Yazlık Ev Ne Zaman Alınır?

truck

Yazlık konutlar, lüks değil ihtiyaç haline gelmektedir. Çünkü her insan tatil yapma hakkına sahiptir. Peki, yazlık ev ne zaman alınır? Yazlık almak için en uygun dönemin beklenmesinde yarar vardır.

Yazlık konutlar, lüks değil ihtiyaç haline gelmektedir. Çünkü her insan tatil yapma hakkına sahiptir. Peki, yazlık ev ne zaman alınır? Yazlık almak için en uygun dönemin beklenmesinde yarar vardır.

Yaz aylarında insanlar deniz kenarında tatil yapmak istemektedir. Bu istekleri değerlendiren turizm işletmecileri de kampanyalarla tatilcilere fırsat sunmaktadır. Ancak kimi zaman bu kampanyalar, beklentileri vermemektedir. Özellikle tatili geçirecekleri binanın tamamının kendilerine ait olmasını isteyen aileler için turizm işletmelerinin avantajları cazip olarak değerlendirilmemektedir. Peki yazlık ev ne zaman alınır?

Bu düşüncede olan kişiler öncelikle bir gayrimenkul arayışı içine girmektedir. Özellikle kalabalık ailelerin birinci tercihi, yazlık evden yanadır. Peki, yazlık ev ne zaman alınır? Zamanlama olarak bakıldığında yazlık fiyatları, sezonda çok daha fazladır. Bunun nedeni, herkesin tatil yapmasıdır ve böyle zamanlarda satın alma gücü de yükselmektedir. Talep olması nedeniyle de yazlıkların fiyatları, yaz sezonunda yüksek olmaktadır. Tur şirketlerinin etkisini kaybetmeye başladığı sezon sonuna doğru ya da sezonun tamamen kapandığı dönemlerde yazlık almanın daha karlı olduğu ifade edilmektedir.

Yaz aylarında deniz turizmine ilgi büyüktür. Kimi oteli kimi de kendi yazlığını tercih ederek yaz tatilini deniz kenarında geçirmektedir. Yazlık sahibi olmayanların da yazlık satın alma düşüncesi vardır ancak bunun için en uygun zamanın değerlendirilmesi gereklidir.

Yazlık alma düşüncesinde olanla, yazlık ev ne zaman alınır sorusu sormakta ve bu soru üzerinden araştırmalarını yapmaktadır. Ekonomik bir şekilde yazlık satın almak için doru zaman beklenmelidir.

Yazlık ev ne zaman alınır sorusu sorulurken nasıl bir yazlık ev alınmalı sorusunun da araştırılması gereklidir. Özellikle yazlık satın alırken kolay değerlenebilecek bir mülk tercih edilmelidir. Bunun için büyük bahçeli bir villanın yerine az metrekareli bahçe ya da çatı dubleks evler tercih edilmelidir. Çünkü yazlık bölgelerde büyük villalar değil, daha küçük çaplı evler daha çok talep görmektedir. Talep gören evlerin değeri de kısa sürede artmaktadır.  

Yatırım yapılacak olan bölgenin turizm bölgesi olma olasılığı da vardır. Bu gibi bölgelerde iyi lokasyonlara yatırım yapılmalıdır. Bu sayede kısa süre içinde yüksek kazançlar elde edilebilmektedir.

Popüler turizm bölgelerinde yazlık ev düşünülüyorsa, öncelikle arsalara bakılmalıdır. Bazı yörelerde denize sıfır arsaları çok uygun fiyata satın alma avantajı elde edilebilmektedir. Ancak böyle bir yerin değerine kavuşması için en az beş yıl beklenmelidir.

Sonuç olarak yazlık ev ne zaman alınır denildiğinde, sezon bitiminde alınır denilmektedir. Yazlık evin yatırım olarak alınmayacağı bilinmelidir. Çünkü yazlık ev zorunluluk değil bir lükstür. Lüks için satın alınan bir gayrimenkul, yatırım olarak nitelendirilmemelidir. Bu tip gayrimenkuller, insan hayatına artı değer katmaktadır ancak bunun için de her yıl aynı yüzlerle tatil yapmayı seven biri olmak gereklidir.

Emlak danışmanları, yazlık ev ne zaman alınır sorununa cevap verirken, yazlık alınmasını tavsiye etmekle birlikte sezon ortasında böyle bir arayışa girmenin hatalı olacağını belirtmektedir. 

"Yazlık Ev Ne Zaman Alınır?" Yorumlar

"Yazlık Ev Ne Zaman Alınır?" Benzer Haberler


Yazlık Ev Ne Zaman Alınır?

Yazlık Ev Ne Zaman Alınır?

Yazlık konutlar, lüks değil ihtiyaç haline gelmektedir. Çünkü her insan tatil yapma hakkına sahiptir. Peki, yazlık ev ne zaman alınır? Yazlık almak için en uygun dönemin beklenmesinde yarar vardır. . Yazlık Ev Ne Zaman Alınır?

Yazlık Konutlarda Gözde Şehirler İzmir, Antalya ve Didim Olarak Ön Plana Çıkıyor!

Yazlık Konutlarda Gözde Şehirler İzmir, Antalya ve Didim Olarak Ön Plana Çıkıyor!

Yaz mevsiminin geç gelmesine rağmen yazlık bölgelerde hareketliliğin birden bire hızlandığını ifade eden ERA Gayrimenkul Değerleme Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, 2017 yılında en fazla talep gören yazlık bölgeler arasında Antalya, Didim ve İzmir'in bulunduğunu ifade etti.