TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli Kura Sonuçları Tam Liste! İsim Listesi

truck

Toki idaresinin Sivas Yeni Mahallede hayata geçirdiği 184 konuttan oluşan emekli projesinin kuraları bugün çekiliyor. TOKİ Sivas Yenimahalle Prpjesinde 180 ay vade ile ev sahibi olunabiliyor.

Toki yaptığı projelere hız kesmiyor her geçen gün yeni bir projeye imza atan Toki bugün Sivas Yenimahalle Emekli Konutları için kura çekilişi yapacak. TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli projesinde toplamda 184 daire bulunuyor. 184 Ailenin ev sahibi olacağı bu projede 2+1 daireler bulunuyor. TOKİ Sivas Yenimahalle Kura Sonuçları Tam Listesi yayınlanır yayınlanmaz Emlaktahaber.com'da yer alacak.

Kura çekilişi sonuçları belirtildikten ve hak kazanan vatandaşlar belirlendikten sonra. Hangi konutu aldığı belirlenen vatandaşların 1 Kasım ile 18 Kasım arasında Türkiye Halk Bankasının Sivas şubesine uğramaları gerekiyor. Şubeye uğrayan vatandaşların ödeme konusunda 2 seçeneği bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Yüzde 12 peşinat ödeyip 180 ay vade ile ev sahibi olmak. Yani evin %12 tutarını peşin ödüyorsunuz ve diğer kalan kısmını ise 180 ay vade ile ödeyebiliyorsunuz. Bir diğer seçenek ise %20 peşinat ödeyerek toplamda 240 ay vade ile evinizin sahibi olabiliyorsunuz.

TOKİ Sivas Yenimahalle Kura çekilişi bugün Fidan Yazıcıoğlu Kültür merkezinde gerçekleşecektir. TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli konutları'nda bulunan dairelerin brüt 75.17 metrekare olacaktır. Dairelerin net metrekaresi ise 59,6 olarak belirtilmektedir.

TOKİ Sivas Yenimahalle Kura çekiliş Sonuçlarını ve Tam Liste halinde sonuçları görmek isteyen okuyucularımızın sitemizi takip etmesini istiyoruz. TOKİ Sivas Yenimahalle Kura Sonuçları Tam Listesi Yayınlanır yayınlanmaz emlaktahaber.net'da yayınlanacaktır. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Kura Sonucu ve İsim Listesi İçin Tıklayın

Toki Resmi Açıklaması

Konutları belirlenen Emekli vatandaşlarımız, 01 Kasım – 18 Kasım 2016 tarihleri arasında T.Halk Bankası Sivas Şubesine giderek, %12 peşinat 180 ay vade veya %20 peşinat 240 ay vade şeçeneklerinden birini seçecek ve peşinatlarını yatırarak sözleşmelerini imzalayacaklardır. Konutların taksit ödemeleri, konut teslimini takip eden ay başlayacaktır.  Sivas Yenimahalle 184 Konut Emekli projesi kapsamında hak sahibi olanlardan, TOKİ’den konut satın alanlar ( devir etseler dahi ), bağımsız meskeni olanlar ve eşi üzerine bağımsız meskeni olanların hak sahiplikleri iptal edilmiştir.

"TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli Kura Sonuçları Tam Liste! İsim Listesi" Yorumlar

"TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli Kura Sonuçları Tam Liste! İsim Listesi" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli Kura Sonuçları Tam Liste! İsim Listesi

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli Kura Sonuçları Tam Liste! İsim Listesi. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli Kura Sonuçları Tam Liste! İsim Listesi

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli Kura Sonuçları Tam Liste! İsim Listesi

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.