Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!

truck

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü aracılığıyla yürütülmekte olan Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2016 yılının sonuna kadar Tekridağ üzerinde yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapıldı.

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü aracılığıyla yürütülmekte olan Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2016 yılının sonuna kadar Tekridağ üzerinde yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapıldı.

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne toplam olarak 562 tane riski yapı başvurusunun geldiği belirtilen açıklama üzerinde, Tekirdağ üzerinde konumlanmış olan 373 tane riskli binanın yıkılmış olduğunu ve 189 tane de işlemleri devam etmekte olan riskli bina olduğu açıklandı. Aynı zamanda 40 bağımsız bölüm için 40 eve kira yardımı gerçekleştiği belirtildi.

Kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde günümüze kadar çok büyük aşamalar kat etmiş olduklarını aktaran Tekridağ Çevre ve Şehircilik Müdürü Ömer Albayrak, bu süreç içerisinde belediyelerle, tapu müdürlükleriyle ilişkiyi kaybetmediklerini iletti.

Ellerinde incelemekte olan dosyaların çoğaldığını ifade eden Albayrak süreci hızlandırmak adına belediye olarak her şeyi eksiksiz ve kusursuz ellerinden geldiği kadar hızlı yaptıklarını belirtti. Büyükşehir Belediyesi'ninde bu çalışmalara katkı sağlaması gerektiğini vurguladı.

Bu kentsel dönüşüm projelerinin parsel bazından daha çok belediye başkanlığının yapacağı ada bazlı imar planı değişiklikleriyle gerçekleşmesini arzu etmekteyiz dedi. Büyükşehir Belediyesinin bu konular üzerinde hazırlık çalışmaları sürmekte. 2017 yılıyla beraber bu konu hız kazandı.

Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı olarak binasını yenilemek isteyen vatandaşlara veya yatırımcılara ekonomik olarak büyük faydaların yapılacağını ileten Albayrak, Çıkartılan insanlara toplamda 18 ay kira yardımı yaptıklarını belirtti. Şu ana kadar toplamda 100'den fazla kişiye kira yardımı yapıldı.

Albayrak aynı zamanda, kentsel dönüşüm projesi çerçevesi dahilinde evini yenilemek isteyen vatandaşlara, tapu harçlarındani belediye harçlarından muaf olduklarını iletti.

Tekirdağ 1. derece deprem kuşağında üzerinde yer aldığından dolayı kentsel dönüşüm çalışmaları çok büyük önem arz etmekte. Kentsel dönüşüm süreci üzerinde çok hassas durulması gerektiğinin altını çizdi.

0 TL ile dairesini yenileyecek, hiçbir şekilde ne tapu harcı nede başka bir ek ödeme yapacaklarını ileten Albayrak, evlerini yenilenecek olanlara şimdiden hayırlı olsun dileklerini ulaştırdı.

"Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!" Yorumlar

"Tekirdağ'da 373 Riskli Bina Yıkıldı!" Benzer Haberler