Yalova'ya Gemi OSB Geliyor!

truck

Gemi Sanayicileri Derneği aracılığıyla Yalova üzerinde 1.400 dönüm üzerinde yapılacak olan Gemi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk harç mayıs ayı içerisinde atılacak.

Gemi Sanayicileri Derneği aracılığıyla Yalova üzerinde 1.400 dönüm üzerinde yapılacak olan Gemi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk harç mayıs ayı içerisinde atılacak. Türkiye üzerinde ilk olma özelliğini üzerinde taşıyacak olan gemi OSB'si, 200'e yakın sanayi firmasna hizmet edecek. 2.500.000.000 TL yatırım değeri olacak proje sayesinde 15.000 kişiye iş imkanı doğacak.

Gemi Sanayicileri Derneği (GESAD) aracılığıyla içerisinde bulunduğumuz yılın Nisan - Mayıs ayları içerisinde resmi bir şekilde temel atma töreni yapılacak. Gemi İhtisas Organzie Sanayi Bölgesi (GİOSB) Türkiye üzerinde bir ilk olarak yapılacak. Yalova'da Osmangazi Köprüsü'nün açılımının beraberinde çalışmalara hız kazandırmış olan gemi OSB'sinde altyapı çalışmaları neredeyde bitmiş durumda.

Yaklaşık olarak 1.400 dönüm arazi üzerinde yükselecek olan GİOSB'de 15.000 kişiye iş imkanı olması planlanıyor. 2.500.000.000 TL'ye mal olacak bu proje, Türk gemi sanayisinin uluslararası alanda deniz endüstri platromu üstünde çok aktif ve güncel bir şekilde söz sahibi olmasına etki edecek. Aynı zamanda sektörün dışa bağımlılıktan kurtulması hedefleniyor.

İLK ETAP 2020'DE HİZMETTE

Proje hakkında açıklama yapan GİOSB Bölge Müdürü Cemalettin Yiğit, planlama çalışmaları devam etmekte olan OSB için bu yılın Nisan ve Mayıs aylarında resmi olarak bir açılış töreni yapacakları ve ilk etabın 2020 yılında hizmete gireceğini belirtti.

TÜRKİYE'DE İLK!

Gemi OSB'nin Türkiye'de bir ilk olduğunada dikkat çeken Yiğit, "Organize Sanayi Bölgemiz içerisinde ilkleri barındırıyor. Devletin her şeyden önce burayı OSB olarak ilan etmesinin bizler için anlamı büyük. Burada yer alacak firmalar, OSB'lerin sağladığı vergi kalemlerinde muafiyet, enerji tedarikinde uygun fiyat gibi imkanlardan da faydalanabilecek" dedi. Yiğit, 2,5 milyar lira yatırım bedeli bulunan projenin maliyetine ilişkin, "Bu maliyeti OSB katılımcıları karşılayacak. İstenilirse kredi de kullanılabilecek” ifadelerini kullandı.

AVANTAJLI KONUMUYLA DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

Yiğit, OSB bölgesi içerisinde üretilecek olan ürünlerin hemen bitişikde kurulmuş olan Yalova ve Tuzla tersanelerine gönderileceğini iletti. Projenin çok avantajlı bir alan üzerinde kurulduğunu anlatan Yiğit, Yurtdışına ihraç edilmesi planan ürünler OSB'ye bğalı olarak inşa edilecek olan Yalova üzerinden iletilebilecek dedi. 

Yiğit, projenin bölgeye katkısının çok yüksek olduğunu, hem iş imkanı hemde katma değer noktasında çok büyük getiriler sağladığını ifade etti. Osmangazi'nin ve İzmir otobanının işleyişe geçirilmesiyle beraber Çiftlikköy ilçesi sınırları içerisinden İstanbul'un Anadolu yakasına geçmek 20 dakika almaktadır. Bu da bu bölgeyi tercih edecek firmalar için tekrardan çok avantajlı olacak. OSB'nin üretilmiş olan malların ihraç edilmesinde ve yurt sınırları içerisinde bir takım bölgelere ulaştırılmasında çok önemli katkı sunacağı bekleniyor.

"Yalova'ya Gemi OSB Geliyor!" Yorumlar

"Yalova'ya Gemi OSB Geliyor!" Benzer Haberler


Beyttürk'den Yalova'ya 5.000 Konutluk Proje!

Beyttürk'den Yalova'ya 5.000 Konutluk Proje!

Kimma Huizama Group, Beyttürk İnşaat ile ortak anlaşma imzaladı. Bu ortaklıkla Yalova'da 25.000 kişiye ev sahipliği yapacak olan, 5.000 konutluk proje yapacak.. Yalova'ya Gemi OSB Geliyor!

Yalova'ya Gemi OSB Geliyor!

Yalova'ya Gemi OSB Geliyor!

Gemi Sanayicileri Derneği aracılığıyla Yalova üzerinde 1.400 dönüm üzerinde yapılacak olan Gemi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk harç mayıs ayı içerisinde atılacak.

Ağaoğlu, Trabzon ve Yalova'ya Konut Müjdesini Verdi!

Ağaoğlu, Trabzon ve Yalova'ya Konut Müjdesini Verdi!

Yalova'ya Gemi OSB Geliyor!. Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, İstanbul üzerinde başlatmış olduğu "MY" konseptli konut projelerini Anadolu'ya götürüyor. Ağaoğlu, ilk olarak doğup, büyüdüğü yer olan Trabzon üzerinde ardından da Yalovza üzerinde 2.000.000.000 TL'yi geçen değere sahip proje üretimi gerçekleştirecek.