TOKİ'den büyük kampanya! Yüzde 20 indirim geliyor!

TOKİ'den büyük kampanya! Yüzde 20 indirim geliyor!
Editör: Zeynep Kaya Toki Haberleri 31 Temmuz 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Başbakanlık Toplu Konut idaresi Başkanlığı, 175 bin alıcının yararlanacağı indirim kampanyasını 22 Ağustos’ta başlatacak. 

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri sahiplerinden yoğun talep geldiğini vurguladı. 

Talepler üzerine her yıl olduğu gibi bu yıl da borcunu ödeyerek tapusunu almak isteyen vatandaşlar için indirim kampanyası başlattıklarını belirten Turan, yüzde 20 indirim uygulanacak kampanyaya başvuruların 22 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının bu tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini ifade eden Turan, “Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.” dedi.

Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri sahiplerinin yararlanabileceğini söyleyen Turan, şu değerlendirmede bulundu:

“Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.”

175 bin alıcı yararlanabilecek  TOKİ tarafından satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 174 bin 441 konut ve bin 379 iş yeri bulunuyor.

toki toki indirim 2016 toki kampanyaları toki projeleri mehmet ergün turanYorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • Hayriye :

    6 Mart 2019-11:33

    toki yardimi varmi

  • Hayriye :

    6 Mart 2019-11:36

    toki alt gelir gruplarına yardım varmi

Tema Tasarım | Osgaka.com