AVM'lerde Kira Savaşları Alevleniyor!

truck

Alışveriş merkezleriyle perakendeciler arasında olan anlaşmazlıklar çok uzun zamanlardır devam etmektedir. Perakedendeciler kiralarda olan çok yüksek rakamlardan ve döviz bazlı kiralamalardan oldukça rahatsız durumdalar.

Alışveriş merkezleriyle perakendeciler arasında olan anlaşmazlıklar çok uzun zamanlardır devam etmektedir. Perakedendeciler kiralarda olan çok yüksek rakamlardan ve döviz bazlı kiralamalardan oldukça rahatsız durumdalar. Birleşmiş Markalar Derneği bu iş üzerinde yoğun bir şekilde durmakta.

Başkan Sinan Öncel bütün platformlarda konuyu gündem maddesi haline getirirerek, AVM tarafını zorlamaya çalışmakta. Kiralar döviz kurundan TL'ye dönene kadar mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. BMD Başkanı bu konu üzerinde tek başına değil, perakendenin diğer aktörleriyle birlikte hareket etmekte.

Aynı dert yüzünden sıkıntı çekmekte olan yeme - içme sektörünün temsilcileriyle de güçbirliği yapacaklarını açıkladı. Slogan olarak "Kiralar TL'ye dönene kadar savaşa devam" mottosunu tercih etmiş durumdalar.

TÜRES (Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği) yönetimi de güçbirliğini kabul etmiş durumda. TÜRES'in 100 kişinin üzerinde üye sayısı bulunmakta. 

  • Hacı Sayid
  • Mado
  • Simit Dünyası
  • Kahve Dünyası
  • Köfteci Ramiz
  • Kırkpınar
  • Çıtır Pid
  • Özsüt

gibi çok büyük firmalar bu derneğin üyelik görevini üstlenmekteler.

TÜRES yönetimi BMD'nin başlatmış olduğu bu kiraları dövizden TL'ye dönüştürme mücadelesini 1 adım öteye taşımaya hazırlandıklarını beşirtti. TL'ye geçmemekte ısrarcı olan AVM'den ayrılma kararı almaktalar. Bu kararı da 2017 yılının ocak ayı içerisinde deklarasyonla kamuoyuna duyuracaklarını belirttiler.

TÜRES üyelerinin rahatsız olduğu bir diğer konuda, Hazır giyim ve ayakabbı mağazaları AVM'ler metrekareye ortalama olarak 80 € kira ödemesi yaparken, yeme - içme sektörünün 100 € kira ödediği iddia ediliyor. Ödenmiş olan fiyatın aşağı çekilmesi talepler arasında yer almaktadır. 2017 yılında AVM'lerde kira savaşları çok alevlenecek.

"AVM'lerde Kira Savaşları Alevleniyor!" Yorumlar

"AVM'lerde Kira Savaşları Alevleniyor!" Benzer Haberler


Kirada TL'ye Geçme Uygulaması AVM'lerde Tutmadı!

Kirada TL'ye Geçme Uygulaması AVM'lerde Tutmadı!

Döviz'deki aşırı artış sebebiyle, Cumhurbaşkanı'nın yapmış olduğu "Kiralar TL ile ödensin" çağrısı AVM'lerde tutmadı. AVM'ler TL ile kira almak yerine kiracısına döviz kurunu sabitlemeyi ve indirim sözünü aktardı.. AVM'lerde Kira Savaşları Alevleniyor!

AVM'lerde Dövizle Kira Sadece Türkiye'de Var!

AVM'lerde Dövizle Kira Sadece Türkiye'de Var!

DeFacto şirketi CEO'su İhsan Ateş, "16 ülkede toplam mağazamız var, diğer tüm ülkelerle yerel para biriminde kira ödemesi yapıyoruz, fakat Türkiye'de Dolar ve Euro var, buda sadece Türkiye'ye özel olan bir şey dedi.

AVM'lerde Kira Savaşları Alevleniyor!

AVM'lerde Kira Savaşları Alevleniyor!

AVM'lerde Kira Savaşları Alevleniyor!. Alışveriş merkezleriyle perakendeciler arasında olan anlaşmazlıklar çok uzun zamanlardır devam etmektedir. Perakedendeciler kiralarda olan çok yüksek rakamlardan ve döviz bazlı kiralamalardan oldukça rahatsız durumdalar.

OSB'lerde 3 Sene Yatırım Yapmayanların Arsası İptal Edilecek!

OSB'lerde 3 Sene Yatırım Yapmayanların Arsası İptal Edilecek!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Üretim Reform Paketiyle birlikte Organize Sanayi Bölgeleri'ne yeni düzenleme gelmekte. Bu kapsamda, OSB'de bulunan 3 yıl boyunca o yer üzerine yatırım yapmayan yatırımcının tahsisi OSB yönetimince iptal edilecek.. AVM'lerde Kira Savaşları Alevleniyor!

OSB'lerde Emlak Vergisi Tarihe Karışıyor!

OSB'lerde Emlak Vergisi Tarihe Karışıyor!

Organize Sanayi Bölgelerinde yer alan firmaların, serbest, endüstri ve teknoloji geliştirme bölgeleriyle oluşturulan sanayi siteleri üzerinde altına imza atacak oldukları yatırımlar, damga ve emlak vergileri ile harçlardan muaf olacak.