Ankara Etlik’de Monoray Çalışması Yapılıyor!

Ankara Etlik’de Monoray Çalışması Yapılıyor!
Editör: Melih SANCAK Gündem 13 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyelerine, şehirde inşa çalışmalarına başlanan yol projelerine yönelik, Üçpınar tarafından sunum yapıldı.

Belediye Meclisi’nde, üyelerden gelen taleplerin üzerine şehir hastaneleri bölgelerinde yapılacak olan yol projelerine ilişkin bilgi aktarımında bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, ilk olarak Bilkent Şehir Hastanesi bölgesinde var olan çalışmaları aktardı.

Üçpınar tarafından yapılan açıklamada Üniversiteler, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi, Sağlık Bakanlığı ve Çevre Bakanlığı’ndan yetkililerin kendini gösterdiği işinde uzman kişilerin bulunduğu yeni bir trafik planının hazırlandığını iletti.

Bilkent Şehir Hastanesi’ne Eskişehir Yolu’ndaki metro durağından bir monoray projesi çalışması yaptıklarını sözlerine ekleyen Üçpınar, Metrodan hastaneye yaklaşık olarak 1000 metrelik uzaklıkta monoray yapımı için EGO Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarına devam ettiğini de belirtti. Bilkent Bulvarı’nda yer alan ODTÜ Kavşağı’nda da gelecek haftalar içerisinde bir tören altına imza atılmasının hedefler dahilinde yer aldığına vurgu yapan Üçpınar, buradaki 3 katlı kavşak çalışmalarına start verdiklerini de sözlerine ekledi.

Etlik’teki hastane bölgesi için EGO Genel Müdürlüğü aracılığıyla yine bir monoray projesi çalışmasının da devam etmekte olduğunu ifade eden Üçpınar, Özellikle yeni yapılacak olan etlik kampüsle ilgili hemen hemen 20000 metre uzunluğunda monoray çalışmasına start verdiklerini vurguladı.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com