Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi İnşa Ediliyor!

truck

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan ekonomik destekle birlikte Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi (ARBİM)'i inşa ediyor.

Dünya üzerinde meydana gelen yeni sanayi devrimi olarak ön plana çıkan Endüstri 4.0 yolunda çok büyük adımlar atan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından yapılan mali destekle beraber Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi (ARBİM)'i inşa ediyor.

Akıllı sistemlerin entegre edildiği, işletme maliyetlerini enerji verimliliği ile optimize etmekte olan, bilişim teknolojilerini son derece her alanda kullanarak uzaktan izlenip yönetimine dahil olunabilinen ARBİM, Endüstri 4.0 ve bunun bileşenleri ile hayata geçiriliyor. Bu söz konusu bileşenler, Nesnelerin interneti, artırılmış & sanal gerçeklik, eklemeli imalat teknolojisi, robotik, sistem entegrasyonu, büyük veri, simülasyon, bulut teknolojisi, siber güvenlik)  üzerine AR - GE çalışmalarına destek de bulunmayı hedefleri dahiline almış durumda.

Üniversite ve sanayi arasında bir köprü inşa etme arzusunda olan üniversite, bu merkezle birlikte bir arayüzü hayata sunacak ve sektörle akademi arasında karşılıklı bilgi ve teknoloji transferi gerçekleştirilmesi adına projeler altına imza atacak. Eş zamanlı olarak yeterli altyapısı mevcut olmayan KOBİ'lere ise destek sağlanması amacı güdülerek bünyesinde ekipman ile test, ölçüm, prototip geliştirme, tasarım, modelleme tarzında hizmetler de verecek.

Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi İnşa Ediliyor!

Enerji verimliliği yönünden de bögle için referans ve örnek bir bina olarak ön plana çıkacak ve inşaatı hızla devam etmekte olan ARBİM'de Konfor ve Güvenlik yönünden Akıllı Ev Çözümleri, Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı, Sanal Gerçeklik ve İnovasyon Laboratuvarı, Hasan Kalyonu Üniversitesi Enerji Tüketimi İzleme Birimi,1 MW Güneş Enerji Santralleri Enerji Üretimi İzleme Birimi, Akıllı Sınıf, Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Kuluçka Merkezi, Rüzgar Enerji Santrali (2kw), Ekolojik Solar Kamelya, Proje ve İş Fikri Sunum Salonu yer alıp, kendini gösterecek. 

Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi İnşa Ediliyor!

Bu çerçeve dahilinde üniversite - sanayi işbirliği konusunda büyük bir devrim daha yapılarak Türkiye'nin teknolojide gösterdiği gelişim kendini reel olarak meydana çıkaracak.

"Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi İnşa Ediliyor!" Yorumlar

"Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi İnşa Ediliyor!" Benzer Haberler


Arsanın Ne Kadarına Bina Yapılır?

Arsanın Ne Kadarına Bina Yapılır?

Ülkemizde yeni bir yapı inşa edileceği takdirde kesinlikle imar yönetmeliklerinde yer alan hususlar çerçevesinde inşaat çalışmaları yürütülmelidir. İmar mevzuatı kapsamında yer alan yapı inşaat alanı, ilgili bir yapının, arsanın üzerinde toplam olarak ne kadarlık bir alan kaplaması gerektiğine dair bilgi vermektedir. Peki, bir arsanın ne kadarına ev yapılır? Cevabı haberimizde…. Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi İnşa Ediliyor!

Apple, 5 Milyon Dolara Uzay Gemisi Şeklinde Bina İnşa Ediyor!

Apple, 5 Milyon Dolara Uzay Gemisi Şeklinde Bina İnşa Ediyor!

Apple kurucusu Steve Jobs'un en son hayali olan uzay gemisi tasarımında olan bina şeklini alıyor. Uzay gemisi şeklinde yükseltilen bu binanın Apple'a maliyeti 5.000.000 $

Aydın Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 803 Bina Yıkıldı!

Aydın Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 803 Bina Yıkıldı!

Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi İnşa Ediliyor!. Aydın'da 2016 yılında kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 803 adet binada, riski tespiti gerçekleştirilmişti. Riskli olduğu belirlenen 754 binanın yıkım işlemleri gerçekleştirildi. Dönüşüm adına evleri yıkılmış olan 1.130 aileye, şu ana kadar toplam olarak 10.800.000 TL kira yardımı verildi.

Kiler GYO Referans Kartal Panora

Kiler GYO Referans Kartal Panora

İstanbul'un en gözde semtleri arasında yerini almaya hazırlanan Referans Kartal Panora, lokasyon olarak göz doldurmaya devam ediyor.. Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi İnşa Ediliyor!

Tarihi Yarımada'da Bina Yenileme Yetkisi Belediyeye Verildi!

Tarihi Yarımada'da Bina Yenileme Yetkisi Belediyeye Verildi!

Tarihi Yarımada'da, kentsel dönüşüm ve restorasyon işlemleri yapılırken bundan sonra Koruma Kurulu'ndan onay gerekmeyecek.

Trabzon Tabakhane'de 533 Adet Bina Yıkıldı!

Trabzon Tabakhane'de 533 Adet Bina Yıkıldı!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Tabakhane kentsel dönüşüm bölgesinde kamulaştırılmış binaların yıkım işlemlerine devam etmekte. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkım çalışmaları son hız devam ederken, gün içerisinde Hacıkasım bölgesi ve çevresi yıkım işlemine devam etti.. Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi İnşa Ediliyor!

23 Şehre Bina Yapım Desteği Geldi!

23 Şehre Bina Yapım Desteği Geldi!

Cazibe Merkezleri Programının Uygulanmasına yönelik ilgili konu hakkında karar, bugünkü Resmi Gazete yayımlandı. Karar, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde bulunan 23 şehri çerçevesine alıyor.

Tekirdağ'da 373 Riskli Bina  Yıkıldı!

Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü aracılığıyla yürütülmekte olan Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2016 yılının sonuna kadar Tekridağ üzerinde yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapıldı.