Üsküdar'a iki yeni mega proje

truck

Üsküdar Belediyesi Meclisi, Üsküdar-Beykoz metro hattı ve Harem-Küçüksu Tünelini hayata geçirme kararı aldı

2017 yılı Mali Bütçe ve Stratejik Planı ve Performans Programı'nın görüşmek üzere toplanan Üsküdar Belediyesi Meclisi'nden iki mega proje için karar çıktı. Alınan kararla birlikte Üsküdar Beykoz Metro hattı ve Harem-Beylerbeyi-Küçüksu Tüneli için de start verilmiş oldu.

İki büyük proje yolda


Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüşmeler yaptığını ve bütçe görüşmeleri sırasında da Üsküdar'da hayata geçirilecek 2 büyük proje hakkında önemli kararlar aldıklarını söyledi. 

Üsküdar'a iki yeni mega proje

İBB Başkanı Topbaş'ın kendisine kamuoyu ile paylaşabilirsin dediği yeni raylı sistem ağının Üsküdar'dan Beykoz'a kadar uzanacağını ve Marmaray çıkışından başlayan yeni bir metro ağı inşaatını içerdiğini söyledi. Türkmen: "Yer altından Beykoz'a yeni bir metro hattı inşa edilecek. Tabi projeleri yapılıyor. 2019'a yetişmese bile 2020 ve 2021'e yetişebilir." dedi.

Beylerbeyi-Küçüksu Tüneli


Hayata geçirilecek diğer projenin Harem'den başlayacağını ve Beylerbeyi Stadyumu'nun olduğu yerden yeryüzüne çıktıktan sonra yeniden yerin altına gireceğini vurgulayan Türkmen: "Buradan Küçüksu'ya kadar uzanacak. Motorlu araçların geçiş yapacağı bu Tünel projesi yeniden hayata geçirilecek. Söz konusu iki proje de eş zamanlı olarak yürütülecek..." dedi. 

Emlakwebtv

"Üsküdar'a iki yeni mega proje" Yorumlar

"Üsküdar'a iki yeni mega proje" Benzer Haberler


Üsküdar – Çekmeköy Metrosu Ne Zaman Açılacak

Üsküdar – Çekmeköy Metrosu Ne Zaman Açılacak

Ülke çapında nüfus yoğunluğu fazla olan şehirlerde ki trafik sıkışıklığı durumu artık can sıkıcı bir noktaya gelmiş bulunuyor. Bu trafik sıkışıklığı konusunun en yoğun yaşandığı illerin başında İstanbul gelmektedir. Bu trafik sorununa bir çözüm olması açısından Üsküdar – Çekmeköy metro hattı çalışmaları yılın son günlerinde tamamlanarak açılması bekleniyor.. Üsküdar'a iki yeni mega proje

Üsküdar Sahiline

Üsküdar Sahiline "Dolgu Alan" Geliyor!

Üsküdar sahilinde bulunan Şemsi Paşa Camisiyle Üsküdar iskelesi arasındaki boş sahil kısmı doldurulacak.

Üsküdar Kentsel Dönüşüm İle Yenileniyor!

Üsküdar Kentsel Dönüşüm İle Yenileniyor!

Üsküdar'a iki yeni mega proje. Sinem Bircan, yapımı yıllarca süren raylı sistemler, Harem otogarının Dudullu’ya taşınması projesi ve geniş kapsamlı meydan düzenlemeleri gibi projelerle yıllardır değişim içinde bulunan Üsküdar’da kentsel dönüşümün başlatıldığını belirtiyor.

Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Tarihi ilçe olan Üsküdar'da örnek bir kentsel dönüşüm proje çalışması yapacaklarını iletmiş olan Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen, 1 kişinin dahi mahalleden gitmeden kentsel dönüşüm yapılması için büyük önlemler aldıklarını ileterek, "Aynı muhitte kiraya çıkmak için iki kez taşınma ve sürekli kira yardımı verilecek" dedi.. Üsküdar'a iki yeni mega proje

Kabataş-Üsküdar Yaya Tüneli Çalışmalarına Yeşil Işık Yandı!

Kabataş-Üsküdar Yaya Tüneli Çalışmalarına Yeşil Işık Yandı!

Asya ve Avrupa yakasını İstanbul Boğazı'nın altından yaya yoluyla birleştirecek olan Kabataş - Üsküdar Yaya Tüneli Projesi çerçevesinde sondaj çalışmalarına start verilmiş durumda. Çalışmaların 2019 yılında tamama ermesi hedefler dahilinde yer alıyor.

Üsküdar'a iki yeni mega proje

Üsküdar'a iki yeni mega proje

Üsküdar Belediyesi Meclisi, Üsküdar-Beykoz metro hattı ve Harem-Küçüksu Tünelini hayata geçirme kararı aldı. Üsküdar'a iki yeni mega proje

Türkiye'nin Sürücüsüz İlk Metrosu, Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı Açıldı!

Türkiye'nin Sürücüsüz İlk Metrosu, Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı Açıldı!

İstanbullular, günlük 700 bin yolcuya hizmet verecek olan yeni metro hattına kavuştu. Sürücüsüz olarak hizmet verecek olan Üsküdar-Ümraniye metro hattı Türkiye'de bir ilk olarak biliniyor. Marmaray ve Metrobüs güzergahları ile entegre olarak planlanan projenin kalan kısımları ile 2018 yılının ilk yarısında tamamlanıyor olacak.

Üsküdar Dolgu Alan Proje Detayları

Üsküdar Dolgu Alan Proje Detayları

Radar kulesinden gezi parkına kadar olan 1200 m uzunluğunda bulunan sahil bandında, toplamda 10.750 metrekare deniz alanına dolgu alan yapılacak. Bu kısımın ise yeni meydan olacağı söyleniyor.