TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

truck

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.

Geçmişten bu yana gelen süreç içerisinde binlerce konut inşa ederek on binlerce insanın konut sahibi olma hayalini gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi, uzunca bir geçmiş çalışma referansına sahip. On binlerce konut, iş yeri, tarım köy konutları, sosyal konutlar ve kentsel dönüşüm uygulaması kapsamında faaliyetlerine devam eden Toplu Konut İdaresi şimdide Sivas Divriği’de 610 adet konutun yer alacağı yeni bir sosyal konut projesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz gün konut projesi ile ilgili ihale gerçekleştirildi. Bu gerçekleştirilen ihale kapsamında 610 adet sosyal konutun yanı sıra camii, ticaret merkezi ve alt yağı ile çevre düzenleme çalışmaları da yer almaktadır. İnşa edilmesi planlanan konutların her bir bloğu zeminin üstüne 5 kat ve zeminin üzerine 6 kat şeklinde planlanmakla birlikte inşa edilmesi planlanan konutların 440 adeti 2 + 1 ve geriye kalan 170 adetlik kısmı ise 3 + 1 şeklinde planlanarak inşa edilecektir.

Söz konusu konut projesinin planlama aşaması devam ederken ihale aşaması geçtiğimiz gün gerçekleşti. Proje hakkında inşa çalışmaları için net bir tarih belirtilmese de, ilgili çalışmaların yeni yılın ilk ayı içerisinde başlatılması ön görülüyor. Projenin inşa aşamasının başlamasının ardından çalışmaların yüzde 20’sinin tamamlanması halinde ön talep sürecine ve ardından başvuruların alınması aşamasına başlanacağı düşünülmektedir.

Projenin başvuruya açılması halinde başvuru yapabilmeniz için sağlamanız gereken bir takım şart mevcuttur. Bu şartları sıralayacak olursak; T.C. vatandaşı olmanız gerekir. Sivas Divriği ilçesinde en az 1 yıl süre olmak üzere ikamet ediyor olmanız ya da Sivas nüfusuna kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aile içerisinde çalışan bütün bireylerin kazançları toplamı 3.200 TL sınırını aşmıyor olması gerekmektedir. Geçmiş dönemler içerisinde Toplu Konut İdaresi bünyesinden konut almamış olmanız ya da daha önce Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olmanız gerekmektedir. Eğer öncelikli sınıflar içinde yer alıyorsanız, yani şehit ailesi ya da gazi ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri sınıfında,, engelliler sınıfında, emekliler sınıfında yer alıyorsanız bu durumu ispat eder nitelikte ilgili kurumdan bir belge edinmeniz gerekmektedir. Bahsetmiş olduğumuz bu temel şartları yerine getirmeniz halinde gerekli evraklarla birlikte başvuruda bulunabilirsiniz.

İnşa edilmesi planlanan proje, bölgenin kendine özgü yapısı göz önüne alınarak geleneksel mimariye uygun bir şekilde inşa edilmektedir. Modern ve geleneksel mimarinin harmanlanması ile birlikte muhteşem bir yaşam alanı ortaya çıkacak. Camisi, ticaret alanları, parkları, peyzaj ve sosyal olanakları ile sosyal bir çevre sunan bir yaşam merkezi geliyor.

"TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak" Yorumlar

"TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak" Benzer Haberler


TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.. TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Sivas Şarkışla 2. Etap TOKİ Başvuruları Başladı

Sivas Şarkışla 2. Etap TOKİ Başvuruları Başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Sivas ilinin Şarkışla ilçesinde hayata geçirilen 2. Etap toplu konut projesi kapsamında yer alan 15 konut açık satış yöntemi ile satışa sunulmuştur. *1 Şubat – 31 Mart 2017 tarihleri arasında başvurular kabul edilecektir. Söz konusu konut projesine dair ve satış işlemlerine dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ Sivas Yenimahalle emekli kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak. TOKİ'nin uzun zamandır beklenen Sivas Yenimahalle projesi için kura çekimleri ne zaman başlayacak?. Detaylar haberimizde...

Sivas Şarkışla TOKİ Başvuru Tarihi

Sivas Şarkışla TOKİ Başvuru Tarihi

Konut üretimi konusunda ülke çapında çalışmalar yürüten Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Sivas Şarkışla bölgesinde hayata geçirdiği 2. Etap toplu konut projesi kapsamında yer alan 15 adet daireyi açık satış yöntemi kullanılarak satışa sunuyor. Söz konusu konut projesi kapsamında satışa sunulan konutlar için başvurular 01 Şubat – 31 Mart 2017 tarihleri arasında kabul edilecektir. Ayrıtılar haberimizde…. TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Yenimahalle kura sonuçları açıklandı mı?

TOKİ Sivas Yenimahalle kura sonuçları açıklandı mı?

Uzun zamandır merakla beklenen TOKİ Sivas Yenimahalle kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor.

TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli Kura Sonuçları Tam Liste! İsim Listesi

TOKİ Sivas Yenimahalle Emekli Kura Sonuçları Tam Liste! İsim Listesi

Toki idaresinin Sivas Yeni Mahallede hayata geçirdiği 184 konuttan oluşan emekli projesinin kuraları bugün çekiliyor. TOKİ Sivas Yenimahalle Prpjesinde 180 ay vade ile ev sahibi olunabiliyor.. TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Sivas TOKİ Konutları Satışa Çıkıyor

Sivas TOKİ Konutları Satışa Çıkıyor

Ülke genelinde inşa ettiği on binlerce konut projesi ile ülkenin en fazla sayıda konut üreten ismi olmayı başaran Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Sivas genelinde inşa ettiği 1.313 adet konutu kuralı satış yöntemi ile ve geriye kalan 1.837 adet konutu ise açık satış yöntemi kullanılarak satışa sunuyor. Ayrıntılar haberimizde…

Sivas'a 2. Havalimanı Pisti Müjdesi!

Sivas'a 2. Havalimanı Pisti Müjdesi!

Ulaştırma Bakanı Arslan, Sivas'a 2. havalimanı pisti yapılacak olduğunun müjdesini verdi. Bakan Arslan, Sivas üzerinde 2002 yılında havayoluyla 1000 kişinin uçtuğunu, bu yıl içerisinde bu sayının 561.000 kişiye ulaştığını belirtti. Havalimanını kapatıp yenilemek yerine Sivas'a 2.pisti yapacak olduklarını belirtti.