Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!

truck

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü aracılığıyla yürütülmekte olan Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2016 yılının sonuna kadar Tekridağ üzerinde yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapıldı.

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü aracılığıyla yürütülmekte olan Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2016 yılının sonuna kadar Tekridağ üzerinde yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapıldı.

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne toplam olarak 562 tane riski yapı başvurusunun geldiği belirtilen açıklama üzerinde, Tekirdağ üzerinde konumlanmış olan 373 tane riskli binanın yıkılmış olduğunu ve 189 tane de işlemleri devam etmekte olan riskli bina olduğu açıklandı. Aynı zamanda 40 bağımsız bölüm için 40 eve kira yardımı gerçekleştiği belirtildi.

Kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde günümüze kadar çok büyük aşamalar kat etmiş olduklarını aktaran Tekridağ Çevre ve Şehircilik Müdürü Ömer Albayrak, bu süreç içerisinde belediyelerle, tapu müdürlükleriyle ilişkiyi kaybetmediklerini iletti.

Ellerinde incelemekte olan dosyaların çoğaldığını ifade eden Albayrak süreci hızlandırmak adına belediye olarak her şeyi eksiksiz ve kusursuz ellerinden geldiği kadar hızlı yaptıklarını belirtti. Büyükşehir Belediyesi'ninde bu çalışmalara katkı sağlaması gerektiğini vurguladı.

Bu kentsel dönüşüm projelerinin parsel bazından daha çok belediye başkanlığının yapacağı ada bazlı imar planı değişiklikleriyle gerçekleşmesini arzu etmekteyiz dedi. Büyükşehir Belediyesinin bu konular üzerinde hazırlık çalışmaları sürmekte. 2017 yılıyla beraber bu konu hız kazandı.

Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı olarak binasını yenilemek isteyen vatandaşlara veya yatırımcılara ekonomik olarak büyük faydaların yapılacağını ileten Albayrak, Çıkartılan insanlara toplamda 18 ay kira yardımı yaptıklarını belirtti. Şu ana kadar toplamda 100'den fazla kişiye kira yardımı yapıldı.

Albayrak aynı zamanda, kentsel dönüşüm projesi çerçevesi dahilinde evini yenilemek isteyen vatandaşlara, tapu harçlarındani belediye harçlarından muaf olduklarını iletti.

Tekirdağ 1. derece deprem kuşağında üzerinde yer aldığından dolayı kentsel dönüşüm çalışmaları çok büyük önem arz etmekte. Kentsel dönüşüm süreci üzerinde çok hassas durulması gerektiğinin altını çizdi.

0 TL ile dairesini yenileyecek, hiçbir şekilde ne tapu harcı nede başka bir ek ödeme yapacaklarını ileten Albayrak, evlerini yenilenecek olanlara şimdiden hayırlı olsun dileklerini ulaştırdı.

"Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!" Yorumlar

"Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!" Benzer Haberler


Tekirdağ Malkara TOKİ Başvuruları

Tekirdağ Malkara TOKİ Başvuruları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Tekirdağ Malkara’da hayata geçirilen 400 konut kapasiteli alt gelir grubu toplu konut projesi kapsamında geriye kalan 1 adet konut için açık satış yöntemi kullanılarak satışa sunulmaya hazırlanıyor. Söz konusu konutun satış işlemleri hakkındaki ayrıntılar haberimizin içerisinde yer almaktadır.. Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!

Tekirdağ Saray Belediyesi 21 Gayrimenkulünü Açık Artırma Usulüyle Satıyor!

Tekirdağ Saray Belediyesi 21 Gayrimenkulünü Açık Artırma Usulüyle Satıyor!

Tekirdağ’a bağlı Saray Belediyesi, özel mülkiyetinde bulunan taşınmazların satışı için 8 Şubat 2017 tarihinde ihaleye çıkıyor. Peşin ödeme ya da taksitle ödeme ile satışı gerçekleşecek olan gayrimenkullerin ihalesine ait şartname bedeli 50 TL olup, çeşitli büyüklüklerde tarla, çayır ve bağyerine ait diğer detaylar...

Tekirdağ'da 373 Riskli Bina  Yıkıldı!

Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!

Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!. Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü aracılığıyla yürütülmekte olan Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2016 yılının sonuna kadar Tekridağ üzerinde yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapıldı.

Tekirdağ Şehir Hastanesi 2018 Nisan'da Devreye Giriyor!

Tekirdağ Şehir Hastanesi 2018 Nisan'da Devreye Giriyor!

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın, Aralık 2017'de Eskişehir Şehir Hastanesi'ni hizmete açacak olduklarını belirtti. 1.000.000.000 TL'ye mal olacak söz konusu şehir hastanesi projesi 2018 yılı Nisan ayında kapılarını Tekirdağ halkına hizmet vermek amacıyla açıyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde yapılan Şehri hastanesi yatırımları ise tüm hızıyla devam etmekte.. Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!