Bakanlıktan Açıklama; Tarihi Hastaneler İçin Yıkım Kararı Alındı!

Bakanlıktan Açıklama; Tarihi Hastaneler İçin Yıkım Kararı Alındı!
Editör: Mutlu Dinçer Gündem 20 Aralık 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Yeni şehir hastanelerinin hizmete açılmasıyla pek çok kentteki devlet hastanelerinin de kapatılacağı yönünde karar verildiği bilgisi paylaşılmıştı. Öğrenilen bilgilere göre depreme dayanıksız olan bazı hastanelerin yıkılıp yerine yenisinin yapılacağı belirtildi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş’ün açıklamalarına göre kapatılmasına ve yenilenmesine karar verilen hastaneler hangileri? İşte haberle ilgili son gelişmeler…

Son dönemde hizmete açılan şehir hastanelerinin ardından bazı devlet hastanelerinin kapatılacağı haberleri çok konuşulmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş’ün açıklamalarına göre depreme dayanıksız olan bazı hastanelerle ilgili yıkım kararı alındı. Buna göre İstanbul’da bulunan Şişli Etfal ve Okmeydanı Devlet Hastanesi için yıkım kararı verildi. Öte yandan yıkılmasına karar verilen Şişli Etfal’in Seyrantepe’de yapılacak yeni binasına taşınacağı belirtilirken, Okmeydanı eski hastanesinin yerine de yenisi yapılıyor olacak. Kartal Hastanesi içinde yıkım kararı verilirken, Haydarpaşa Hastanesi’nin ise tarihi binası kalacağı ve geri kalan kısmının yıkılarak tarihi dokusuna uygun yeni bir hastanenin yapılacağı belirtildi. Aynı şekilde Ankara’da bulunan Numune Hastanesi’nin de tarihi binası kalırken, diğer binalarının yıkılıp yerine yenisini yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Hastanelerin acil bölümlerindeki yoğunlukları azaltmak içinde önemli çalışmalara imza atan bakanlık konuyla ilgili acil servisleri izleme projesini hayata geçirdi. Edinilen bilgilere Sağlık Bakanlığı’na bağlı ve günde 500’ün üzerinde hasta bakan 200 acil servis, hastane koridorlarına takılan kameralar sayesinde akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilecek. Acillerdeki yoğunluğu azaltması beklenen proje sayesinde vatandaşlarda hastanelerde uzun süreler beklemek zorunda kalmayacak.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com