Torun Center Projesi İçin Durdurma Kararı

truck

Mecidiyeköy'de eski Ali Sami Yen stadı arazisi üzerinde yükselen Torun Center projesi için durdurma kararı verildi...Mahkeme Mecidiyeköy'de hayata geçirilen Torun Center projesi için görüş alınmadan plan değişikliği yapıldığı

Mahkeme Mecidiyeköy'de hayata geçirilen Torun Center projesi için görüş alınmadan plan değişikliği yapıldığı ve kurum görüşlerinin eksik alındığı, alınan kurum görüşlerine de gerekçesiz olarak uyulmadığı kanaatinde bulunarak durdurma kararı verdi.Galatasaray Kulübü, Ali Sami Yen arazisine karşılık Seyrantepe’de yapılacak yeni stad için 2007'de TOKİ ile protokol imzaladı. Arazinin imar planı için ilk itiraz 2007'de yapıldı ve itirazlar 2010'daki plan değişikliği ile devam etti.

Bu sırada Torun Center projesi de yükselmeye başladı.Temmuz 2015'te hazırlanan bilirkişi raporunda nüfus yoğunluğunun artacağı, bu yoğunluk artışının beraberinde zaten yetersiz olan donatı alanlarını daha da yetersiz hale geleceği ve ‘çok ciddi boyutlarda gözlenen trafik sorunun daha da artmasına neden olacağı’ tespitine yer verildi.

Raporda aynı zamanda Bölge Koruma Kurulları’ndan görüş alınmadığı ve ‘Deprem Zemin İnceleme Müdürlüğü’nün belirlediği maksimum yükseklik değerine hiçbir gerekçe göstermeksizin uyulmadığı tespit edilmektedir" denildi.Mahkeme oybirliği ile kaba inşaatı tamamlanan Torun Center projesi için 12 Temmuz 2016 tarihinde yürütmeyi durdurma kararı verdi. 

"Torun Center Projesi İçin Durdurma Kararı" Yorumlar

"Torun Center Projesi İçin Durdurma Kararı" Benzer Haberler


Torun Center Projesi İçin Durdurma Kararı

Torun Center Projesi İçin Durdurma Kararı

Mecidiyeköy'de eski Ali Sami Yen stadı arazisi üzerinde yükselen Torun Center projesi için durdurma kararı verildi...Mahkeme Mecidiyeköy'de hayata geçirilen Torun Center projesi için görüş alınmadan plan değişikliği yapıldığı. Torun Center Projesi İçin Durdurma Kararı

Torun Center daire fiyatları 2016

Torun Center daire fiyatları 2016

Yapımına çok uzun zamandır devam edilen ve Mecidiyeköy'ün en önemli projesi olarak gösterilen Torun Center için teslim tarihi de merak ediliyor. Yapımına başlanıldığı ilk günden bu yana merakla beklenen Torun Center için fiyatları ve özellikler de göze çarpıyor.

Aziz Torun, GYODER Başkanlığını Bırakıyor!

Aziz Torun, GYODER Başkanlığını Bırakıyor!

Torun Center Projesi İçin Durdurma Kararı. Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı Aziz Torun, 2013 yılından günümüze kadar yürütmekte olduğu başkanlık görevini bırakacak olduğunun duyurusunu yaptı.