TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?

truck

TOKİ'nin uzun zamandır beklenen Sivas Yenimahalle projesi için kura çekimleri ne zaman başlayacak?. Detaylar haberimizde...

Türkiye'nin en büyük konut projelerinden biri olan TOKİ, Sivas'ta hayat bulmaya devam ediyor. Ev sahibi olmak isteyen fakat ev alamayanlar için muhteşem yatırımlar sağlayan TOKİ, Sivas'ta Yenimahalle'de temel atıyor. Temellerin atılmasının ardından hızlı bir şekilde inşa edilen projelerle tanınan TOKİ, bu sayede farklı adımların da atılmasını sağlıyor.

TOKİ için yeni girişimlerin de gerçekleşmesini isteyen emekliler, Sivas'ın Yenimahalle bölgesinde projelerini inşa ediyor. Bu yıldan itibaren inşa edilen TOKİ Sivas Yenimahalle için emekli kuralarının da çekilmesi bekleniyor. Emeklilere özel çekilecek olan TOKİ kuraları ile birlikte, bir çok emekli de uzun yıllar hayalini kurduğu evine kavuşabilecek.

TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?

Pek çok emekli, TOKİ Sivas Yenimahalle projesinin de bitmesini bekliyordu. Çevre düzenlemesi devam edilen TOKİ Sivas Yenimahalle projesinin bu yıl içerisinde emekli kuralarının da çekilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde genel kurası çekilen TOKİ'nin, emekli kurası da 10 Ekim'de çekilecek. 1 Kasım ile 16 Kasım tarihleri arasında da ön ödemeler ve tapu işlemleri gerçekleştirilecek. Kurada adı çıkan fakat ev almak istemeyen ya da hakkından feragat eden emeklilerin bu durumu TOKİ'ye bildirmesinin ardından yedek kuralarda bulunan emekliler ev alımlarından da kolay bir şekilde faydalanabilecek.

"TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?" Yorumlar

"TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.