Antalya Kepez ve Santral'de Yer Alan Kentsel Dönüşümü Sur Yapı Üstlendi!

Antalya Kepez ve Santral'de Yer Alan Kentsel Dönüşümü Sur Yapı Üstlendi!

Antalya Kepez ve Santral mahalleleri üzerinde olan kentsel dönüşüm projesini kazanan firma Sur Yapı olarak ön plana çıktı. 2019 yılı seçimlerinden önce konutların tamamlanıp, teslimat işlemlerinin gerçekleştirileceğini aktaran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, proje kapsamında bilgi aktarımında bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez ve Santral mahalleri üzerinde olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileme çalışmalarını Sur Yapı'nın kazanmış olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklama kapsamında, Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Meclis toplantısı kapsamında Kepez - Santral projesine yönelik bilgi aktarımında bulundu. Türel, Türkiye üzerinde olan en büyük ve sıkıntısız kentsel dönüşüm projesini, meclisin ve Kepez Belediye Başkanının vermiş oldukları destekler ve işbirlikleri ile bu kadar kapsamlı bir şekilde gerçekleştirebildiklerinin altını çizdi.

Hak sahiplerinin hemen hemen %100'ünün de protokoller altına imza attığını kaydeden Türel, yargı sürecine yönelik Danıştay kararının lehlerine olduğunu ve ortada bu proje adına %0'lık sorun bulunduğunu belirtti.

AÇIK İHALE YAPILDI

Büyükşehir Meclisi tarafından verilen yetkiyle birlikte projenin belediye şirketi ANTEPE aracılığıyla yürütülmekte ve bu kapsamda imzası bulunduğunu belirten Türel, ANTEPE'nin söz konusu projeyi, ilgili sayılı ve ilgili kanuna tabii bir şekilde yaptırmama hakkının olduğunu ve bu kapsamda inşaat sözleşmesi altına imza atabilme hakkını varlığının bulunduğunu fakat kendilerinin projenin her adımda olduğu gibi ihale aşamasının bile en şeffaf halde olmasını istediklerini aktardı. İhale mecburiyeti olmamasına karşın her şeyin açık bir şekilde yapılmasından doğan hareket sonucu bir açık ihale gerçekleştirilmesi kararına vardıklarını açıkladı.

2019 Seçimlerinden Önce Bitecek

Projeye yönelik her şeyin planlar dahilinde ilerlediğini aktaran Türel, bundan sonrada yüklenici firmanın çok hızlı bir şekilde ve süreç içerisinde öncelikli bir şekilde 3.267 hak sahibinin binalarını tamamlayacak olduğunu aktardı.

Görev süresini tamamlamadan önce vatandaşların daire tapularını dağıtacak olduğunu aktaran Türel, sürecin planlar dahilinde ilerlediğini ve karşıt hiçbir şey olmadığını aktardı. 2019'dan önce davul zurna eşliğinde evlerin teslimatının gerçekleştirileceği belirtildi.

Etiketler : Kentsel Dönüşüm   antalya kentsel dönüşüm nerelerde   antalya kentsel dönüşüm son durum