Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!

truck

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bahçeşehir Gölet projesine devam edilmesi kararının onanmasıyla birlikte ilk açıklamayı gerçekleştirdi. Uysal, mevcut olarak yer alan 300 dönümlük gölete yönelik alanın, 2.600 dönüme kadar genişletilecek olduğunu vurguladı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bahçeşehir Gölet projesiyle ortaya atılan söylentiler ve iddiaların tam tersine mevcut yer alan 300 dönümlük Gölet alanının kesinllikle küçülmeyeceğinin altını çizerek, Yeni projeyle beraber ilk aşamada 600 dönüme çıkacak, ardından ise projeyi Hadımköy'e kadar uzatarak Göleti 2.600 dönüme genişleteceklerinin altını çizdi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yerel mahkemenin Bahçeşehir Gölet projesine devam etme kararı vermesiyle birlikte ilk açıklamasını, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun da yer aldığı bir iftar yemeğinde yaptı.

Başkan Uysal, Mevcut olarak bulunan 300 dönüm alana sahip Gölet alanı projesi beraberinde ilk etapta 600 dönüm alana yükselteceklerini ve ardından da projeyi Hadımköy'e kadar uzatarak, 2.600 dönüm alana sahip bir proje haline getireceklerini dile getirdi. 

Bahçeşehir'de BADER üyeleri Gölette bir betonlaşma var olduğunun altını çizerken, Uysal, alanda dokuyu bozan, dokuya zarar veren ve herhangi bir şekilde, bir bölüme problem çıkaran hiçbir şeyin olmadığını emin sözlerle söylerken, Dere ıslahı projesinin mevcut yer alan göletle ilgi ve alakasının %0 olduğunu da belirtti. Yaklaşık 1 km mesafede halk tarafından kullanılması için bir proje altına imza attıklarını, ağaç kesmediklerini ve yeşili asla katletmediklerini de belirtti.

Başkan Uysal, Gölet Rekreasyon ve dere ıslahı projelerinde son hukuki süreci ise özetleyerek geçti. 1. Kısım Mahallesi'nde boy gösteren söz konusu Gölet'in yer aldığı bölgede, mülkiyeti ve tüm hakları Başakşehir Belediyesi'ne ait olan 13.500 metreakrelik alanda Belediye Meclisi tarafından alınan kararla birlikte başlayan rekreasyon ve dere ıslahı projesi çalışmaları, CHP'li Meclis üyeleri tarafından açılan davanın sonucunda Danıştay 8 .Daire Başkanlığı aracılığıyla konulan yürütmeyi durdurma kararının, İstanbul 6. İdare Mahkemesi tarafından verilen ısrar kararı ile birlikte tamamen durdu. Yerel mahkeme, Belediye meclisi aracılığıyla gerçekleştirilen ve öne sürülen büyük önem arz eden kararın kanuna uygun bir şekilde alındığını, çalışmanın uygulanmasında herhangi bir engelin söz konusu olmadığının altını çizdi. 

"Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!" Yorumlar

"Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!" Benzer Haberler