Ankara'da Yeni Metro Hatları Nerelerde Açılacak? | Emlakta Haber

Ankara'da Yeni Metro Hatları Nerelerde Açılacak?

truck

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ilk olarak yolcuların rahat ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için çalışmalarını devam ettirdiklerini belirtti. Tuna, Ankara'nın değerine değer katmakta olan, gençlere iş imkanı tanıyan tüm yatırımcılara desteklerini de devam ettireceklerini vurguladı.

Ankara'nın yalnızca memur ve öğrencilerin yaşadığı bir şehir olarak kendini göstermediğini, Türkiye'nin en önemli sanayi şehirlerinden biri olarak ön plana çıkmakta muhteşem potansiyelinin olduğunu belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikli olarak sanayi bölgelerinin altyapısını güçlendirmenin gerekli olduğunu dile getirdi.

Para Dergisi'nde bulunan bir habere göre Tuna, önceliklerinin rahat ve güvenli bir ulaşım ağına sahip olan bir başkent sahibi olduğunu söyledi.

Metropol diye tanımlanmakta olan şehirlerin en baş sorunlarından birinin ulaşım ve araç trafiği olarak boy gösterdiğini, Çoğalan nüfus ve yine bu çoğalan nüfusla doğru orantıda ilerleyen araç sayısının bu sorunun en büyük nedeni olduğunu dile getiren Tuna, Kendilerinin belediye olarak metro, otobüs ve teleferik sistemleriyle birlikte her gün 1.250.000'in üzerinde Ankaralı vatandaşa hizmet verdiklerinin altını çizdi.

Özellikle raylı sistem ağının genişlik kazanarak Ankara'nın mümkünse tüm noktalarına ulaşmasını istediklerini ileten Tuna, Raylı sistemlerinin yapımının belediye kaynaklarıyla devam ettirilmesinin pek mümkün olmadığını, bu sebepten dolayı Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı tarafından yapıldığını, Öncelikli projeler arasında Kızılay - Havaalanı arasında metro hattının yapılması projesinin olduğunu dile getirdi. 

27 kilometre uzunluğu bulunan yeni metro hattının çalışmalarına start verildi. Ulaşım konusunda trafik yoğunluğunun boy gösterdiği yerlere bir ilaç gibi çare olacak yeni projeler hazırladıklarını ve bu kapsamda hazırlıklarına devam edeceklerini dile getirdi.  

İlk olarak Bilkent Şehir Hastanesi böglesi üzerinden vatandaşların rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım süreci geçirmesi için kavşak çalışmaları yaptıklarını, Alt ve üst geçitler beraberinde toplam olarak 33 kilometre uzunluğunda yol yapımı büyük bir hızda ilerliyor sözlerini söyledi. 

"Ankara'da Yeni Metro Hatları Nerelerde Açılacak?" Yorumlar

"Ankara'da Yeni Metro Hatları Nerelerde Açılacak?" Benzer Haberler


Ankara'da 2.890 Hektar Alan Dönüşüyor!

Ankara'da 2.890 Hektar Alan Dönüşüyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehirlerin gelişimini en doğu biçimde yapmak amacıyla kentsel dönüşüm sürecini karar alıcılar ve uzmanların katılımıyla ele aldı.. Ankara'da Yeni Metro Hatları Nerelerde Açılacak?

Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 17.000 Gecekondu Yıkıldı!

Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 17.000 Gecekondu Yıkıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doçent Doktor Asım Balcı, 2016 tarihi itibarıyla uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenme alanının toplamı 2.890 metrekare olarak belirlenmiş durumda olduğunu belirtti. Bu çerçevede dönüşümü gerçekleştirilecek olan gecekondu sayısıysa 30.000 seyirlerinde. Günümüze kadar toplamda 17.000 gecekondunun yıkım işlemleri tamamlandı.

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

Ankara'da Yeni Metro Hatları Nerelerde Açılacak?. Meteorolojiden alınan bilgilere göre 19 Aralık Pazartesi günü az bulutlu havanın hakim olacağı Ankara’da, en düşük sıcaklık -9 derece olurken, en yüksek sıcaklığın 1 derece olması öngörülmekte. Hafta sonunu kapalı ve soğuk havanın etkisinde geçiren Ankara’da, bu gece için en düşük sıcaklık -6 derece olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık 6 Arsa

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık 6 Arsa

Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 arsasını toplam 45 milyon TL'ye ihaleyle satışa çıkarıyor...Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Çankaya ve Keçiören'de yer alan 6 arsasını satışa çıkardı. Planda konut alanı olarak. Ankara'da Yeni Metro Hatları Nerelerde Açılacak?

Ankara Konut Projeleri 2018

Ankara Konut Projeleri 2018

Ankara’da özellikle de yatırım amaçlı konut almak isteyenler için yakın zamana kadar Gaziosmanpaşa, Çankaya gözde bölgeler arasındaydı. Şimdiler de ise Eskişehir yoluna giden bölgedeki konut projeleri önemli yatırım merkezlerinin başında geliyor. Son yıllarda Çukurambar, Ümitköy, Çayyolu, Eryaman, Sincan ve Etimesgut gibi semtler değerini artırırken yeni yılda teslimi yapılacak konut projelerini inceleyelim.

Ankara Mamak 4. Etap Toki İhalesi Bugün Yapılıyor

Ankara Mamak 4. Etap Toki İhalesi Bugün Yapılıyor

Ankara Mamak’ta yeniden inşa edilmesi planlanan üç mahallede toplam bin 1400 civarı gecekondu bulunuyordu. 575 bin metrekarelik alanı kapsayan Mamak ilçesine bağlı Altıağaç, Karaağaç ve Hüseyingazi mahallelerinde 4 bin konutun inşa edilmesi planlanırken, Geleceğe yatırım amacıyla çalışan TOK sosyal imkanları da unutmuyor.. Ankara'da Yeni Metro Hatları Nerelerde Açılacak?

Sinpaş Altın Oran ve Marina Ankara ev sahipleri bekliyor

Sinpaş Altın Oran ve Marina Ankara ev sahipleri bekliyor

Ankara'nın en önemli projelerinden biri olan Sinpaş Altın Oran ve Marina Ankara, yeni ev alacaklara özel en iyi fiyat girişimlerini de göstermeye devam ediyor.

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Başvuruları

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Başvuruları

Konut üretimi alanında faaliyet göstermekte olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Ankara Mamak’ta yer alan Gülseren Mahallesinde inşa ettiği 2. Etap konutlarında yer alan 37 adet dairesi satışa sundu. 18 Ocak 30 Haziran tarihleri arasında alınacak başvurulara dair ayrıntılı bilgi haberimizde yer almaktadır.