Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!

truck

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bahçeşehir Gölet projesine devam edilmesi kararının onanmasıyla birlikte ilk açıklamayı gerçekleştirdi. Uysal, mevcut olarak yer alan 300 dönümlük gölete yönelik alanın, 2.600 dönüme kadar genişletilecek olduğunu vurguladı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bahçeşehir Gölet projesiyle ortaya atılan söylentiler ve iddiaların tam tersine mevcut yer alan 300 dönümlük Gölet alanının kesinllikle küçülmeyeceğinin altını çizerek, Yeni projeyle beraber ilk aşamada 600 dönüme çıkacak, ardından ise projeyi Hadımköy'e kadar uzatarak Göleti 2.600 dönüme genişleteceklerinin altını çizdi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yerel mahkemenin Bahçeşehir Gölet projesine devam etme kararı vermesiyle birlikte ilk açıklamasını, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun da yer aldığı bir iftar yemeğinde yaptı.

Başkan Uysal, Mevcut olarak bulunan 300 dönüm alana sahip Gölet alanı projesi beraberinde ilk etapta 600 dönüm alana yükselteceklerini ve ardından da projeyi Hadımköy'e kadar uzatarak, 2.600 dönüm alana sahip bir proje haline getireceklerini dile getirdi. 

Bahçeşehir'de BADER üyeleri Gölette bir betonlaşma var olduğunun altını çizerken, Uysal, alanda dokuyu bozan, dokuya zarar veren ve herhangi bir şekilde, bir bölüme problem çıkaran hiçbir şeyin olmadığını emin sözlerle söylerken, Dere ıslahı projesinin mevcut yer alan göletle ilgi ve alakasının %0 olduğunu da belirtti. Yaklaşık 1 km mesafede halk tarafından kullanılması için bir proje altına imza attıklarını, ağaç kesmediklerini ve yeşili asla katletmediklerini de belirtti.

Başkan Uysal, Gölet Rekreasyon ve dere ıslahı projelerinde son hukuki süreci ise özetleyerek geçti. 1. Kısım Mahallesi'nde boy gösteren söz konusu Gölet'in yer aldığı bölgede, mülkiyeti ve tüm hakları Başakşehir Belediyesi'ne ait olan 13.500 metreakrelik alanda Belediye Meclisi tarafından alınan kararla birlikte başlayan rekreasyon ve dere ıslahı projesi çalışmaları, CHP'li Meclis üyeleri tarafından açılan davanın sonucunda Danıştay 8 .Daire Başkanlığı aracılığıyla konulan yürütmeyi durdurma kararının, İstanbul 6. İdare Mahkemesi tarafından verilen ısrar kararı ile birlikte tamamen durdu. Yerel mahkeme, Belediye meclisi aracılığıyla gerçekleştirilen ve öne sürülen büyük önem arz eden kararın kanuna uygun bir şekilde alındığını, çalışmanın uygulanmasında herhangi bir engelin söz konusu olmadığının altını çizdi. 

"Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!" Yorumlar

"Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!" Benzer Haberler


Strada Bahçeşehir Projesinde Karne Şenliği!

Strada Bahçeşehir Projesinde Karne Şenliği!

Strada Bahçeşehir projesinin altına imza atmış olan Akzirve, sektör üzerinde bir ilke imza atıyor. Satış ofisinde karne şenliği düzenliyor. 21 Ocak Cumartesi günü çocuklarla Lego oyun alanlarının oluşturalacağı, velilerin ise Uzman Pedagog Sevil Yavuz'la çocuk psikolojsi üzerine sohbetler yapacağı etkinliğe katılım için hiçbir ücret alınmıyor.. Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!

Polatyol Yapı'dan Bahçeşehir'e Yeni Eston Projesi

Polatyol Yapı'dan Bahçeşehir'e Yeni Eston Projesi

Bahçeşehir'de yapılması planlanan Eston Şehir 1,6 milyon metrekare arazisiyle dev yaşam alanına sahip ve tamamlandığında Avrupa'nın en geniş gayrimenkul projesi olmaya aday. Eston Şehir, İstanbul’un kısa zamanda değerini katlayacak ve yeni ulaşım arterlerinin kesişim noktası olan bir konumda yükseliyor

Strada Bahçeşehir Teslim Tarihi Aralık 2018

Strada Bahçeşehir Teslim Tarihi Aralık 2018

Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!. Suudi Arabistan merkezli Al Qemam Grubu bünyesinde bulunan Akzirve Gayrimenkul Yatırım'ın İstanbul Bahçeşir üzerinde gerçekleştirdiği Strada projesi 1.500.000.000 TL değerinde. Toplam olarak 2.500 konut ve 100'e yakın ticari ünite bulunacak olan proje, 105 dönümlük arazi üzerinde yükselmekte. Projenin 747 konuta sahip 1.etapı satışa çıkmışken, 1.etap teslim tarihi Aralık 2018 olarak belirlendi. Projenin 2. ve 3. etapları ise 1'er yıl arayla bitecek. 1+1'den 5+1'e kadar daire tiplemelerinin bulunduğu projede fiyatlar 240.000 TL'den başlıyor.

Referans Bahçeşehir Fiyatları ve Ödeme Listesi

Referans Bahçeşehir Fiyatları ve Ödeme Listesi

Birbirinden yeni özellikleri ile şaşırtan Referans Bahçeşehir için fiyatlar belirlenmeye başladı. Pek çok daire seçeneği sunarak yatırımcılara güzel olanaklar sağlayan Referans Bahçeşehir 2018 yılında teslim edilecek.. Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!

Akzirve Bahçeşehir projesi 11 Kasım'da satışa sunuluyor!

Akzirve Bahçeşehir projesi 11 Kasım'da satışa sunuluyor!

Son zamanlarda yükselişi ile dikkatleri çeken Akzirve Bahçeşehir projesi için hazırlıklar kaldığı yerden devam ediyor. Pek çok kişi tarafından merakla beklenen proje sonunda 11 Kasım'da yatırımcılarla buluşuyor. Çok uygun fiyatların yer aldığı proje Bahçeşehir'in de önemli merkezleri arasında yer alıyor.

Referans Bahçeşehir fiyat listesi

Referans Bahçeşehir fiyat listesi

Bahçeşehir'in her geçen gün önemli bir yatırım merkezi olmasından sonra projelerin de bu alanda yükselmesi dikkatlerden kaçmıyor. Bahçeşehir bölgesinin önemli alanlarından olan Referans Bahçeşehir projesi, yatırımcıların için bu bölgede kaçırılmayacak bir fırsat olarak görülüyor.. Bahçeşehir Gölet, 2.600 Dönüm Alana Genişletiliyor!

Vaditepe Bahçeşehir

Vaditepe Bahçeşehir

KİPTAŞ tarafından hayata geçirilen Vaditepe Bahçeşehir görselliği ve mimarisiyle göz kamaştırıyor. Vaditepe Bahçeşehir 4000 daire ile satıştadır. Yüksek standartlarda yapılan dairelerde konforlu bir yaşam vadeden Vaditepe Bahçeşehir eski kültür olan mahalle konsepti ile karşımıza çıkıyor.

Strada Bahçeşehir Görücüye Çıktı

Strada Bahçeşehir Görücüye Çıktı

Akzirve Gayrimenkul & Yatırım, Bahçeşehir bölgesinde hayata geçirdiği 2.500 konutluk projesini bugün basına tanıttı ve projenin ayrıntıları hakkında bir takım bilgiler paylaştı. Strada isminin İtalyanca dan geldiğini ve cadde anlamına geldiğini belirtelim.