A101 Nokia 2 Cep Telefonu İncelemesi

A101 Nokia 2 Cep Telefonu İncelemesi

19 Temmuz 2018

A101 19 Temmuz 2018 aktüel kataloğunda yer alan Nokia 2 Cep Telefonu, belirtilen tarihten itibaren tüm A101 mağazalarında satışa sunulacak. Özellikle dar gelirli bireyler için üretilen bu cep telefonu fiyatına göre sunduğu özellikleriyle dikkat çekiyor. Özellikleri genel pencereden bakıldığında çok yeterli değil fakat fiyatına bakılarak incelendiğinde gayet iyi diyebilirim. Gelin bakalım bu ürün neymiş ne değilmiş?

Batarya

Nokia 2'nin en büyük özelliği batarya kapasitesi. Tek şarjla iki güne kadar güç elde edilebildiğini iddaa eden Nokia, Nokia 2 modelindeki cep telefonuna tamı tamına 4.100 mAh batarya koymuş. Sık sık ek şarjlar yapmak, şarjım bitiyor diye strese girmek artık tarihte kalıyor. 4.100 mAh'lik bataryayla doyasıya eğlenin.

Performans

Qualcomm Snapdragon 212 4 çekirdekli işlemcisi bulunan Nokia 2, cep telefonu fiyatına bakıldığında "muhteşem bir işlemciye sahip" dedirtiyor. Çünkü bu fiyatlara olan telefonlarda Qualcomm değil, "Q" harfini görmek bile çok zor. Enerji tasarruflu ve güvebilir olan işlemcisi sayesinde, batarya çok fazla tüketilmiyor ve zaten büyük olan batarya neredeyse hiç enerji harcamıyor. 

Ekran

5 inçlik, düşük güç tüketimine sahip; net, parlak ve kaliteli LTPS LCD ekran bulunan telefonun oyun oynarken ki anda ya da video izlerken ki anda bataryanın %1, %1 su gibi azalması imkansız. Uzun süre boyunca aynı oranda kalan batarya, 10 larca dakika geçtikten sonra %1 azalıyor. Ayrıca çözünürlüğü ise 1280x720 px.

Kamera

Nokia 2'nin arka kamerası ve ön kamerası aynı MP'de. İkiside 5 MP olan kameraları çok fazla memnun edici olmasa da fiyatına bakılarak yeterli denilebilir.

A101 Nokia 2 Cep Telefonu İncelemesi

Fiyat

Nokia 2 19 Temmuz 2018 tarihinden itibaren tüm A101 mağazalarında yer alacak. Saydığımız özelliklerin tamamı bulunan ve Nokia'nın yaptığı en güzel telefonlardan birisi olarak ön plana çıkan cep telefonu çok kısa süreliğine 599.00 TL'ye satılacak. 

Etiketler : Aktüel