Bağdat Caddesi’nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!

Bağdat Caddesi’nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!
Editör: Ahmet Yaman Gündem 29 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Kentsel Dönüşüm Yasası’nın yürürlük dahiline alınmasıyla beraber çok hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm sürecine giriş sağlayan İstanbul’un en ünlü ve değerli alışveriş caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi’ndeki kentsel dönüşüm projeleri büyük bir hızla devam ediyor.

Hala devamlılığını sürdüren toplam olarak 76 farklı kentsel dönüşüm projesinde Mesa’dan Aydoğan İnşaat’a, İnanlar İnşaat’tan Sadıkoğlu’na çok sayıda şirket çalışmalarını devam ettirip, bölge üzerinde etkin faaliyetlerini gösteriyor. Proje sayısının ve konut arzının çok yüksek oranda artış gösterdiği söz konusu bölgede, kur artışlarından doğan etki beraberinde, fiyatlar %30 oranında düşüş gösterdi. Yetkililer, yatırım için tam zamanı olduğunu söylüyor.

İstanbul’da yer alan en prestij dolu caddeler arasında kendini gösteren Bağdat Caddesi ve civan, en önemli markaların tek çatı altında toplandığı dünyanın en ünlü 4. alışveriş caddesi olarak ön plana çıkıyor. Kadıköy üzerinden Maltepe’ye kadar 14 kilometre uzunluğu bulunan Bağdat Caddesi, yaklaşık olarak 7 kilometrelik uzunluğa sahip bölümde butiklere hizmet veriyor, aynı zamanda dükkanlar ve restoranlar da kendini gösteriyor. New York’un ünlü caddelerinden olan 5. Caddesi ve Paris’in ünlü caddelrinden olan Şanzelize Caddesi’yle başa baş rekabete girmekte olan özelliği bulunuyor. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com