsızlıklara yol açtığını ve var olan hastalıklarının ağırlaşmasına neden olduğunu açıklıyor. Kış mevsiminde durmadan yanan kaloriferlerin içerideki nemi azaltarak havasız ortamı kuruttuğu belirtiliyor.

ORTAMI SÜREKLİ HAVALANDIRIN

Uzmanlar içerideki nem oranının biraz daha artması için ortamın mutlaka havalandırılması gerektiğini belirtiyor. Özellikle sabahları tüm pencereleri açıp evin en az 10dk havalandırılması ve yine akşamları aynı şekilde ortamın havalandırılması gerekiyor.

KALORİFER SULUĞU NE İŞE YARAR?

Kuruyan ortamın nemlendirilmesi için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Kalorifer Suluğu. Kalorifer suluğu kaloriferlerin yanına takılabilen ve içerisine su doldurulabilen genellikle plastikten yapılmış huni şeklinde bir malzemedir. Kalorifer suluğu ne işe yarıyor derseniz, kalorifer suluğu içerisine konulan suyun buharlaşması ile ortamın

Tema Tasarım | Osgaka.com