TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

truck

Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

Uzunca süreden bu yana binlerce sosyal konut ve toplu konut inşası gerçekleştirerek on binlerce kişinin ev sahibi olma hayalini gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi, tolu konut, sosyal konut, tarım köy konut, kentsel dönüşüm gibi dev projelerin çalışmalarına imza atarken 2017 yılı içerisinde de 65.000 sosyal konut hedefi koydu ve bu hedef için planlama çalışmaları yürütmeye devam ediyor.

Bulunduğumuz yıl içerisinde gerçekleştirdiği projeler ve halen inşa aşaması sürmekte olan projelerden biri olan Çeşme Reisdere Konutları için oldukça fiyasko dolu bir inşa süreci oldu. Basında ve halk arasında uzunca bir süre tartışmaların sürmesine rağmen İzmir’in en gözde turizm merkezi olan Çeşme’de Toplu Konut İdaresi tarafınca toplamda iki ayrı etaptan meydana gelen projede inşa süreci devam ederken bir takım sorunlarla karşılaşılmıştı.

İşin garip yanı ise Reisdere’de inşa süreci sona ererken projenin imar planı ise sonradan geldi. Toplu Konut İdaresi konutlarının ikinci adımı dahilinde inşa edilen ve 3 katlı (12,5 metre) olması planlanan fakat 13,5 metre ve 4 katlı şekilde inşa edilen ilkokul binası için sadece o yapıya özel bir plan değişikliği gerçekleştirilmişti. Bu bahsettiğimiz imar planı ile yapı arasındaki uyuşmazlık durumunu telafi etmek için girişimlerde bulunan bakanlık, imar planına uymayan okul binasına müdahalede bulunmak yerine imar planında değişiklik yaptı.

Söz konusu sıkıntılar ve farklı sebeplerden ötürü belediyeler ve meslek odaları tarafınca edilen itirazlara rağmen ilçede yer alan mimari yapının dışında bir mimariye sahip olarak 4 kat şeklinde inşa edildi. 2 + 1 ve 3 + 1 şeklinde inşa edilen İzmir Çeşme TOKİ konutları projesinde yer alan konutlar aylık 400 TL taksitle sizleri konut sahibi yapıyor.

Toplam olarak projede yer alan 1.175 konut 2 + 1 ve 3 + 1 seçenekleri ile satışa sunulmuş durumda. 2 ayrı aşamadan meydana gelen proje kapsamında alt gelir ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak amaçlanıyor.

TOKİ Çeşme Reisdere Kurası Ne Zaman?

Çalışmaları son bulan ve son rötuşların tamamlandığı TOKİ Çeşme Reisdere projesinin kura çekiliş tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi. 30 Aralık Cuma günü saat 10.00’da noter eşliğinde çekilecektir.

"TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi" Yorumlar

"TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi" Benzer Haberler


TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.. TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

Çeşme Reisdere TOKİ Kuraları Ne Zaman?

Çeşme Reisdere TOKİ Kuraları Ne Zaman?

Bulunduğumuz yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşa aşaması tamamlandı ve ardından başlayan başvuru sürecinin de sonuna gelindi. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından merakla beklenen hak sahibi belirleme ve konut belirleme kurası da 30.12.2016 tarihinde gerçekleşecektir. Ayrıntılar haberimizde…

Çeşme Reisdere TOKİ Konutları Sahiplerini Buldu

Çeşme Reisdere TOKİ Konutları Sahiplerini Buldu

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi. 2016 yılının son aylarında faaliyetlerine dair pek gelişme yaşanmayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresinde, 2017’nin ilk gününde itibaren beklenen hareketlilik yaşanmaya başladı. Başvuru sürecinin ardından kura çekim aşamasına gelinen Çeşme Reisdere TOKİ konutlarında ev sahibi olan vatandaşların evlerine taşınmaları 2 ayı alabilir şeklinde açıklama geldi.

Çeşme Reisdere TOKİ Kura Sonuçları

Çeşme Reisdere TOKİ Kura Sonuçları

Geçmiş dönemler içerisinde ve bu yıl içerisinde inşa ettiği sosyal konutlarla on binerce vatandaşımızı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi İzmir’in Çeşme ilçesindeki Reisdere mahallesinde hayata geçirdiği konut projesindeki konutlar için kura çekimini gerçekleştirdi. Kura sonuçları haberimizde…. TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi