Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!

truck

Bağdat Caddesi üzerinde yapılmakta olan projeler büyük bir hızla devamlılığını sürdürüyor. Aktif olarak devam eden 76 tane projede Mesa'dan Aydoğan İnşaat'a, İnanlar İnşaat'tan Sadıkoğlu'na kadar birçok ünlü sektör temsilcisi boy gösteriyor.

Kentsel Dönüşüm Yasası'nın yürürlük dahiline alınmasıyla beraber çok hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm sürecine giriş sağlayan İstanbul'un en ünlü ve değerli alışveriş caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi'ndeki kentsel dönüşüm projeleri büyük bir hızla devam ediyor.

Hala devamlılığını sürdüren toplam olarak 76 farklı kentsel dönüşüm projesinde Mesa'dan Aydoğan İnşaat'a, İnanlar İnşaat'tan Sadıkoğlu'na çok sayıda şirket çalışmalarını devam ettirip, bölge üzerinde etkin faaliyetlerini gösteriyor. Proje sayısının ve konut arzının çok yüksek oranda artış gösterdiği söz konusu bölgede, kur artışlarından doğan etki beraberinde, fiyatlar %30 oranında düşüş gösterdi. Yetkililer, yatırım için tam zamanı olduğunu söylüyor.

İstanbul'da yer alan en prestij dolu caddeler arasında kendini gösteren Bağdat Caddesi ve civan, en önemli markaların tek çatı altında toplandığı dünyanın en ünlü 4. alışveriş caddesi olarak ön plana çıkıyor. Kadıköy üzerinden Maltepe'ye kadar 14 kilometre uzunluğu bulunan Bağdat Caddesi, yaklaşık olarak 7 kilometrelik uzunluğa sahip bölümde butiklere hizmet veriyor, aynı zamanda dükkanlar ve restoranlar da kendini gösteriyor. New York'un ünlü caddelerinden olan 5. Caddesi ve Paris'in ünlü caddelrinden olan Şanzelize Caddesi'yle başa baş rekabete girmekte olan özelliği bulunuyor. 

"Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!" Yorumlar

"Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!" Benzer Haberler


Niğde Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Toplam 1.700 Yapı Yıkıldı!

Niğde Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Toplam 1.700 Yapı Yıkıldı!

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 1700 adet eski ve dayanıksız yapının yıkılmış olduğu Kentsel Dönüşüm alanı üzerinde toplam olarak 20.000 kişi ile kat karşılığı sözleşme imzalandığını ileterek, “Bu durum vatandaşımızın, belediyemize olan güveninin net bir göstergesidir” dedi.. Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!

Pana Yapı, Bağdat Caddesi'nde Butik Projelerle Konut Sahibi Yapıyor!

Pana Yapı, Bağdat Caddesi'nde Butik Projelerle Konut Sahibi Yapıyor!

Konut üretimi konusunda Türkiye'nin en büyük ilk 20 inşaat şirketi arasına girmiş olan Pana Yapı, kentsel dönüşüm alanında olan uzmanlığını Bağdat Caddesi'nde yapmış olduğu butik projelerle birleştiriyor.

Seba İnşaat'tan Cendere Caddesi'nde Yeni Proje Seba Flats Cendere

Seba İnşaat'tan Cendere Caddesi'nde Yeni Proje Seba Flats Cendere

Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!. Seba Office Boulevard projesiyle Cendere Vadisi’nde ismini duyuran Seba İnşaat aynı bölgede inşa edeceği konut projesi için kolları sıvadı. Cendere Caddesi üzerinde ve Sadabat Deresi kıyısında yükselmeye başlayan Seba Flats Cendere’de bahçe ve teras alanlarına sahip olarak inşa edilen konutların diğer detayları...

İzmir Buca Toplu Konutları'nda 34 Daire Toplam 4 Saat İçerisinde Alıcısını Buldu!

İzmir Buca Toplu Konutları'nda 34 Daire Toplam 4 Saat İçerisinde Alıcısını Buldu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca'da kentsel dönüşüm projesi kapsamında kullanma amaçlı inşa etmiş olduğu konutların 34 dairesini ihale yoluyla satışa koydu. Çok büyük ilgiye rağbet olan ihaleye 289 talep geldi ve tüm konutlar 4 saat içerisinde satıldı.. Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!

Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

FETÖ’nün iş dünyasındaki uzantıları ortaya çıkıyor. Kayyum atanan Naksan Holding’e bağlı Paralel Yapı'nın Bağdat Caddesi’ndeki 6 projesi durdu.

2018 Ocak’ta Satılan Toplam Konut Sayısı 97.019

2018 Ocak’ta Satılan Toplam Konut Sayısı 97.019

Türkiye İstatistik Kurumu aracılığıyla yayınlanan veriler neticesinde 2018 yılının ilk ayında yapılan konut satış sonuçları ortaya çıktı. 2018 yılının Ocak ayı kapsamında toplam olarak satılan konut sayısı, 2017 yılının aynı dönemine kıyaslandığında %1.7 oranında bir artış söz konusu.. Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!

120 Ay Vade Bağdat Caddesi Konut Projeleri

120 Ay Vade Bağdat Caddesi Konut Projeleri

İstanbul’un gözde noktalarından olan Bağdat Caddesi’nde normalde yüksek olan fiyatlar, markalı firmaların konut projeleriyle daha da artış göstermekte. Her bütçeye ve zevke uygun konutların inşa edilmeye devam ettiği caddede çeşitli ödeme imkanlarının sunulduğu konut projeleri...

4 Ay İçerisinde Toplam 10.000 Kişi Konut Hesabı Açtı!

4 Ay İçerisinde Toplam 10.000 Kişi Konut Hesabı Açtı!

Devlet; bankada 3-5 yıl birikim gerçekleştirip, ilk defa ev sahibi olacak kişilere parasal anlamda bir destek veriyor. 4 ayda yaklaşık olarak 10.000 kişi bu konu kapsamında bankada hesap açtı. Toplam biriken para ise 36.400.000 TL olarak bildirildi. Desteğin sınırı da bu kapsamda artış gösterdi. 77.875 TL birikim yapanlara devlet 15.575 TL destek ödeneği verecek.