AK Partili Kavakcı, Suriyeli Vekile Acımadı!

AK Partili Kavakcı, Suriyeli Vekile Acımadı!
Editör: Hasan Aker Kategorisiz 15 Ekim 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleştirilen bir toplantıda Türkiye’ye ilişkin yüksek seviyede suç içerikli ifadeler kullanıp iftiralar atan Suriyeli vekili yerin dibine sokan AK Partili Ravza Kavakcı Kan, Kadınların hikayelerini birer birer dinlediğini ve alanda anlatmaktan hicap duyduğunu belirtti.

İstanbul’la Londra Güvenlik Konusunda Eşit

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, tüm dünyada terörizm konusunda çifte standart uygulandığının altını çizerek, İstanbul’un ne kadar güveni varsa, Londra’nın da o kadar güveni olduğunu, Kahire’nin ne kadar güveni varsa yine Washington’un da o kadar güveni olduğunu açıkladı.

Terörle Mücadelede Taviz Verilmemelidir

Binali Yıldırım, terörle mücadele konusunda asla taviz verilmemesi gerektiğini iletti. Terör belasını insanlık gündeminden düşürmenin gerekli olduğunun da altını çizerek toplantıda yer alanları hareket etmeye çağırdı.

Suriyeli Milletvekiline Ağzının Payını Verdi

Ardından toplantıda konuşma hakkı olarak Türkiye’ye yönelik suçlayıcı ifadeler kullanan Suriye rejimi yanlısı olan milletvekili Jirair Reisan’a AKP’li Ravza Kavakcı ağzının payını verdi.

Kavakcı, 2011 yılında Suriye’de katliamın resmen başladığını ve insanların canice öldürüldüğünü söyledi. Çocuk, genç, erkek, kadın, yaşlı farketmeksizin herkesin hayatını kurtarmaya çalıştığını belirten Kavakcı, hayatını kurtarmaya çalışanların yardım taleplerini geri çeviremeyecek olduklarını söyledi. Yardım isteyen insanlara kapıları ve kalpleri açtığımızı açıkladı.

Türkiye’nin Suriye’de yalnızca barış istediğinin altını çizen Kavakcı, Suriye’nin geleceğine karar verecek ve bu kararı uygulayacak olanların bizzat Suriye halkı olduğunu, 500.000’den fazla sivilin yaşama gözlerini yumduğunu ve Türkiye’nin 3.500.000 Suriyeli vatandaşa kapılarını açtığını hatırlatan Kavakcı, Bazı suriyelileri ziyaret ettiğini ve kadınlardan birer birer hikayelerini dinlediğini aktardı. Burada tekrar etmeyeceğini, çünkü gerçekten hicap duyduğunu söyledi.

Her Yardım İsteyene El Uzatılacağını Açıkladı

Türkiye’nin Suriyeliler de dahil her yardım isteyene el uzatacağını aktaran Kavakcı, Sivil savaştan eşit şartlarda bahsedilebileceğini, Suriye’de olanın savaş değil, katliam olduğunu dile getirdi. İnsan olarak bu katliamın sona erdirilmesini her platformda dile getirmek zorunda olduklarını da iletti.

Toplantının tamamlanmasıyla birlikte TBMM Başkanı Yıldırım ve beraberinde bulunan parlamenterler heyeti İsviçre’de yer alan Türk vatandaşlarıyla bir araya gelme amacıyla Lozan’a doğru yola çıktı.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com