Ankara Mebuskent'te Konut Fiyatları 2 Kat Arttı!

Ankara Mebuskent'te Konut Fiyatları 2 Kat Arttı!

REIDIN - GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre Ankara Mebuskent üzerindeki daire fiyatları 2 kat artış gösterdi. Aymor Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan konuyla ilgili görüşlerini açıkladı.

REIDIN - GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre Türkiye dahilinde konut satış fiyatlarında geçen ay bir önceki aya göre %0.46 oranında artış yaşanırken, yıllık bazda %2,71 artış söz konusu oldu. Son dönemin cazibe merkezi halinde yer alan yerleşim alanlarından Mebuskent'te ise fiyatlar neredeyse iki katına çıkmış durumda. Mebuskent üzerinde 2016 yılında bu aylarda 1.600 TL olarak ön plana çıkan birim metrekare fiyatları, şuanlara 2.500 TL civarlarında bulunuyor. Bu da yıllık bazda %60 ila 70 arasında bir primin sözcüsü olarak kendini gösteriyor.

Mebukent'i hayata geçiren Aymor Grup'un yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan'dan alınan bilgilere göre, projede konutların tüm iç işleri de sonlandırılırken, çevre düzenleme çalışmalarıda neredeyse tamamlanma aşamasına gelmiş durumda. Konut sahiplerine bir an önce anahtarları teslim etmek için çalışmalara devam ettiklerini ileten Ayhan, projenin 332 villa ve 10 blokta bulunan 652 daireden meydana geldiğini ve toplamda 984 konuttan birleştiğini iletiyor.

Ankara'nın en prestijli konut projeleri arasında yer alan Mebuskent Projesinde her ailenin ihtiyacına yönelik 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon daire ve tamamen bağımsız, bahçeli villalar kendini gösteriyor. Yaklaşık olarak 400 dönüm alana sahip bir arsa üzerinde kurulu Mebuskent yerleşkesi içerisinde 5.000 metrekarelik alana sahip bir AVM, spor kompleksi, sauna, spa hizmeti, Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik alanda golf sahası, yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otoparklar konumlandırıldı.

Şehir içerisinde büyük bir şehir konsepti birlikteliğinde inşa edilen Mebuskent projesi, tam doluluğa ulaştığı takdirde toplam olarak 4-5.000 kişilik bir nüfusa ev sahipliği yapacak. Mebuskent eş zamanlı olarak Türkiye'nin yeşil alan oranı en yüksek marka projesi olarak ön plana çıkıyor. 

Etiketler : Konut Projeleri   ankara konut projeleri   Mebuskent Fiyatları