Bahçeşehirliler Derneği Gölete Yönelik Açıklama Yaptı!

truck

CHP'li Meclis üyeleri, BADER ve Gölet Gönüllüleri tarafından açılan davayla birlikte gölet adına 2. yürütmeyi durdurma kararı aldı. Fakat gölette bu karar karşılık inşa çalışmaları hala durmadı. Konuya yönelik bir takım açıklamalarda bulunan Bahçeşehirliler Derneği, Danıştay tarafından verilen bir yürütmeyi durdurma kararını İdare Mahkemesinin kesinlikle bozamayacağının altını çizdi

Gölet'teki meydana gelen yapılaşmanın önündeki engelleri teker teker kaldıran söz konusu imar planı mahkeme tarafından iptal kararı almıştı. Gölette başlayan inşa çalışmaları ise bu iptal, yapılaşmayı durdurma kararına karşılık hala durmadı. Her geçen gün gölette inşaat 1 tık daha hızlanmaya başladı. Konuyla ilgili bir takım açıklamalarda bulunarak kamuoyunu bilgilendiren Bahçeşehirliler Derneği, Danıştay tarafından verilen bir yürütmeyi durdurma kararını bozacak olanın sadece Daıştay olacağını, bunu bir İdare Mahkemesi'nin kesinlikle bozamayacağını dile getirdi.

Başakşehir Belediyesi'nin birkaç gün önce kamuoyunun dikkatine bir bilgi paylaşımı yaptığını ifade eden Dernek yönetimi, o açıklamayla birlikte bir şahsın Danıştay tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararına 7. İdare Mahkemesi'ne başvurarak itirazda bulunduğunu ve bununla birlikte Danıştay tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararının reddedilmesiyle ilgili bir gelişmeyle, yine 6. İdare Mahkemesinin de Danıştay kararına "RET" vererek inşaatların devam edeceği yönünde bir karar açıkladığı yönünde bilgi alındığının da altını çizdi.

Derneğin Hukuk birimi ilgili ve alakalı açıklamayı direkt olarak inceleme altına alınarak dosyalara erişim sağlamış, fakat Danıştay tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararını bozan hiçbir hükme rastlamadıının iletildiği açıklamada, Başakşehir Belediyesi tarafından bu açıklamanın yapılmasıyla birlikte ısrarla ve hızla devam inşaat çalışmalarına tekrardan başlamak için bir bilgi ve algı karmaşası olduğunu dile getiren dernek yetkilileri, Kamuoyunun önünde durdurulan inşaatların devam edecek olduğunu hukuki çerçeveye oturtma çabasında olduklarını belirttiler. 

Bu çerçeve dahilinde meydana gelen tüm gelişmeleri çok yakın ve detaylı bir şekilde takip ettiklerini ileten yetkililer, Danıştay tarafından verilen bir durdurma kararını İdare Mahkemesinin kesinlikle bozamayacağını, 4 yıldır dernek öncülüğünde devam ettirilen ve mücadele edilen bu süreçin basına ve kamuoyuna yansıdığını, ters bir kararda hukuk cinayetinin söz konusu olacağını vurguladılar. 

"Bahçeşehirliler Derneği Gölete Yönelik Açıklama Yaptı!" Yorumlar

"Bahçeşehirliler Derneği Gölete Yönelik Açıklama Yaptı!" Benzer Haberler


Bahçeşehirliler Derneği Gölete Yönelik Açıklama Yaptı!

Bahçeşehirliler Derneği Gölete Yönelik Açıklama Yaptı!

CHP'li Meclis üyeleri, BADER ve Gölet Gönüllüleri tarafından açılan davayla birlikte gölet adına 2. yürütmeyi durdurma kararı aldı. Fakat gölette bu karar karşılık inşa çalışmaları hala durmadı. Konuya yönelik bir takım açıklamalarda bulunan Bahçeşehirliler Derneği, Danıştay tarafından verilen bir yürütmeyi durdurma kararını İdare Mahkemesinin kesinlikle bozamayacağının altını çizdi. Bahçeşehirliler Derneği Gölete Yönelik Açıklama Yaptı!