TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

truck

Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

Uzunca süreden bu yana binlerce sosyal konut ve toplu konut inşası gerçekleştirerek on binlerce kişinin ev sahibi olma hayalini gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi, tolu konut, sosyal konut, tarım köy konut, kentsel dönüşüm gibi dev projelerin çalışmalarına imza atarken 2017 yılı içerisinde de 65.000 sosyal konut hedefi koydu ve bu hedef için planlama çalışmaları yürütmeye devam ediyor.

Bulunduğumuz yıl içerisinde gerçekleştirdiği projeler ve halen inşa aşaması sürmekte olan projelerden biri olan Çeşme Reisdere Konutları için oldukça fiyasko dolu bir inşa süreci oldu. Basında ve halk arasında uzunca bir süre tartışmaların sürmesine rağmen İzmir’in en gözde turizm merkezi olan Çeşme’de Toplu Konut İdaresi tarafınca toplamda iki ayrı etaptan meydana gelen projede inşa süreci devam ederken bir takım sorunlarla karşılaşılmıştı.

İşin garip yanı ise Reisdere’de inşa süreci sona ererken projenin imar planı ise sonradan geldi. Toplu Konut İdaresi konutlarının ikinci adımı dahilinde inşa edilen ve 3 katlı (12,5 metre) olması planlanan fakat 13,5 metre ve 4 katlı şekilde inşa edilen ilkokul binası için sadece o yapıya özel bir plan değişikliği gerçekleştirilmişti. Bu bahsettiğimiz imar planı ile yapı arasındaki uyuşmazlık durumunu telafi etmek için girişimlerde bulunan bakanlık, imar planına uymayan okul binasına müdahalede bulunmak yerine imar planında değişiklik yaptı.

Söz konusu sıkıntılar ve farklı sebeplerden ötürü belediyeler ve meslek odaları tarafınca edilen itirazlara rağmen ilçede yer alan mimari yapının dışında bir mimariye sahip olarak 4 kat şeklinde inşa edildi. 2 + 1 ve 3 + 1 şeklinde inşa edilen İzmir Çeşme TOKİ konutları projesinde yer alan konutlar aylık 400 TL taksitle sizleri konut sahibi yapıyor.

Toplam olarak projede yer alan 1.175 konut 2 + 1 ve 3 + 1 seçenekleri ile satışa sunulmuş durumda. 2 ayrı aşamadan meydana gelen proje kapsamında alt gelir ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak amaçlanıyor.

TOKİ Çeşme Reisdere Kurası Ne Zaman?

Çalışmaları son bulan ve son rötuşların tamamlandığı TOKİ Çeşme Reisdere projesinin kura çekiliş tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi. 30 Aralık Cuma günü saat 10.00’da noter eşliğinde çekilecektir.

"TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi" Yorumlar

"TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.