Akbank'a Ait 21 Gayrimenkul Turyap Aracılığıyla Satışa Çıkıyor!

Akbank'a Ait 21 Gayrimenkul Turyap Aracılığıyla Satışa Çıkıyor!

Akbank ihtiyaç fazlası gayrimenkullerini, satış işlemlerini üstlenen TURYAP aracılığıyla, satışa çıkarma kararı aldı. 11 ilde bulunan, çeşitli büyüklüklere sahip konut ve iş yerlerine ait tapu kayıtları ve imar durumları ilgili bilgiler Tapu Müdürlüğü ve Belediyelerden öğrenilebilecek. İşte diğer detaylar...

Akbank ihtiyaç fazlası gayrimenkullerini, satış işlemlerini üstlenen TURYAP aracılığıyla, satışa çıkarıyor. Satış şartnamesinde belirtilen maddelere göre taşınmazlar hakkında Banka ya da TURYAP personeli tarafından verilen bilgiler taahhüt niteliğinde olmadığı için alıcının, taşınmazın bulunduğu yerin Tapu Müdürlüğü ve Belediyesinden gayrimenkulün tapu kayıtları ve imar durumları hakkında gerekli bilgileri öğrenmiş olması gerekiyor.

TURYAP tarafından ihtiyaç fazlası olarak satışa sunulan konutların bulunduğu iller arasında; Ankara, Bursa, Elazığ, Eskişehir, Hatay, İçel, İstanbul, İzmir, Konya, Sakarya ve Tekirdağ bulunuyor. Belirtilen illerde yer alan taşınmazların için satış komisyonu olarak belirlenen satış bedelinin %4,5 + KDV’si  tutarındaki hizmet bedelinin, TURYAP’ın AKBANK Ortaklar Caddesi Şubesi nezdindeki IBAN: TR51 0004 6006 9288 8000 0447 44 nolu TL hesabına, bankanın satışa onay vermesinin ardından 10 gün içerisinde yatırılması zorunludur. Verilen sürede ödeme yapılmadığı takdirde satın alma hakkı sona ererken, cayma bedeli olarak da teklif edilen satış bedelinin %4,5 + KDV’si şeklinde ödeme yapılıyor olacak.

48 ile 220 metrekare arasında büyüklüklere sahip olan konutlar ile, 52 ile 228 metrekare arasında büyüklüğe sahip işyerlerinin bulunduğu toplam 21 gayrimenkulün satış bedeli 55 bin 250 TL’den başlıyor. En yüksek satış bedeli ise İstanbul Ataşehir’de bulunan 89 metrekarelik konut ait olurken, 495 bin TL olarak belirlendi.

Gayrimenkul satış şartnamesine göre, tapu devir işlemine kadar olan elektrik, su, doğalgaz, emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi vb. borçlar banka tarafından ödeniyor olacak. Alıcı tarafından yatırılan teminat tutarı; satışın kesinleşmesi durumunda toplam yatırılacak satış bedelinden düşülecek. Alıcı tarafından ödenen teminat tutarının dışında hiçbir bedel satış fiyatından mahsup edilmeyecek. Teklif veren kişinin banka personeli ya da 1. derece akraba olması halinde teminat bedeli bankaya gelir olarak kaydedilecek.

Etiketler : İhale