TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

truck

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.

Geçmişten bu yana gelen süreç içerisinde binlerce konut inşa ederek on binlerce insanın konut sahibi olma hayalini gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi, uzunca bir geçmiş çalışma referansına sahip. On binlerce konut, iş yeri, tarım köy konutları, sosyal konutlar ve kentsel dönüşüm uygulaması kapsamında faaliyetlerine devam eden Toplu Konut İdaresi şimdide Sivas Divriği’de 610 adet konutun yer alacağı yeni bir sosyal konut projesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz gün konut projesi ile ilgili ihale gerçekleştirildi. Bu gerçekleştirilen ihale kapsamında 610 adet sosyal konutun yanı sıra camii, ticaret merkezi ve alt yağı ile çevre düzenleme çalışmaları da yer almaktadır. İnşa edilmesi planlanan konutların her bir bloğu zeminin üstüne 5 kat ve zeminin üzerine 6 kat şeklinde planlanmakla birlikte inşa edilmesi planlanan konutların 440 adeti 2 + 1 ve geriye kalan 170 adetlik kısmı ise 3 + 1 şeklinde planlanarak inşa edilecektir.

Söz konusu konut projesinin planlama aşaması devam ederken ihale aşaması geçtiğimiz gün gerçekleşti. Proje hakkında inşa çalışmaları için net bir tarih belirtilmese de, ilgili çalışmaların yeni yılın ilk ayı içerisinde başlatılması ön görülüyor. Projenin inşa aşamasının başlamasının ardından çalışmaların yüzde 20’sinin tamamlanması halinde ön talep sürecine ve ardından başvuruların alınması aşamasına başlanacağı düşünülmektedir.

Projenin başvuruya açılması halinde başvuru yapabilmeniz için sağlamanız gereken bir takım şart mevcuttur. Bu şartları sıralayacak olursak; T.C. vatandaşı olmanız gerekir. Sivas Divriği ilçesinde en az 1 yıl süre olmak üzere ikamet ediyor olmanız ya da Sivas nüfusuna kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aile içerisinde çalışan bütün bireylerin kazançları toplamı 3.200 TL sınırını aşmıyor olması gerekmektedir. Geçmiş dönemler içerisinde Toplu Konut İdaresi bünyesinden konut almamış olmanız ya da daha önce Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olmanız gerekmektedir. Eğer öncelikli sınıflar içinde yer alıyorsanız, yani şehit ailesi ya da gazi ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri sınıfında,, engelliler sınıfında, emekliler sınıfında yer alıyorsanız bu durumu ispat eder nitelikte ilgili kurumdan bir belge edinmeniz gerekmektedir. Bahsetmiş olduğumuz bu temel şartları yerine getirmeniz halinde gerekli evraklarla birlikte başvuruda bulunabilirsiniz.

İnşa edilmesi planlanan proje, bölgenin kendine özgü yapısı göz önüne alınarak geleneksel mimariye uygun bir şekilde inşa edilmektedir. Modern ve geleneksel mimarinin harmanlanması ile birlikte muhteşem bir yaşam alanı ortaya çıkacak. Camisi, ticaret alanları, parkları, peyzaj ve sosyal olanakları ile sosyal bir çevre sunan bir yaşam merkezi geliyor.

"TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak" Yorumlar

"TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.