Ankara Mebuskent'te Konut Fiyatları 2 Kat Arttı!

truck

REIDIN - GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre Ankara Mebuskent üzerindeki daire fiyatları 2 kat artış gösterdi. Aymor Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan konuyla ilgili görüşlerini açıkladı.

REIDIN - GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre Türkiye dahilinde konut satış fiyatlarında geçen ay bir önceki aya göre %0.46 oranında artış yaşanırken, yıllık bazda %2,71 artış söz konusu oldu. Son dönemin cazibe merkezi halinde yer alan yerleşim alanlarından Mebuskent'te ise fiyatlar neredeyse iki katına çıkmış durumda. Mebuskent üzerinde 2016 yılında bu aylarda 1.600 TL olarak ön plana çıkan birim metrekare fiyatları, şuanlara 2.500 TL civarlarında bulunuyor. Bu da yıllık bazda %60 ila 70 arasında bir primin sözcüsü olarak kendini gösteriyor.

Mebukent'i hayata geçiren Aymor Grup'un yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan'dan alınan bilgilere göre, projede konutların tüm iç işleri de sonlandırılırken, çevre düzenleme çalışmalarıda neredeyse tamamlanma aşamasına gelmiş durumda. Konut sahiplerine bir an önce anahtarları teslim etmek için çalışmalara devam ettiklerini ileten Ayhan, projenin 332 villa ve 10 blokta bulunan 652 daireden meydana geldiğini ve toplamda 984 konuttan birleştiğini iletiyor.

Ankara'nın en prestijli konut projeleri arasında yer alan Mebuskent Projesinde her ailenin ihtiyacına yönelik 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon daire ve tamamen bağımsız, bahçeli villalar kendini gösteriyor. Yaklaşık olarak 400 dönüm alana sahip bir arsa üzerinde kurulu Mebuskent yerleşkesi içerisinde 5.000 metrekarelik alana sahip bir AVM, spor kompleksi, sauna, spa hizmeti, Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik alanda golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otoparklar konumlandırıldı.

Şehir içerisinde büyük bir şehir konsepti birlikteliğinde inşa edilen Mebuskent projesi, tam doluluğa ulaştığı takdirde toplam olarak 4-5.000 kişilik bir nüfusa ev sahipliği yapacak. Mebuskent eş zamanlı olarak Türkiye'nin yeşil alan oranı en yüksek marka projesi olarak ön plana çıkıyor. 

Mebuskent Projesinin Detayları İçin TIKLAYIN..
Mebuskent İletişim Bilgileri
Web : http://mebuskent.com/
Telefon : 444 37 98
Adres : Çevre Yolu Batıkent Yuva Çıkışı Karacakaya/Ankara

"Ankara Mebuskent'te Konut Fiyatları 2 Kat Arttı!" Yorumlar

"Ankara Mebuskent'te Konut Fiyatları 2 Kat Arttı!" Benzer Haberler


Ankara'da 2.890 Hektar Alan Dönüşüyor!

Ankara'da 2.890 Hektar Alan Dönüşüyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehirlerin gelişimini en doğu biçimde yapmak amacıyla kentsel dönüşüm sürecini karar alıcılar ve uzmanların katılımıyla ele aldı.. Ankara Mebuskent'te Konut Fiyatları 2 Kat Arttı!

Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 17.000 Gecekondu Yıkıldı!

Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 17.000 Gecekondu Yıkıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doçent Doktor Asım Balcı, 2016 tarihi itibarıyla uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenme alanının toplamı 2.890 metrekare olarak belirlenmiş durumda olduğunu belirtti. Bu çerçevede dönüşümü gerçekleştirilecek olan gecekondu sayısıysa 30.000 seyirlerinde. Günümüze kadar toplamda 17.000 gecekondunun yıkım işlemleri tamamlandı.

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

Ankara Mebuskent'te Konut Fiyatları 2 Kat Arttı!. Meteorolojiden alınan bilgilere göre 19 Aralık Pazartesi günü az bulutlu havanın hakim olacağı Ankara’da, en düşük sıcaklık -9 derece olurken, en yüksek sıcaklığın 1 derece olması öngörülmekte. Hafta sonunu kapalı ve soğuk havanın etkisinde geçiren Ankara’da, bu gece için en düşük sıcaklık -6 derece olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık 6 Arsa

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık 6 Arsa

Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 arsasını toplam 45 milyon TL'ye ihaleyle satışa çıkarıyor...Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Çankaya ve Keçiören'de yer alan 6 arsasını satışa çıkardı. Planda konut alanı olarak. Ankara Mebuskent'te Konut Fiyatları 2 Kat Arttı!

Ankara Konut Projeleri 2018

Ankara Konut Projeleri 2018

Ankara’da özellikle de yatırım amaçlı konut almak isteyenler için yakın zamana kadar Gaziosmanpaşa, Çankaya gözde bölgeler arasındaydı. Şimdiler de ise Eskişehir yoluna giden bölgedeki konut projeleri önemli yatırım merkezlerinin başında geliyor. Son yıllarda Çukurambar, Ümitköy, Çayyolu, Eryaman, Sincan ve Etimesgut gibi semtler değerini artırırken yeni yılda teslimi yapılacak konut projelerini inceleyelim.

Ankara Mamak 4. Etap Toki İhalesi Bugün Yapılıyor

Ankara Mamak 4. Etap Toki İhalesi Bugün Yapılıyor

Ankara Mamak’ta yeniden inşa edilmesi planlanan üç mahallede toplam bin 1400 civarı gecekondu bulunuyordu. 575 bin metrekarelik alanı kapsayan Mamak ilçesine bağlı Altıağaç, Karaağaç ve Hüseyingazi mahallelerinde 4 bin konutun inşa edilmesi planlanırken, Geleceğe yatırım amacıyla çalışan TOK sosyal imkanları da unutmuyor.. Ankara Mebuskent'te Konut Fiyatları 2 Kat Arttı!

Sinpaş Altın Oran ve Marina Ankara ev sahipleri bekliyor

Sinpaş Altın Oran ve Marina Ankara ev sahipleri bekliyor

Ankara'nın en önemli projelerinden biri olan Sinpaş Altın Oran ve Marina Ankara, yeni ev alacaklara özel en iyi fiyat girişimlerini de göstermeye devam ediyor.

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Başvuruları

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Başvuruları

Konut üretimi alanında faaliyet göstermekte olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Ankara Mamak’ta yer alan Gülseren Mahallesinde inşa ettiği 2. Etap konutlarında yer alan 37 adet dairesi satışa sundu. 18 Ocak 30 Haziran tarihleri arasında alınacak başvurulara dair ayrıntılı bilgi haberimizde yer almaktadır.